Grib atslēgties no centrālapkures 6

Kādas daudzdzīvokļu mājas iedzīvotāji Beļavā oficiāli vēlējušies atteikties no centrālapkures šoziem, tomēr pagasta pārvalde pierādījusi, ka tas nebūšot likumīgi. Ir dzīvokļi, kuros iedzīvotāji patvaļīgi bija noņēmuši radiatorus. Taču tagad viņi atpakaļ pieslēdzas centrālapkurei. Par šo situāciju otrdien runāja deputāti tautsaimniecības komitejas sēdē.

Nolēma virzīt lemšanai domē priekšlikumu par dzīvokļu īrnieku atbrīvošanu no kavējumu maksas par centrālapkuri, ja viņi ir ar mieru samaksāt pamatparādu un pieslēgties atpakaļ centrālapkurei.  

"Uzskatām, ka tas ir pluss, ka šie iedzīvotāji vispār pievienojās atpakaļ centrālapkurei. Mums jau tā patērētāju ir tik maz," sacīja Beļavas pagasta pārvaldes vadītājs Aivars Rakstiņš.

 

Tomēr izvērsās diskusija, cik likumīga būs šāda pretimnākšana. Tautsaimniecības komitejas vadītājs, deputāts Andis Caunītis bilda, ka atbrīvošana no kavējuma naudas maksas varētu kalpot par "bonusu".

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Pakalpojumu saņēmējsw

Tas nebija darīts patvaļīgi. Tika sniegti iesniegumi par atslēgšanos no apkures. Tikai pagasta vadītāju bezatbildības dēļ nebija iespējams to nokārtot. Iesniegums pagastā nav
registrēts.

pirms 11 gadiem, 2009.11.23 14:00

Pakalpojumu saņēmējs

Ne jau labprātīgi tika pieslēgti radiatori. Pagasta pārvalde ar 2008.gadu sāka rēķināt par nesaņemto siltumenergiju maksu, kaut gan no apkures esmu atslēgusies. Pagasta vadītājs A.Rakstiņš mājas iedzīvotāju sapulcē sniedza maldinošu informāciju, ka no centrālapkures māju var atslēgt, ja par to nobalso 100 %. Likumā par dzīvokļiem ir rakstīts ,ka jānobalso vairāk kā 50%, kā arī nav ieraksta, ka par atslēgšanos no apkures jābalso sapulcē.

pirms 11 gadiem, 2009.11.23 13:55

urbis

No cilvēktiesību viedokļa būtu pareizi, ka cilvēks var atslēgties no apkures. Kāda viņam daļa, ka kaut kam trūkst klientu? Iznāk, ka viņš ir ķīlnieks, ka viņam jāsponsorē kaut kādi alkatīgi kurinātāji vai nemākulīgi biznesmeņi.

pirms 11 gadiem, 2009.11.23 08:04

TP biedrs

jus esiet vergi tadel nekurniet, bet atrakmaksajiet

pirms 11 gadiem, 2009.11.22 14:12

paradnieks

Es ari esmu no tiem kas nespej samaksat šos "mazos" apkures rekinus, maksaju visu laiku cik tas ir iespejams.... bet te SIA Vidzemes energija atsuta pirmstiesas pretenziju ar draudiem , ka janomaksa parads ja ne tad pamatojoties uz MK noteikumu Nr. 876 "Siltumenerģijas piegādes un lietošanas noteikumu 26.4.punktu viņiem (SIA Vidzemes enerģijai) ir tiesibas pilnīgi vai daļēji pārtraukt siltumenerģijas piegādi dzīvoklim. Nu tad tā mīlīši , vairs nemaksāšu tos siltuma rēķinus un gaidu lai nāk tik un atslēdz apkuri, man ar elektrību apkurināt savu istabiņu būs lētāk.

pirms 11 gadiem, 2009.11.22 12:39

Biruta

Bet vai tad pilsētā maksā kavējuma naudu par laikā nenomaksātu apkures maksu?

pirms 11 gadiem, 2009.11.21 18:18

Vietējās ziņas