Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Graudaugu raža - pieticīga 1

Par šābrīža situāciju lauksaimniecībā varētu ironizēt, ka atkal lauksaimniekiem daba traucē strādāt. Bieži sūdzamies, ka ir vai nu pārlieku sauss vai pārāk līst, un sabiedrība to jau uztver ar smaidu. Diemžēl tas nav joks. Šogad situācija ir dramatiska, ir pārliecināta biedrības "Zemnieku saeima" sabiedrisko attiecību speciāliste Līva Norkārkle.

Kas laukos notiek šobrīd, ikmēneša valdes sēdē 7.septembrī ar informāciju dalījās biedrības „Zemnieku saeima” valdes locekļi, tostarp arī biedrības „Zemnieku saeima” biedrs un z/s „Lācīši” saimnieks Gints Gžibovskis.

„Šobrīd ražas novākšana ir finiša taisnē, uz laukiem nenovākti palikuši galvenokārt vairs tikai  vasaras rapšu lauki, kas daudzviet vēl nav pilnīgi nogatavojušies. Ražība šogad graudaugiem ir ļoti pieticīga, piemēram, vasaras kviešiem no 2,5 līdz 3,5 tonnām no hektāra. Tiem lauksaimniekiem, kam nav sava kalte, darbi ir iekavējušies. Esam uzsākuši ziemāju sēju. Ziemas rapši ir apsēti, bet nepiemēroto laika apstākļu dēļ mazākos apjomos, kā bija iecerēts. Mūsu pusē ir liels pieprasījums pēc kvalitatīvas sēklas. Liela daļa sēklai paredzēto sējumu tika sabojāti spēcīgajās lietavās, tādēļ sēklai dīgtspēja ir zemāka, nekā ierasts. Runājot par piena lopkopību, pamazām palielinās piena iepirkuma cenas, jo Polijā ir pieprasījums pēc svaigpiena. Mūsu pusē piena iepirkuma cena dažviet sasniedz jau 0,24 eiro par kilogramu. Kopumā lauksaimniekiem noskaņojums nav optimistisks, jo ražas šogad novāktas krietni  mazākas, nekā ieguldīts un cerēts,” stāsta G. Gžibovskis.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Zemnieks

Zemniekiem ir pieci ienaidnieki - pavasaris, vasara, rudens, ziema un vispasaules karojošais imperiālisms !

pirms 3 gadiem, 2016.09.09 17:22

Vietējās ziņas