Grāvī nelikumīgi izgāž atkritumus 6

Iesaka palīdzību meklēt policijā
Stradu pagasta individuālā uzņēmuma "Samiņi" īpašnieks Agris Vīgrants ir sašutis par cilvēku cūcisko rīcību. Grāvī pie ceļa, kas no Palienas ved uz keramikas cehu "Samiņi", kāds ir izgāzis atkritumu kaudzi. Nepievilcīgā aina atklājusies pavasarī, kad nokusis sniegs.

"Uzreiz atkritumus nepamanīju, bet domāju, ka tie bija izgāzti jau pirms Ziemassvētkiem, bet tad uzsniga sniegs. Ziemā atkritumus neaiztiku. Parasti, kad nokūst sniegs, vienmēr kaut kas atrodas. Šī ceļa malā nav pirmā atkritumu kaudze. Bija vēl divas kaudzes, bet man pašam izdevās atrast pagastā cilvēkus, kas bija izgāzuši atkritumus. Viņi bija tik godīgi, ka atbrauca un stundas laikā atkritumus savāca. Viss bija tīrs. Bat tos, kas izgāza atkritumus, man pagaidām nav izdevies atrast." stāsta A.Vīgrants.  

Atrod dokumentus

Atkritumu kaudzē ir dažādi plastmasas izstrādājumi, zābaki, krāsu bundžas, papīri, plastmasas caurules un vēl citas nevajadzīgas lietas, starp kurām ir arī nenovalkāta darba jaka, ko rotā emblēma "RCI".

 

A.Vīgrantam izdevies atrast arī dažus dokumentus, piemēram, standartlīgumu, kas noslēgts ar banku "Gjensidige" par transportlīdzekļa civiltiesisko apdrošināšanu. Dokuments izdots transportlīdzekļa īpašniekam Rolandam Libertam. Atrasts arī mobilā telefona sarunu apmaksas rēķins uz Edgara Varta vārda.

 

"Apskatīju darba jaku un biju pārsteigts, ka tā ir laba, nav pat novalkāta un saplēsta. Vai tad tiešām tā nevienam nebija vajadzīga? Sazinājos ar SIA "RCI Gulbene" un noskaidroju, ka abas šīs personas ir strādājušas minētajā firmā. Mēģināju telefoniski sazināties ar abiem šiem cilvēkiem, bet man tas neizdevās. Nesaprotu cilvēkus, kas tā rīkojas," stāsta A.Vīgrants.

 

Uzņēmējs stāsta, ka pat vīri, kas netālu no "Samiņiem" strādājuši meža darbus, visus atkritumus salikuši kastē, nevis izmētājuši, kur pagadās. A.Vīgrants kasti ar atkritumiem aizvedis projām.

 

"Es katru gadu vismaz divas trīs reizes apkopju ceļmalas, izpļauju zāli, izgriežu krūmus, lai būtu pievilcīgs skats. Ja ceļmalas būtu aizaugušas, tad atkritumu kaudzi būtu grūti pamanīt," piebilst A.Vīgrants.

 

Jāvēršas tiesā

"Dzirkstele" par ceļmalas grāvī izgāztajiem sadzīves atkritumiem informēja arī Madonas reģionālās vides pārvaldes Gulbenes daļas vadītāju Inesi Sedlenieci, kura ieteica A.Vīgrantam ar iesniegumu vērsties policijā, klāt pievienojot arī atkritumos atrastos dokumentus.

 

"Šī lieta ir jānodod policijai, lai tā noskaidro vainīgās personas. Kad tas tiks izdarīts, policija lietu nosūtīs Vides pārvaldei, lai mēs atbilstoši administratīvo pārkāpumu kodeksam varētu vainīgās personas sodīt, kā arī likt savākt atkritumus. Šobrīd es varu tikai aizbraukt uz atkritumu izgāšanas vietu, konstatēt faktu un uzrakstīt pārbaudes aktu, bet, ja nav konkrētu pierādījumu, kā arī persona, kas izgāzusi atkritumus, nav pieķerta pie rokas, būdama inspektore, es nevaru rakstīt protokolu," iesaka I.Sedleniece.

 

Inspektore stāsta, ka šogad vēl nav uzrakstīts neviens protokols par nelikumīgi izgāztiem atkritumiem.

 

"Mēs pašvaldībās esam atraduši vietas, kur iedzīvotāji ber atkritumus, bet pašvaldības pašas tos savāc. Tieši pieķerts pie rokas un sodīts neviens vēl nav," piebilst I.Sedleniece.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

zaķis

pajautājiet Edgara māsai, skalu vāverei, vai viņai kas nav zināms.

Ak šie Gulbenes cilvēki

pirms 9 gadiem, 2011.04.29 13:38

Evita

Lai cilvēki raksta ko grib, ja kāds gribēja mani apvainot, tad neizdevās, jo dokumentus, kurus atradu dzīvoklī, kurā pirms tam dzīvoja Edgars Varts atdevu cilvēkam, pie kura viņi vēl ir šodien, un neviens no Edgara radiem viņus nav vēl paņēmis. Cik drosmīgi uzrakstīji manu vārdu un uzvārdu, tik drosmīgi varēji uzrakstīt arī savu, jo man jau tāpat viss ir skaidrs, neviens, kurš nav ar šo lietu saistīts neko tādu nevar zināt!

pirms 9 gadiem, 2011.04.29 13:12

Pajautajiet resnajai Evitai Patmalniecie,100% ka vinai bus ko pateikt par sitajam izmestajam mantam!!!

pirms 9 gadiem, 2011.04.29 12:39

Uh,kā šitādus vajadzētu sodīt-nedēļu pagasta centru tīrīt!!!

pirms 9 gadiem, 2011.04.29 09:17

Vietējās ziņas