Glābējiem jauna laiva 4

Cilvēku glābšanai ūdeņos Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Gulbenes brigāde saņēmusi jaunu "Buch Kaiman" laivu. Aizvakar glābēji to izmēģināja sava dienesta teritorijā. Septiņvietīgo laivu ar 20 zirgspēku motors, kā arī piekabi laivas transportēšanai Gulbenes glābēji saņēmuši centralizēti. Laiva ir aprīkota ar bākuguni.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Gulbenes brigādes komandieris Vijārs Griķis "Dzirksteli" informē, ka tagad glābēji būs aprīkoti daudz labāk nekā līdz šim. Tagad faktiski gl`bēju rīcībā būs neliels kuteris. Iepriekš glābšanai ūdeņos vai bojā gājušo cilvēku meklēšanai ūdeņos izmantota mazāka laiva. Tā neesot bijusi pietiekami ietilpīga un to mazāk parocīgi bijis izmantot, piemēram, ūdenslīdējiem, lai nokļūtu tuvāk ūdenī pārmeklējamajai vietai.

 

V.Griķis stāsta, ka visi brigādes ugunsdzēsēji ir apmācīti arī cilvēku glābšanā uz ūdeņiem. Tomēr ūdenslīdēji ir tikai divi, starp kuriem ir arī pats brigādes komandieris.

 

Šogad Gulbenes rajonā divas reizes glābēji saukti palīgā meklēt ūdenī bojā gājušos cilvēkus, pērn - vienu reizi.

 

Gulbenes rajons ir bagāts ar ūdeņiem. Visbiežāk cilvēki, saskaroties ar šo dabas stihiju, cieš peldēšanās sezonas laikā vasarā, kad pārvērtē savas spējas vai dodas peldēties alkohola reibumā, kā arī zemledus makšķerēšanas laikā, kad uzdrošinās kāpt uz plāna ledus. Prakse liecina, ka faktiski glābējus palīgā sauc meklēt noslīkušos cilvēkus. Kā saka, slīkstošo glābšana ir viņu pašu rokās.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Plašākus ūdenus gan vajag! Citādi uzreiz - uz sēkļa. Ka neaptrūkstas slapjuma kā vienu otru reizi dzesot ugunsgrēkus...

pirms 12 gadiem, 2008.10.23 14:16

Ak Kungs!

Uz kuriem ta ūdeņiem, Griķīt, tagad irsies? ha-ha-ha!!!!!!

pirms 12 gadiem, 2008.10.23 13:00

Vietējās ziņas