Graustu Gulbenē, Līkajā ielā, pašvaldība sola nojaukt 13

“Gribētu noskaidrot, cik ilgi pilsētas centrā stāvēs pusapdegušais grausts Līkajā ielā 13, Gulbenē. Vai uz šo māju neattiecas vidi degradējošie noteikumi?” “Dzirkstelei” jautā lasītāja Inga.

Gulbenes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību vecākā speciāliste Gunta Kalmane pirms svētkiem skaidroja: “Attiecībā par ugunsgrēka rezultātā bojāto būvi norādāms, ka Gulbenes novada būvvalde ir apsekojusi attiecīgo nekustamo īpašumu un sastādījusi atzinumu, ar ko būves īpašniekam līdz 30.aprīlim ir uzlikts pienākums atjaunot būves stāvokli atbilstoši būvei izvirzāmajām prasībām vai to nojaukt. Gadījumā, ja līdz 2020.gada 1.maijam kāda no minētajām darbībām netiks veikta, tiks virzīts lēmumprojekts izskatīšanai attiecīgās komitejas un domes sēdē par būves piespiedu nojaukšanu.” Kā novēroja “Dzirkstele”, nekādas darbības nav veiktas.

Gulbenes novada būvvaldes vadītājs Jānis Ziemelis “Dzirkstelei” saka: “Ja ēkas īpašnieks termiņā neizpilda būvinspektora uzdoto, tālāk notiek vēršanās pašvaldībā. Tai ir tiesības organizēt ēkas nojaukšanu piespiedu kārtā, īpašniekam pēc tam piestādot rēķinu.”

Martā “Dzirkstele” rakstīja, ka Gulbenes ēka Līkajā ielā 13 cietusi ugunsgrēka. Kā ziņo iedzīvotāji, tas faktiski noticis jau atkārtoti. Saskaņā ar publiski pieejamajiem datiem vietnē “Kadastrs.lv” dzīvojamā māja Gulbenē, Līkajā ielā 13, ir fiziskas personas īpašums.

Gulbenes novada domes priekšsēdētājs Normunds Audzišs “Dzirkstelei” saka, ka pašvaldības Īpašumu pārraudzības nodaļa pašlaik strādā pie informācijas aktualizācijas par degradētajām teritorijām pašvaldības administratīvajā teritorijā un pie saistošajiem noteikumiem, lai regulētu šo situāciju.

Pievieno komentāru

Komentāri 13

Kate

Šī ēka jau sen ir degradēto sarakstā, tāpat kā ēka pie Gulbju aptiekas. Tad kāpēc tās tur vēl ir ?

pirms gada, 2020.05.07 20:38

nu

iedomājies, ka tās ēkas piederētu tev, bet tu būtu kaut kur tālu vai tev būtu vienalga... Kurš tad būtu tiesīgs tās nojaukt, izņemot tevi pašu? Bet pašai būtu tam jātērē nauda...

pirms gada, 2020.05.08 10:01

Kate...Nu

Ja tas būtu mans īpašums, diezin vai kāds auklētos, noteikti atrastu kā piespiest sakārtot. Es dzīvoju novadā un man nav vienalga kāds izskatās mans īpašums, tamdēļ, atvaino, pat nevēlos iedomāties...

pirms gada, 2020.05.08 19:10

Garāmbraucējs

Un neviens no pašvaldības nav pamanījis piedrazoto pagalmu ielas pretējā pusē iepretī Betai? Tas daudzveidīgo atkritumu laukums tiešām izdaiļo pilsētas seju?

pirms gada, 2020.05.08 09:09

eks

tad atroti piedurknes un sāc jaukt. Savādāk dome iedos būvfirmai un tad gan būs pa dārgo. nevarēsi to samaksāt, iedos īpašumu tiesu izpildītājiem zobos un tie paņems visu atlikušo, kas Tev ir.

pirms gada, 2020.05.11 09:07

No malas

Un Medņu īpašuma Skolas ielā, Kokara īpašuma (bij. SPK veļas māja) arī nav naudas sakopšanai vai nojaukšanai? Kas tur tiek gadiem ilgi darīts vai nedarīts vides sakārtošanai ?

pirms gada, 2020.05.08 14:36

No malas

Un Medņu īpašuma Skolas ielā, Kokara īpašuma (bij. SPK veļas māja) sakopšanai vai nojaukšanai arī īpašniekiem nav naudas? Kas tur tiek gadiem ilgi darīts vai nedarīts vides sakārtošanai ?

pirms gada, 2020.05.08 14:38

aaa

bijušo veļas māju pagajušo gadu pārdeva vismaz sludinājums bija ielikts.

pirms gada, 2020.05.08 15:51

Pff..

Nav jau vienīgais grausts Gulbenē, kuru vajadzētu nojaukt.. -_-
Cerams, ka arī būvgružus savāks, nevis atstās kaudzi... ;-)

pirms gada, 2020.05.08 21:26

Daktere

Kad otru melno Gulbi npirksat cēlā Gulbenes pašvaldība??????

pirms gada, 2020.05.09 07:37

Pārdomas

Kamēr nekustina, tikmēr nekas nenotiek. Domei ir rīks - GN saistošie noteikumi. Vai šis ir par vāju, lai varētu procesu paātrināt?

pirms gada, 2020.05.09 13:16

Vietējās ziņas