Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Grib atcelt maksas pakalpojumus būvvaldē

Novada būvvaldes vadītājs Jānis Ziemelis ir nācis klajā ar priekšlikumu pavisam atcelt būvvaldes maksas pakalpojumus. Tas vakar, 19.februārī, atklājās domes finanšu komitejas sēdē. Gala lēmums vēl jāpieņem 25.februāra domes sēdē. Par šādu ideju J.Ziemelim publiski paldies teica novada deputāts Dzintars Poļaks. Viņš bija tas, kurš domē sāka diskusiju par šo tēmu, tāpēc pagājušā gada 23.decembra sēdē tika atlikta lēmuma pieņemšana par būvvaldes maksas pakalpojumiem.

J.Ziemelis skaidroja, ka novada būvvaldei maksas pakalpojumu nebūs, bet joprojām pastāv gan valsts, gan pašvaldības nodevas, kuras klientiem ir un būs jāmaksā.

Deputāti finanšu komitejas sēdē arī apsprieda jautājumu par grozījumu veikšanu pašvaldības nodevās. Arī par to tiks balsots 25.februāra domes sēdē. Deputāts Normunds Mazūrs ierosināja no pašvaldības nodevas atbrīvot daudzbērnu ģimenes, kuras kārto būvatļaujas saņemšanu. Citiem nebija iebildumu.

Lēmuma projekts paredz, ka par mazstāvu dzīvojamās ēkas un palīgēkas, atsevišķu dzīvokļu būvatļaujas saņemšanu pašvaldības nodeva fiziskajām personām ir 35 eiro, bet juridiskajām personām – 70 eiro, par komunālā un ražošanas objektu būvatļauju pašvaldības nodeva fiziskajai personai ir 75 eiro, bet juridiskajai personai – 150 eiro.

Dz.Poļaks iebilda pret šādu nodevas atšķirību abām klientu grupām, jo, viņaprāt, tādējādi tiek bremzēta uzņēmējdarbība.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas