Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Glābeji Sudala ezerā meklē katamarānu ar diviem cilvēkiem

Sestdien pulksten 23.02 tika saņemts izsaukums uz Lejasciema pagastu, kur Sudala ezerā pazudis katamarāns ar diviem pieaugušiem cilvēkiem. Vietējie iedzīvotāji meklējuši jau vairākas stundas, taču bez rezultātiem. Glābēji uzsāka ezera pārmeklēšanu. Pēc stundu ilgiem meklēšanas darbiem, tika saņemta informācija, ka cilvēki atradušies.

Ugunsdzēsēji glābēji arī šogad konstatē, ka noslīkušo cilvēku skaits ir tieši atkarīgs no laika apstākļiem. Jo karstākas un saulainākas dienas, jo vairāk cilvēki neapdomīgi dodas peldēties. Tādēļ Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) atgādina svarīgākās drošības prasības, kas jāņem vērā, lai atpūta pie ūdeņiem nebeigtos ar traģēdiju.

Visdrošāk ir peldēties oficiālajās peldvietās! Ja tādas nav, peldvietas krastam jābūt lēzenam, vēlams ar cietu pamatu. Upēs jāizvēlas vieta, kur ir vismazākā straume, tuvumā nav atvaru vai citu bīstamu vietu. Vienkāršs,

taču ļoti būtisks ieteikums - nepeldieties viens! Ja ūdenī  radīsies problēmas, līdzās var nebūt citu cilvēku, kas spētu šādā situācijā palīdzēt.

Nepārvērtējiet savus spēkus! Dižošanās ar to, ka variet aizpeldēt vistālāk vai pārpeldēt pāri upei, nav tā vērta, lai riskētu ar savu dzīvību. Turklāt, ja iepriekšējā vasarā varēji pārpeldēt upi, tas vēl nenozīmē, ka fiziskā sagatavotība ir tāda, ka vari to izdarīt arī šobrīd.

Ja esat pārkarsis saulē, ūdenī ejiet lēnām, lai nebūtu strauja ķermeņa temperatūras maiņa, kas var izraisīt muskuļu krampju

Ūdenstilpnes gultne var mainīties, tāpēc no krasta vai speciālas laipas neleciet ūdenī, bet gan tajā mierīgi iebrieniet. Alkohola lietošana un peldēšana nav savienojamas lietas, jo tas rada mānīgu siltuma iespaidu un liek cilvēkam zaudēt modrību.

Atpūšoties vai strādājot, vienmēr atcerēsimies par bērnu drošību. Īpaši bīstamas ir piemājas ūdenskrātuves, kas rada daudz vilinājumu, un pat uz minūti novēršot uzmanību no bērna, viņš var iekrist ūdenī un sekas tam var būt traģiskas.

Tiem, kuri ieplānojuši braucienus ar laivām, VUGD atgādina, ka, pirms nodarboties ar kādu no ūdens sporta veidiem, braukšanu ar laivu, kuteri vai kādu citu peldlīdzekli, neaizmirstiet uzvilkt glābšanas vesti! Ja bērns dodas līdzi izbraukumā ar laivu vai plostu, obligāti jāvelk drošības veste, jo tā vislabāk pasargās, ja mazais iekritīs ūdenī.

VUGD atgādina:  Ja notikusi nelaime un nepieciešama operatīvo dienestu palīdzība, zvaniet uz 112,pēc iespējas precīzāk norādot nelaimes vietas koordinātes un piebraukšanas iespējas. Atcerieties, ka glābēji ir jāsagaida un jānorāda cietušā atrašanās vieta! Nepaļaujieties uz to, ka kāds noteikti jau ir izsaucis glābējus, piezvaniet arī pats, jo diemžēl VUGD pieredzē ir gadījumi, kad izmisīgi tiek gaidīta glābēju palīdzība, bet tas ir veltīgi, jo neviens no aculieciniekiem nav piezvanījis uz 112.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas