Grupa “Senči” piedalās šlāgeraptaujā, spēlē ballēs un uzņem dziesmas “Gulbenei” videoklipu 11

Grupa "Senči", kurā darbojas gulbenieši Ainārs Deksnis, Guntars Eniks un balvenieši Ģirts Ripa un Arnis Graps, izpildot Rozenštrauha dziesmu "Zilais lakatiņš", ir ieguvuši 4.vietu Latvijas šlāgeraptaujas pavasara aptaujā. Savukārt šonedēļ "Senči" ir uzņēmuši videoversiju dziesmai "Gulbenei", kuru skatītāji, visticamāk, varēs redzēt jūlijā, skatoties Latvijas šlāgeraptauju.

Augstais novērtējums pārsteidz Daļa gulbeniešu noteikti, ka seko līdzi un arī balso par sev tīkamajām dziesmām Latvijas šlāgeraptaujā, kuru piektdienu vakaros rāda Latvijas 1.televīzijā. Arī grupa "Senči" piedalījās šajā pasākumā. Gan Guntars, gan Ainārs atzīst, ka nebija cerējuši, ka viņu izpildītā dziesma "Zilais lakatiņš" iegūs tik augstu vietu. "Mēs aizsūtījām uz šlāgeraptauju šo daudziem zināmo un tautā iemīļoto gabalu par zilo lakatiņu un nostartējām negaidīti labi. Mums ir liels gods būt četriniekā. Pēc tik augsta novērtējuma var tikai secināt, ka tautai patīk mūsu mūzika, jo muzikantam jau galvenais ir atrast savu nišu un savu klausītāju," spriež Ainārs. Savukārt Guntars stāsta, ka paši balsojumu nekādi nav ietekmējuši un, uzzinot, ka tik daudziem šī dziesma ir patikusi, juties patīkami pārsteigts.

 

Uzņem dziesmas videoversiju

 

Pašlaik "Senči" jau kaļ jaunus plānus un ir nolēmuši uz vasaras šlāgeraptauju sūtīt Aināra dziesmu par dzimto pilsētu Gulbeni. Ainārs stāsta, ka dziesma par Gulbeni tapa pirms diviem gadiem. No sākuma radās mūzika, pēc tam arī vārdi. Pašsacerētais gabals ticis arī vairākkārt pārtaisīts, jo pašam iesākumā ne īpaši paticis. "Bija brīdis, kad es to izsvītroju pat no repertuāra, bet finālā, kopā ar kolēģiem "saliekot visu pa plauktiņiem"manuprāt, iznāca labi. Mēs vēlamies, lai visa Latvija redz un dzird par Gulbeni. Tas ir solis, kuru neviens it kā nav atļāvies spert. Sākumā gan arī pašiem likās jocīgi, ka manā sacerētajā un komponētajā dziesmā izskan vārdi nevis "mana pilsēta" vai "dzimtā pilsēta", bet gan vairākas reizes tiek izdziedāts vārds "Gulbene". Dziesmā esmu centies pāris vārdos atspoguļot, kas notiek Gulbenē," teic Ainārs. Šonedēļ tapis arī klips šai dziesmai. "Mēs centāmies dziesmas videoversiju uztaisīt un parādīt vienkārši, lai klausītājam un skatītājam būtu vieglāk to uztvert." Ainārs stāsta, ka klipā būs redzamas Gulbenes ainavas un cilvēki, un cer, ka skatītāji to novērtēs pozitīvi, jo līdz šim par savu dziesmu ir dzirdējis tikai labas atsauksmes. Guntars piebilst, ka lielākā daļa klipa ir filmēta atjaunotajā Vecgulbenes muižas kompleksā, bet būs arī redzams moments no Dziesmu un deju svētku gājiena, un, protams, lai ar to piedalītos šlāgeraptaujā un parādītu cilvēkiem, vēl ir krietni jāpiestrādā. Iespējams, ka pilsētas svētku salūta laikā iedzīvotāji un ciemiņi fonā varēs dzirdēs dziesmu "Gulbenei".

 

Lai taptu šīs dziesmas klips, grupa "Senči" vēlas pateikties par atbalstu pilsētas domei un Nikolajam Stepanovam, kā arī Hansabankas Gulbenes filiāles vadītājam Andrim Vējiņam.


Ainārs arī saka, ka grupai ir daudz pašu sacerētu kompozīciju, pie kurām tiek strādāts, un viņš cer, ka pēc kāda laika varbūt tiks ierakstīts arī disks.

 

Galvenais ir sapratne

 

Ainārs un Guntars ir tie cilvēki, kuri šajā grupā darbojas visu laiku. Ainārs uzskata, ka ir ļoti svarīgi, lai, darbojoties vienā grupā, valdītu savstarpēja sapratne. "Es ar Guntaru muzicēju kopā visu laiku, un mums bija jānoiet garš ceļš, līdz mēs satikām Ģirtu un Arni. Bija arī laiks, kad spēlējām kopā ar citiem muzikantiem. Muzicējot ar viņiem, sapratām, ka īsti labi nesanāk. Mēs ar Guntaru esam maksimālisti. Lai gan visi esam ļoti aizņemti, piemēram, Arnis vasarā ir Norvēģijā, kur viņš spēlē uz ielām saksofonu, savukārt Ģirtam ir darbs mūzikas skolā, mēs tomēr atrodam laiku satikties un darboties. Principā sliktam kolektīvam šādos apstākļos vajadzētu izjukt. Grupā ļoti svarīgs ir cilvēciskais faktors, proti, ja ir stiprs kolektīvs, tad paveikt var ļoti daudz," domā Ainārs. Viņš atzīst, ka muzicējot katrs no viņiem sevi var izlikt maksimāli. Guntars uzsver, ka viņi visi ir profesionāli muzikanti ar ļoti nopietnu attieksmi pret darbu. "Starp mums valda sapratne un saskaņa. Pasniegto ideju vai domu momentā uzķer arī pārēji grupas kolēģi. Mēs improvizējam, un pamatstils ir džeziski instrumentāls. Ļoti liels pluss ir tāds, ka visi grupas dalībnieki arī dzied. Nav viena izteikta līdera," stāsta Guntars. Gan Ainārs, gan Guntars atzīst, ka šobrīd spēlēšana ir tikai viņu hobijs, nevis naudas pelnīšana, tāpēc arī Līgosvētkos viņi ir nolēmuši nespēlēt, bet gan būt kopā ar savām ģimenēm.

 

Fakti

 

1988.gadā tika nodibināta grupa "Senči", tā aktīvi darbojas līdz 1991.gadam. Pēc tam grupa savu darbību pārtrauc. 2001.gadā muzicēšana atkal atjaunojas, šajā laikā arī ir ierakstīts "Senču" pirmais disks. Pašlaik grupā muzicē Ainārs Deksnis (sitamie instrumenti, bandžo, balss), Guntars Eniks (basģitāra, flauta, tuba, balss), Ģirts Ripa (taustiņi, akordeons, balss), Arnis Graps (saksofons, klarnete, balss).

 

Pievieno komentāru

Komentāri 11

tugadums

paskatīsimies ko ši dauzsološā talantu sborišča mums labu uztaisīs un gubenes vārdu atcerēsies pasaulē

pirms 12 gadiem, 2008.06.25 23:24

Gulbenietis

''dzirkstele'' gan ir viena forša avīze, kur var cilvēkus par kropļiem saukt, pat parastājā čatā par tādiem vārdiem lietotājus met ārā!!!
Interesanti, kā reāģētu pašas godājāmās 'dzirksteles'' darbinieces , ja viņas nodēvētu par kroplēm???!!!
Novēlu, lai kāds JŪS iesūdz tiesā!!!

pirms 12 gadiem, 2008.06.25 19:14

Zive

Man prieks, ka kāds cenšas un centieni tiek novērtēti. Novēlu grupai panākumus, izauksmi un attīstību!

pirms 12 gadiem, 2008.06.23 13:45

Zive

Man prieks, ka kāds cenšas un centieni tiek novērtēti. Novēlu grupai panākumus, izauksmi un attīstību!

pirms 12 gadiem, 2008.06.23 13:45

A jūs paši,lielie d...,esiet kaut ko sasnieguši?!
Tā jau ir,ka laikam skaudība grauž... he he!
Bet "Senči" malači!

pirms 12 gadiem, 2008.06.22 08:29

diagnoze

alusgalvas piektajā paaudzē...smadzeņu kropļi...īsti gulbenes pareizie čomi

pirms 12 gadiem, 2008.06.22 01:28

stulbi ir tie, kas raksta par citiem ,ka tie ir stulbi!

pirms 12 gadiem, 2008.06.21 23:21

Vietējās ziņas