Grāmatu draugu ķēdē piedalās visi novada bibliotekāri

Viens no centrālajiem Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas atklāšanas notikumiem šodien,18.janvārī, notiek akcija “Gaismas ceļš – Grāmatu draugu ķēde”, kad no rokas rokā grāmatas nodos no Latvijas Nacionālās bibliotēkas vecās ēkas uz jauno bibliotēkas ēku. Akcijā piedalās arī 20 Gulbenes novada bibliotēku darbinieki.

Vienu brīdi bija šaubas, vai plānotā apjomīgā akcija šodien varēs notikt, jo Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbiniekiem bija radušies jautājumi saistībā ar jaunās bibliotēkas ēkas ugunsdrošību. Neskatoties uz to "Gaismas ceļš - Grāmatu draugu ķēde" netika atcelta.

“Gulbenes novada bibliotekāri šajā ķēdē stāvēs no pulksten 14.00 līdz 14.30. Laiks un vieta šajā akcijā ir rūpīgi saplānota,” stāsta I.Erica.

Metodiķe atceras, ka līdzīgā pasākumā bibliotekāri piedalījušies 1985.gadā, kad no Gulbenes bibliotēkas, kas tolaik atradusies Gulbenes kultūras centra otrajā stāvā, grāmatas no rokas rokā nodotas uz tagadējo bibliotēkas ēku.

Grāmatu Draugu ķēde līdzīgi kā Baltijas ceļš ir iecerēta kā simboliska akcija, ar ko iesāksies Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas gads. 

Grāmatu draugu ķēdē ir noteikti astoņi posmi. Katram posmam norādīta konkrēta pulcēšanās vieta, kur katrs akcijas dalībnieks saņem dalībnieka atšķirības zīmi un ieņem norādīto vietu ķēdē. Grāmatas no rokas rokā ceļo, sākot no bibliotēkas vecās ēkas, kas atrodas pie Vērmanes dārza, pa Merķeļa ielu, Brīvības bulvāri, Kaļķu ielu, Kaļķu/Kungu ielu, 11.novembra krastmalu, Akmens tiltu un Akmens tiltu pie Gaismas pils. Šajos posmos ir arī satiksmes ierobežojumi.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas