Grib domes sēdes internetā 5

Novada domē uzskata: būtu vērtīgi rīkot mācību seminārus deputātiem
Gulbenes novada domes deputāts Intars Liepiņš paudis vēlmi aktīvāk līdzdarboties pašvaldībā, novada domē viņa priekšlikumus gatavi izskatīt, taču uzskata, ka bieži vien deputāta rosība apliecina ne tikai labo gribu, bet arī zināšanu trūkumu par pašvaldības darba specifiku. Tāpēc būtu derīgi rīkot mācību seminārus novada domes deputātiem, ja vien viņi būtu ar mieru piedalīties.

I.Liepiņš "Dzirkstelei" saka, ka likumā par pašvaldībām ir minēts, kas deputātam pienākas. Viņš vēlas, lai novada domē viņam kā deputātam tiktu ierādīts savs kabinets, kurā būtu dators, tālrunis, lai būtu iespēja izmantot printeri.  

Grib izmantot likumīgās tiesības

"Man nav jāstaigā pa bibliotēkām, tur jāmeklē informācija, jāprintē par savu naudu," saka I.Liepiņš. Viņš gribētu piedalīties ne tikai komiteju, komisiju un domes sēdēs. "Gribētu ietekmēt procesus, lai novadā lietas ritētu uz labo pusi," saka I.Liepiņš.

 

Viņš uzsver, ka likums nosaka deputāta pienākumu veikšanu. "Ja es varu dienā no darba izbrīvēt laiku, kapēc gan es nevarētu atrasties novada domē un strādāt?" vaicā I.Liepiņš.

 

Viņš vēlētos arī, lai tiktu ierakstīta katra komitejas un domes, iespējams, arī komisijas un būvvaldes sēde, lai pēc tam ikviens interesents to varētu noskatīties internetā. I.Liepiņš pieļauj, ka tas varētu notikt sadarbībā ar vietējiem medijiem.

 

"Iedzīvotāji gribētu, bet vairums nevar klātienē piedalīties atklātajās komiteju un domes sēdēs. Taču daudzi to gribētu! Kāpēc liegt iespēju izmantot savas tiesības un noskatīties sēdes gaitu ar mūsdienu tehnoloģiju palīdzību?" saka I.Liepiņš. Viņš uzsver, ka citur Latvijā šāda pieredze jau ir. Piemēram, Rīgā.

 

Deputātiem pieškir kabinetu

Gulbenes novada domes juridiskās un personālvadības nodaļas vadītāja Vita Kravale "Dzirkstelei" saka, ka I.Liepiņa priekšlikumus izskatīs 23.decembrī pulksten 9.00, kad notiks finanšu komitejas sēde.

 

V.Kravale stāsta, ka I.Liepiņam novada domē kā deputātam ierādīts kabinets, taču tas viņu neesot apmierinājis. "Ievērojot to, ka arī citiem deputātiem ir tiesības uz telpām novada domē, I.Liepiņam ir dota iespēja katru trešdienu veikt deputāta pienākumus domes 3.stāvā, 66. kabinetā, no 13.00 līdz 17.00" stāsta V.Kravale.

 

Runājot par deputāta ideju par sēžu pārraidīšanu internetā, V.Kravale saka, ka šobrīd budžetā nav paredzēti līdzekļi šādam mērķim. Arī pašvaldības nolikumā tas nav paredzēts. "Ja deputāti no noteikta budžeta posteņa nolems novirzīt naudu šādām vajadzībām, tad priekšlikumu varēs īstenot," saka V.Kravale.

 

V.Kravale uzsver, ka deputāti ir tiesīgi piedalīties ikvienas komitejas, ikvienas komisijas sēdē novada domē.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

IUB darbinieks

Jautājums a.gog.Kravales kundzei -vai tiešām itin visu komisiju sēdēs ir tiesīgi piedalīties deputāti?? Cik zināms,tad iepirkumu komisijas sēdes (izņemot piedāvājumu atvēršanas sēdes, kurās ir tiesīga piedalīties jebkura persona) ir slēgtas sēdes..Ja vien deputāta kungs nav iepirkuma komisijas loceklis,tad viņa klātbūtne šīs komisijas sēdēs ir izslēdzama.

pirms 10 gadiem, 2009.12.17 21:56

varbūt varētu arī uz algu paskatīties tikai internetā, kā agrāk, pa telefonu pasūtija, pa televizoru saņēma ;)

pirms 10 gadiem, 2009.12.17 21:11

Nu būtu tās sēdes internetā,bet visi jautājumi patiesībā"piedzimst",tiek izlemti citur!

pirms 10 gadiem, 2009.12.17 16:10

Jēga ta kāda?

Labāk būtu parūpējušies par to, lai arī ārpus pilsētas internetu par saprātīgu cenu varētu iegādāties (būtu pieejams).

pirms 10 gadiem, 2009.12.16 10:26

Vietējās ziņas