Grib atbalstīt Balvu novada peldbaseinu? 26

Visus 850 Gulbenes novada sākumskolas 1. līdz 4. klašu skolēniem pašvaldība varētu apmaksāt apmācību peldēšanā – katram bērnam 8 stundas mācību gada laikā. Peldēšanās notiktu Balvu slēgtajā peldbaseinā, kas pieder turienes novada pašvaldībai.

Šo vīziju deputātiem otrdien domes Tehniskās nodaļas vadītājs Alvils Pētersons izklāstīja izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē. Ierosinājumu idejai viņš guvis sarunā ar Balvu novada pašvaldības darbiniekiem.

Izglītības, kultūras un sporta komiteja priekšsēdētājs Raitis Apalups ar kolēģiem vienojās, ka A.Pētersona priekšlikumu padziļināti varētu izskatīt nākammēnes finanšu komitejas sēdē un tad virzīt lemšanai domes sēdē.

Gulbenes novada sākumskolas klašu skolēnu peldēšanās Balvu peldbaseinā varētu sākties jau septembrī. Paredzams, ka šim nolūkam tiktu izmantotas pirmdienas no pulksten 9.00 līdz 16.00. Vienā peldēšanās reizē baseins varot uzņemt līdz 40 Gulbenes novada bērnu. Peldēšanas nodarbība varētu ritēt stundu vai divas stundas no vietas ar pārtraukumu. Pašvaldība sponsorētu gan bērnu aizvešanu un baseinu un atvešanu mājās par aptuveni 7500 latiem, gan peldēšanos baseinā par aptuveni 7000 latiem. Vecākiem savi bērni būtu jāapgādā vienīgi ar peldkostīmu un peldcepuri. Balvu peldbaseina darbinieki sola uzraudzīt bērnus peldēšanas nodarbībās, kā arī par brīvu apmācīt Gulbenes novada sporta skolotājus, kā pareizi bērniem jāmāca peldēt.

A.Pētersons atgādināja, ka Gulbenes novadā nav atmesta ideja par peldbaseina izveidi, kas maksātu aptuveni miljons latu. Taču pagaidām veiksmīgi un salīdzinoši nedārgi var izmantot Balvu peldbaseina piedāvātās iespējas.

Vairums deputātu saka jā

Deputāte Ilze Mezīte apšaubīja, cik efektīva būs šāda bērnu peldētapmācība. Deputāts Jānis Naglis pauda, ka atbalsta ideju, jo jau tagad daudzi Lejasciema bērni ar vecāku atbalstu tiek vesti peldēties Balvu peldbaseinā. Pozitīvi ideju vērtēja arī deputāti Alda Alberte, Guntis Blūms un Valtis Krauklis, kurš gan piebilda, ka nav īsti skaidrs, kā tīri tehniski tiks nodrošināts, lai pēc iespējas vairāk bērnu izmantotu šo iespēju, jo noteikti būs arī tādi, kuri nevēlēsies braukt. Deputāte Saulcerīte Indričeva sacīja, ka viņai sākumā A.Pētersona priekšlikums licies utopisks, taču tagad – reāls. Atbalstu idejai pauda arī domes Izglītības, kultūras un sporta nodaļas vadītājs Arnis Šķēls, kurš uzsvēra - bērnu apmācība peldēšanā ir iekļauta sākumskolas izglītības programmā. Deputāts Nikolajs Stepanovs “Dzirkstelei” pauda, ka apspriestā iecere ir par Balvu novada peldbaseina finansiālu atbalstīšanu. “Vai astoņās reizēs bērniem var iemācīt peldēt? Vai ekonomiski pašvaldība to var “pavilkt”? Prātojam par kaimiņu pašvaldības finansiālu atbalstu, bet nepadomājām par legālas peldvietas izveidi novadā,” teica viņš.

Prakse liecina, ka diemžēl Gulbenes novadā iedzīvotāju nepietiekamās intereses un pašvaldības vienaldzības dēļ esam zaudējuši paši savus slēgtos peldbaseinus, kādi savulaik bija Gulbenē un Rankā. Tagad tie abi ir slēgti. Gulbenes novada domes priekšsēdētāja Sandra Daudziņa “Dzirkstelei” saka, ka abi minētie peldbaseini novadā bija un ir privātīpašums. Līdz šim pašvaldība nav saņēmusi piedāvājumu pārpirkt peldbaseinu novadā. S.Daudziņa arī pauda, ka nezina, kādi apsvērumu agrāk bijuši līdzšinējiem Gulbenes pilsētas un rajona pašvaldību vadītājiem, ka viņi neatbalstīja Gulbenes un Rankas peldbaseinu izmantošanu skolēnu peldētapmācībai. N.Stepanovs, kurš bija Gulbenes pilsētas domes priekšsēdētājs iepriekšējā sasaukumā, atminējās, ka patiešām  tika saņemti konkrēti piedāvājumi par Gulbenes peldbaseina izmantošanu skolēnu peldētapmācībai. Tomēr organizēti šo ideju līdz galam realizēt neizdevās. N.Stepanovs sacīja, ka tam bija vairāki iemesli – nepietiekama skolēnu vecāku iniciatīva, kā arī baseina saimnieku vaina. 

Pievieno komentāru

Komentāri 26

Nez kāpēc man liekas, bet mūsējies grib iekarot Blavu peldbaseinu un noburbuļot līdz pilītei?

pirms 9 gadiem, 2011.07.02 01:11

/

Nez kā bērniem vienlaicīgi var iemācīt lasīt, rakstīt un visu citu. Ar ko tad peldēšana atšķiras ? Metodika ir izstrādāta un pārbaudīta. Rīgas skolās sen to dara.

pirms 9 gadiem, 2011.06.30 11:11

anna

ielaidiet ūdeni Gulbenes baseinā un plunčājaties visi kam nav slinkums......

pirms 9 gadiem, 2011.06.29 23:30

...

...par kādiem bērniem te domā???
...kā var 8 stundu laikā 40 bērniem vienlaicīgi iemācīt peldēt???? Tā būs paplunčāšanās un lielas naudas tērēšana....

pirms 9 gadiem, 2011.06.29 16:04

jautājums

Pēc raksta saprotu, ka ir ierosinājums organizēt mācīt bērniem peldēt, nevis atbalstīt Balvu baseinu. Laikrakstam kaut kā neveikli iznācis raksta pieteikums. Laikam žurnaliste arī neizprot lietas būtību.Tā jau ir, ka labas idejas tūlīt tiek norietas. Bet, to ka notiek daudzi nelaimes gadījumi uz ūdens peldētneprasmes pēc šoreiz negribas anaīzēt. Paskatat statistiku! Dati ir vienkārši šokējoši. Domāsim par bērniem, nevis kā strausi bāžam galvu smilltīs.

pirms 9 gadiem, 2011.06.29 15:15

slēpošanai gals....

.....kultūras un sporta nodaļas vadītājs Arnis Šķēls, kurš uzsvēra - bērnu apmācība peldēšanā ir iekļauta sākumskolas izglītības programmā....

...Tātad neslēposim, lai arī ir ziemas un inventārs - JO STANDARTĀ IR JĀAPGŪST VIENS NO TRIM SPORTA VEIDIEM - SLĒPOŠANA, SLIDOŠANA VAI PELDĒŠANA, atkarībā no skolas iespējām...
Divus sporta veidus neapgūsim, jo mācību stundas ir tik, cik nu viņu ir....

pirms 9 gadiem, 2011.06.28 16:43

redz

Tur jau tā lieta, ka neviens šobrīd neapsaimnieko... Pirms dažiem gadiem daudzi gāja uz peldēšanu un aerobiku, bet tad gan bērniem neviens neko nedeva. Varēja mierīgi sporta nodarbībās vest bērnus peldēt, varbūt arī baseins vēl tagad darbotos... jūs pat nevarat iedomāties, cik daudziem ir žēl, ka baseins ir slēgts!

pirms 9 gadiem, 2011.06.28 15:11

.....

mums ir Gulbenē baseins? kas viņu apsaimnieko?

pirms 9 gadiem, 2011.06.28 12:43

gulbenietis

peldētāj - kur KC flīzes krīt nost?

pirms 9 gadiem, 2011.06.28 08:49

peldētājs

Jūms deputāti gan ir ašās miljonu idejas, skolas taisat ciet, bet peldēt uz Balviem. Aizbrauciet apskataties to peldbaseinu viņam tāpat ,kā mūsu kulturas centram flīzes krīt visur nost. Vai esat tur tiešam bijuši vai tikai skaisti spriedelējiet???????

pirms 9 gadiem, 2011.06.28 07:05

Es

Vietējo nevajadzēja,kaimiņu vajag fui...Rotācija turpinās policistu,slimnieku un nu jau arī peldētāju būs .Gulbene rullē,esam īpaši citu pilsētu vidū ,mākam riet,smiet,ar dakšām aizstāvēt Stāķu "Zelta dzīslu"- ūdensvadu, esam turīgākie-jo maksājam visdārgāko apkuri Latvijā ,radam Albai milzu mēslu kaudzes-saucās "ŠĶIRO"-nes pa tumsu ,netiksi atpazīts ,tiešām pilsēta kustībā-nu gulbja lidojumā sauksim tā kā mūsu karogā!

pirms 9 gadiem, 2011.06.27 23:57

hei

Domāju, ka pašlaik, kad trūkst līdzekļu svarīgākām vajadzībām un tik tiešām, kad klapē skolas ciet, tas nav prāta darbs. Būtu "treknie gadi, tad gan varētu atļauties. Bet kā var tāds jautājums vispār parādīties apspriešanā, it kā nebūtu par ko lauzīt galvas Gulbenes noavadā. Es vēl saprastu, ja baseins būtu tiešām savā novadā, tad vēl varētu to risināt. Bet tagad gan nepiekrītu!

pirms 9 gadiem, 2011.06.27 18:39

Janka

Arī domes sēdes vajadzētu novadīt kaut kur citur...Balvos, Alūksnē utt

pirms 9 gadiem, 2011.06.27 18:10

333

Viens jautajums. Piemeram, ja berns macas 5.kl. un kads no vecakiem ar velas lai vinu berns iemacas peldet. Vai ir (vai bus) iespeja bernu ari aizvest uz baseinu? Un cik tas vecakiem izmaksas?

pirms 9 gadiem, 2011.06.27 13:50

Oho!

Pari 1ls. stunda par apmacibu cena s zina nav slikta. Bet ja 7500ls izdalit uz 850 berniem sanak ap 9ls katram par autobusu. Ja to bernu vest no dziliem laukiem tad nu lai jau ir, bet no pilsetas letak ar nordekas reisu daudz izdevigak. Pa to cenu var 2 bernus aizvest. Kas skaitija to cela naudu? Varbut kadu citu autobusu sarunat? Ka ne ka naudu tak jataupa krizes laika;-)

pirms 9 gadiem, 2011.06.27 13:31

es

Lūdzu, bez personiskiem apvainojumiem! Ir tik viegli anonīmi zākāties. Bet patiesībā neviens nav anonīms. Var sanākt tiesu darbi. Noskaidrot zākātāju ir vieglāk par vieglu!

pirms 9 gadiem, 2011.06.27 13:16

gadīgā deputāta stepanova n. atbalsta gr.

patīkami atzīt ka deputāts nikolajs sirgst ar vieglu amnēziju, jautāts par savas neierobežotās valdīšanas laiku, izrādās viņs vienmēr ir bijis ļauno apstākļu ''upuris'', tādēļ Gulbene viņa laikā no pilsētas pārtapusi par sādžu, paldies viņam par izrādīto ''varonību'' sādžas pārvaldē

pirms 9 gadiem, 2011.06.27 12:35

'Joks

Taisās likvidēt skolas,bet peldbaseinam naudas pietiks?

pirms 9 gadiem, 2011.06.27 12:14

murgs...

Vai kāds ir padomājis kā tas būs realitātē.....
Lai 9os nokļūtu baseinā, no Rankas jāizbrauc ap 7iem, tad baseins un mājās sazin cikos... Bērniem visu dienu nenotiek stundas - kad tās atstrādās.... Sporta skolotājs un klašu audzinātāji līdzi - tātad arī tiem stundas nenotiek, bet daudzi māca arī citās klasēs - vai maksās algu par visu dienu vai tikai par to stundu kas baseinā... Un kā atstrādāt pārējo laiku....
Vai lētāk nesanāk apmaksāt to pašu Gulbenes un Rankas baseinos un atbalstīt vietējos uzņēmējus... Un ceļš tuvāks....

pirms 9 gadiem, 2011.06.27 11:29

Vietējās ziņas