Godā krāšņu mūrēšanas tradīcijas

Visi interesenti 26.jūlijā pulksten 20.00 būs laipni gaidīti Tirzā, skolas dīķa pludmalē, kur svinīgi tiks atklātas uzbūvētās krāsnis. Tās varēs redzēt darbībā. Ikviens varēs pats gādāt par līdzpaņemto desiņu vai šašlika grilēšanu šajās krāsnīs.

""Šovasar Tirzas pagastā atdzims senā krāšņu mūrēšanas tradīcija. Jūlijā neformāla reģistrētā iedzīvotāju grupa „Tirzas brīvmūrētāji" ir uzsākusi projekta „Dedzi malciņ, dedzi!" realizāciju. Projekts uzvarējis biedrības "Sateka" mazo projektu konkursā 2012 „Senatne mūsdienās!"," "Dzirksteli" informē projekta koordinators Krišus Muktupāvels.  

Mūrējot krāsnis brīvdabā, Tirzā senās mūrēšanas tradīcijas tiks papildinātas ar mūsdienīgiem risinājumiem. Laikā no 23. līdz 26.jūlijam paredzēts no dabīgiem materiāliem radīt divas brīvdabas grila paraugkrāsnis, kuras nedūmo, ļauj malkai sadegt daudz augstākā temperatūrā (līdz 1000 grādu temperatūrā pretstatā parasto plīšu un krāšņu 400 līdz 600 grādu temperatūrai), dodot vairāk siltuma un jūtami samazinot malkas patēriņu.

 

Iecerēts, ka uzbūvēto krāsniņu neparastais, bet dabiskais dizains uzlabos ainavu, kā arī atpūtas un svētku svinēšanas iespējas Tirzas pagastā - būs izveidotas divas grila vietas, kurās atpūtniekiem, kuri vēlēsies cept šašliku, desiņas vai ko citu, vairs nebūs jāpērk speciālās kokogles. Krāsnis atšķirsies arī ar to, ka tām nepieciešama smalki skaldīta malka.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas