Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Grib ilgstoši nodot nomā zemi

Gulbenes novada deputāti 29.novembra domes sēdē izskatīs 90 iesniegumus par pašvaldības zemesgabalu iznomāšanu. Dažam nomas termiņu paredzēts noteikt pat līdz 2022.gadam.

Diskusija šajā sakarā izvērtās 22.novembra tautsaimniecības komitejas sēdē, kur deputāte Ilze Mezīte iebilda – ne visiem zemniekiem novadā ir dota iespēja nomāt, turklāt ilgstoši nomāt pašvaldības zemi par saprātīgu cenu, citi ir spiesti par daudz lielāku maksu nomāt zemi no privātā sektora. Līdz ar to, kā uzskata deputāte, ne visi iedzīvotāji šajā ziņā atrodas vienlīdzīgā stāvoklī.

Dot iespēju nomāt pašvaldības zemi nozīmē to izmantot, apsaimniekot un vienlaikus paturēt savās rokās, kas nav mazsvarīgi. Tā sacīja deputāts un Litenes zemnieks Gunārs Ciglis. Ja pašvaldība nolemj atsavināt jeb pārdot kādu savu zemesgabalu, ir jārīko tā izsole, un tātad nav izslēgta iespēja, ka vislielāko summu varēs piedāvāt ārvalstnieks.

“Jebkurā izsolē strādā augstākās cenas likums,” skaidroja G.Ciglis. Viņaprāt, domājot par Gulbenes novadu ilgtermiņā un par to, lai zemnieku saimniecības šeit pastāvētu un to būtu pēc iespējas vairāk, pašvaldībai ir jābūt savai koncepcijai zemes jautājumos. Deputāts Stanislavs Gžibovskis, kurš ir arī zemnieks Galgauskas pagastā, nomā zemi gan no pašvaldības, gan no privātā sektora. Galvenais esot, lai zeme tiktu izmantota, lai tā “strādā”.  

S.Gžibovskis akcentēja to pašu, ko sacīja novada domes priekšsēdētājs Andris Vējiņš, - pašvaldībai ir izdevīgi katru gadu iekasēt kaut vai nosacīti lielu, tomēr samaksu par zemes izmantošanu, nevis pārdot zemi. Par pašvaldības zemes ilgtermiņa nodošanu nomā S.Gžibovskis sacīja: “Uzskatu, ka tas nekas slikts nav.”

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas