Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gripas pacientu slimnīcā vēl nav 8

Gulbenes slimnīcas infekciju nodaļā pagaidām vēl nav nonākuši pacienti ar gripas komplikācijām. “Dzirksteli” par to informē ārste infekcioniste Ērika Balode.

“Par gripas simptomiem tagad informācija ir plaši pieejama. Visur tiek stāstīts, rakstīts, ka uzreiz pacientam ir augsta ķermeņa temperatūra. Saslimšana notiek pēkšņi. Jājautā mūsu ģimenes ārstiem, vai pacienti vēršas pie viņiem ar tipiskiem gripas simptomiem. Zinu, ka Balvos ir pacienti ar augstu temperatūru. Ir vai nav tā gripa, pateikt grūti. Diagnoze jāapstiprina analīzēm. Arī slimības norises klīnika ir svarīga. Taču pagaidām slimnīcā šādu pacientu ar komplikācijām nav,” saka ārste.

Viņa mierina, ka ir pieejami medikamenti gripas ārstēšanai. Tie nav lēti. Cik tie ir efektīvi, tas esot cits jautājums.

Gripas pacienti mēdz zvanīt arī ātrajai palīdzībai, taču parasti viņi līdz slimnīcai nenonāk. “Mēs par šiem zvaniem Vidzemes reģionālajā centrā nezinām. Šos zvanus uz numuru 113 uzklausa pieņemšanas centrā. Pieļauju, ka pacienti zvana un jautā, kā arī saņem ieteikumus,” “Dzirkstelei” saka Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Vidzemes reģionālā centra vadītāja vietniece Sniedze Bračka.

Ja pacientam paaugstinās ķermeņa temperatūra un rodas citi tipiskie gripas simptomi, ir jāsazinās ar savu ģimenes ārstu, atgādina Ē.Balode.

Viņa gripas laikā iesaka elementāro – veselīgu dzīvesveidu, pietiekami uzņemtu skābekli, vēdinātas telpas, uztura papildināšanu ar C vitamīnu. Noteikti par labu nāks arī ķiploku ēšana. “Kam bija iespēja, tie ir izpotējušies pret gripu.”

Saskaņā ar Slimību kontroles un profilakses centra jaunāko informāciju šā gada trešajā nedēļā monitoringā iesaistītajās ārstniecības iestādēs, kuras ir arī Gulbenē, par gripu izplatītākas bijušas citas augšējo elpošanas ceļu infekcijas, bija palielinājusies saslimstība ar plaušu karsoni, turklāt sevišķi bērniem. Sakarā ar gripu pacienti bija vērsušies vēl tikai trijās no desmit monitoringa ārstniecības iestādēm. Gripas pacienti meklējuši palīdzību Liepājā, Jūrmalā un Rīgā.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

escherichia coli

Ārstus ap 80,vajadzētu laist pelnītā atpūtā.

pirms 4 gadiem, 2016.02.03 13:50

es

Vai tu gudrais nāksi vietā strādāt? Ārsti labprāt atpūstos, bet tad lūdzu nevienam neslimot, jo jauno ārstu Gulbenē nav!!

pirms 4 gadiem, 2016.02.03 15:38

esei>

Ja esi tik gudra(s),tad jau noteikti zināsi ka ir jaunieši kuri gatavojas studēt medicīnu,bet mūsu deputātiem tas nemaz neinteresē! Uz lūgumu atbalstīt studenti tiek saņemta atbilde,ka Gulbenē iedzīvotāju paliek mazāk tātad arī ārstus varbūt drīz vairs nevajadzēs.

pirms 4 gadiem, 2016.02.04 16:47

citas prioritātes

Domes vadībai iedzīvotāju veselības aprūpe nav galvenais.Jāsāk laicīgi priekšvēlēšanu kampaņa un jāorganizē Druvienas tingeltangeļi.

pirms 4 gadiem, 2016.02.04 17:08

achtung

Uz tādu nomiršanas vietu neviens slimnieks ar gripas komplikācijām nebrauc ,tāpēc arī nav.Sauriešos plaušu slimnīca pilna.

pirms 4 gadiem, 2016.02.03 21:47

Mamma

Nav svarīgi apstàkļi,nepatīk,braucat kur patīk.Daktere ir savā vietā un gudra un dara visu kas viņas spēkos.Paldies jums

pirms 4 gadiem, 2016.02.05 17:22

Vietējās ziņas