Gulbenē 20.aprīlī būs donoru diena 2

Valsts asinsdonoru centrs informē, ka 20.aprīlī no pulksten 9.00 līdz 13.00 Gulbenes kultūras centrā notiks donoru diena. Donoram līdzi jābūt personu apliecinošam dokumentam – pasei vai ID kartei, kā arī bankas konta numuram.

24 stundas pirms asins ziedošanas nedrīkst ēst treknus, asus ēdienus (piemēram, treknu gaļu vai speķi, žāvētu gaļu vai desas, treknas zivis (lasi, siļķes u.c.), treknu sieru, kūkas, čipsus, krējuma saldējumu, ceptas sēnes, daudz riekstu, šokolādi, kakao, majonēzi u.tml., nedrīkst lietot alkoholiskos dzērienus. Pirms procedūras nedrīkst smēķēt. Ja lietoti medikamenti (tajā skaitā antidepresanti) vai ir bijušas saslimšanas, nepieciešams konsultēties ar centra speciālistiem pa bezmaksas tālruni 80000003.

Saskaņā ar Darba likumu donoram pēc asins ziedošanas nākamajā dienā pienākas apmaksāta atpūtas diena, bet pēc vienošanās ar darba devēju to var piešķirt citā laikā (iespējams arī pievienot ikgadējam atvaļinājumam). Šo atpūtas dienu var izmantot gada laikā pēc asins ziedošanas dienas. Darba devējs apmaksā līdz piecām šādām dienām kalendārajā gadā, ja puses nav vienojušās citādi vai, piemēram, darba koplīgumā noteikušas lielāku apmaksāto atpūtas dienu skaitu.

Veselam cilvēkam neliels asins zaudējums nav kaitīgs. Tieši otrādi - donora organismā notiek asinsrades sistēmas atjaunošanās, stimulēšana, donori retāk slimo ar akūtām un hroniskām slimībām. Asins šūnas organismā ir nepārtrauktā kustībā. Veco šūnu vietā rodas jaunas tāpat kā atjaunojas āda vai ataug mati.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Ance

Vai tā pati Rēzekne brauc? Būs kādreiz jāaizbrauc un jāpārbauda vai tagad var cilvēkiem atrast vēnas, daudzus izbrāķēja tikai tāpēc ka nevarēja atrast vēnas. Bet tā viņi nedrīkst darīt,ja visi rādītāji atbilst normai,tikai nevar iedurt. Zvanījām uz Rīgas donoru centru,jautājām, kā tad tā. Viņi to dzirdēja pirmo reizi. Tā nedrīkst rīkoties. Jābūt cilvēkam,kas māk atrast cilvēku ķermenī vēnu.
Citādi kas tad notiktu slimnīcās???

pirms 6 mēnešiem, 2021.04.14 09:15

.

Nu tādi paši arī slimnīcās strādā, diemžēl.

pirms 6 mēnešiem, 2021.04.14 10:23

Vietējās ziņas