Grib plānu publisko ūdeņu sakārtošanai

Gulbenes novada pašvaldība iecerējusi izstrādāt administratīvajā teritorijā esošo publisko ūdeņu apsaimniekošanas plānu. Par to šonedēļ deputāti runāja komiteju sēdēs.

Jautājumu virzīs apstiprināšanai 29.novembra domes sēdē, kad būs jābalso par projekta pieteikuma iesniegšanu un  priekšfinansējuma nodrošināšanu no pašvaldības budžeta.

Maksimālais finansējums, kuru šai iecerei ir iespējams piesaistīt no malas, ir 10 000 eiro.

Jāatgādina, ka 2011.gadā novada pašvaldībā notika darbs pie saistošu noteikumu izstrādes pašvaldības teritorijā esošo publisko ūdeņu un to krastu izmantošanā un apsaimniekošanā. Diskusija  novada pašvaldībā ieilga, un deputāti tā arī nevienojās par šādu noteikumu apstiprināšanu.

Publisko ezeru un upju sarakstu Gulbenes novadā var lasīt Civillikumā. Publiskie ezeri ir Ādmiņu ezers (aizņem 28,2 hektārus, atrodas Lejasciemā), Kalmodu ezers (aizņem 23 hektārus, atrodas Rankā), Lielais Virānes ezers (aizņem 60,9 hektārus, atrodas Tirzā), Ludza ezers (aizņem 280,9 hektārus, atrodas Stāmerienā), Sudalezers (aizņem 182,3 hektārus, tikai daļēji atrodas Lejasciemā), Ušura ezers (aizņem 160,8 hektārus, atrodas Jaungulbenē). Cauri Gulbenes novadam tek publiskās upes - Gauja un Pededze.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas