Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gulbenē atklās šūšanas cehu 6

Gulbenē, Baložu ielā 4, 25.maijā pulksten 15.00 atklās šūšanas cehu. Ar Gulbenes filiāles atvēršanu SIA "Nemo" nodarbinās jau tuvu pie 250 darbiniekiem un ierindosies starp pieciem lielākajiem Latvijas šūšanas uzņēmumiem kā "Lauma Lingerie" un "New Rosme". Par to informē "NEMO" valdes priekšsēdētāja un īpašniece Inga Zemdega Grāpe.

Kādreiz Latvijā vieglā rūpniecība bija ļoti attīstīta, diemžēl tagad liela daļa ir zudusi. Tomēr kaimiņvalstīs šī industrija attīstās. Tā nekad nebūs augstas peļņas nozare, toties dod darbu daudziem cilvēkiem. Uz šo nozari ir jāraugās no aspekta, ka Latvijas mazajās pilsētās ir vajadzīgs darbs un ir labi, ja tādu varam nodrošināt.

Uzņēmēji, kas spēj nodrošināt darbu ārpus Rīgas, palīdz arī risināt samilzušās demogrāfiskās problēmas, cilvēku aizplūšanu un lauku iztukšošanos.

“Pasaules konkurence ir ļoti sīva. Rietumos mūs neviens ar atplestām rokām negaida. Bet ir vērts mēģināt un censties – darba vietu dēļ, vietējo cilvēku dēļ! Savukārt ilgtermiņa stabilitāti un atalgojuma pieaugumu varam sasniegt tikai ar produktivitāti un kvalitāti. Tas būs atkarīgs no visiem darbiniekiem un no katra atsevišķi. Tagad atliek novēlēt visiem izdošanos!”” saka I. Zemdega Grāpe.

Viņa uzskata, ka Latvijas Tautsaimniecības izaugsme nav pietiekama. "Pārlieku maz tiek domāts gan par darba vietu radīšanu gan par ražību. Vēl joprojām pārlieku daudz domājam par pabalstiem un budžeta naudas dalīšanu. Esam aizņemti ar Zelta aunādas dalīšanu. Tautsaimniecības attīstība tikai tagad tiek uzsvērta biežāk, tai skaitā arī valdības plānā. Ceram, ka sekos reāli darbi tautsaimniecības uzplaukumam. Jauna šūšanas ceha atvēršana ir viens neliels pienesums šajā kopējā darbā," norāda I. Zemdega Grāpe.

Nemo ir dibināts 1971. gadā kā kombināta Latvija filiāle Krāslavā. 2015. gadā tas nodarbinājis 208 darbiniekus, strādājis ar 2,2 miljonu eiro apgrozījumu un tuvu pie 100% no saražotajiem 130 tūkstošiem apģērbu eksportējis uz Skandināvijas valstīm.


Pievieno komentāru

Komentāri 6

peluks

Cerams, ka alga arī, jo darba pietiek, bet cik par to maksā?

pirms 4 gadiem, 2016.05.24 08:45

līdzjutēja

šujmašīnas tur esot ļoti vecas, un šūt normāli neesot iespējams...... jūtu līdzi....

pirms 4 gadiem, 2016.05.24 18:54

No malas

Lai tik viss nebeidzas kā iepriekšējam šūšanas ceham,tagad jau topā - MAKSĀTNESPĒJA!

pirms 4 gadiem, 2016.05.26 08:46

Vietējās ziņas