Gribētu trūcīgajiem dāvināt zāles 2

“Man ārsts bija izrakstījis recepšu zāles, kuras manam organismam izrādījās nepiemērotas. Aiznesu šīs neizlietotās zāles uz “Lejas aptieku” un vienkārši atdevu. Saprotu, ka tur no manis zāles var ņemt un var neņemt.

Man radās doma, ka vienalga kura pilsētas aptieka varēja uzņemties tādu labu iniciatīvu – atdot trūcīgajiem pacientiem šādas zāles, kuras saziedojuši citi cilvēki. Tādi kā es, piemēram,” “Dzirkstelei” saka gulbenietis Herberts Balodis.

Gulbenes “Lejas aptiekas” vadītāja Vita Krūmiņa “Dzirkstelei” skaidro, ka šāda veida iniciatīvu visdrīzāk varētu īstenot caur Sarkano Krustu. Aptiekās tas neesot iespējams, jo tur darbību strikti regulē valstī spēkā esošie normatīvie akti.

“Mēs no cilvēkiem pieņemam neizlietotas zāles, kurām ir beidzies derīguma termiņš vai kuras vairs nav vajadzīgas. Pie mums šīs zāles var nodot, bet tālāk mēs tās nododam utilizācijai,” stāsta V.Krūmiņa.

Viņa arī uzsver, ka recepšu zāles pacients var lietot tikai saskaņā ar ārsta norādījumu. Ja Latvijas Sarkanā Krusta Gulbenes komitejā esot iespēja sadarboties ar trūcīgā pacienta ārstējošo ārstu, tad var būt runa par tādu zāļu izmantošanu, kas saņemtas ziedojuma veidā. Tad tā būšot saprātīga labdarība, protams, ja piedāvātās zāles ir ar labiem derīguma termiņiem.

“Jāsaprot, ka zāles nevar lietot jebkurš. Ja nevajag, kāpēc lietot!?” saka V.Krūmiņa.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Ance

Es domāju,ka tieši ğimenes ārsti ir zinoši par zālēm,ko katrs lieto. Atver tikai medicīnisko kartīti un redzi,kad cilvēks apmeklĕ ārstu. Man arī bija gadījums,ka nomira mamma un palika dsudz zāļu ar vēl ilgu derīguma termiņu. Protams,kuras jau zinājām,ka varam lietot,tās paturējām. Bet bija zāles,kas mums bija svešas. Gribējām izdarīt labu darbu un atdot ārstam,bet neņēma. Bija muļķīgi izmest ārā pilnīgi derīgas zāles.

pirms 2 gadiem, 2018.04.11 09:08

Vineta

Man ir bijis līdzīgi, kad nopirktās zāles nepanesu.
Būtu jauki, kādam tās atdot, nevis izmest.
Tomēr, tā ir nauda.

pirms 2 gadiem, 2018.04.11 13:31

Vietējās ziņas