Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Grāmatvežiem pievelk grožus 5

Gulbenes pilsētas un pagastu pārvalžu vadītājiem modri ir jāseko līdzi finanšu izlietojumam un jānodod sveicieni saviem grāmatvežiem, liekot saprast, ka jebkurš naudas izlietojums ir jāsaskaņo ar pašvaldību.

To vakar, 19.maijā, Gulbenes novada domes finanšu komitejas sēdē uzsvēra pašvaldības vadītājs Andris Apinītis.

Viņš pauda, ka jebkurš nesaskaņots finanšu izlietojums “agri vai vēlu uzpeldēs”, tāpēc labāk ir visu “laikus saskaņot, pārrunāt un saprast”. Jebkura izdevumu daļa tiks izkontrolēta, uzsvēra A.Apinītis.

- “Es aicinu kopīgi sadarboties un rast risinājumus,” viņš teica. Finanšu komitejas sēdē tika izskatīti 16 jautājumi. Lēmumi tajos tiks pieņemti 26.maija domes sēdē. Tiks lemts par grozījumiem vairākos domes darbību reglamentējošos nolikumos. Tostarp tiks lemts par to, ka ar 1.jūliju pilsētas pārvaldes grāmatvedība pārstās funkcionēt kā atsevišķs veidojums. Šie grāmatveži kļūs par novada domes Finanšu un ekonomikas nodaļas darbiniekiem. Tādējādi būtiski mainīsies pašvaldības grāmatvedības politika. A.Apinītis norādīja, ka ir ņemti vērā zvērināta revidenta ieteikumi novada pašvaldībai. Viss ir saskaņotas ar pilsētas pārvaldes vadītāju Gintu Āboliņu, ir veiktas arī pārrunas ar pilsētas pārvaldes grāmatvedēm.

Jau rakstījām, ka pagājušajā rudenī Gulbenes novada dome uzsāka kursu uz grāmatvedības centralizāciju pašvaldībā. Pirmais solis bija pašvaldības darbinieku algu aprēķināšanas un izmaksas centralizācija, atteikšanās no skaidras naudas izmaksām. Tālāk sekoja visu grāmatvežu darba apjoma izvērtēšana, precīza pienākumu formulēšana un vairāku darbinieku pārcelšana no vienas darba vietas uz citu. Toreiz novada domes Finanšu un ekonomikas nodaļas vadītāja Lienīte Reinsone izteicās, ka pašvaldības grāmatvedības politika kļūs lakoniskāka, precīzāka un tā tiks izklāstīta nevis vienā iekšējā normatīvajā dokumentā, bet vairākos, kur katrā būs akcentēta kāda konkrēta joma.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Labais

Interesanti, kā "grāmatvedības politika kļūs lakoniskāka, precīzāka" iet kopā ar "tā tiks izklāstīta nevis vienā iekšējā normatīvajā dokumentā, bet vairākos"? Kāds ir iedomājies, ja nepieciešamu normatīvo aktu sadala vairākos, tad tas kļūst precīzāks?! Un kas par zvēru ir iekšējais normatīvais dokuments? Varbūt tomēr iekšējais normatīvais akts........

pirms 4 gadiem, 2016.05.24 10:58

man patīk...

Varbūt jāsāk ar pārvaldniekiem un to vietniekiem pievelkot grožus par naudas izlietojumu , nevis grāmatvežiem , kuri tiek nostādīti jau fakta priekšā par iztērēto naudu ...

pirms 4 gadiem, 2016.05.24 14:19

egle

Vai tad tiešām ir tik traki? Ko tādu tie pagasti nu ir pārtērējuši!

pirms 4 gadiem, 2016.05.25 16:35

Eglei

Nez kurā pagastā sēdi, Tu nu gan laikam esi godīga!

pirms 4 gadiem, 2016.05.25 18:25

Vietējās ziņas