Gulbenē dārgāk būs jāmaksā par nekulturālu uzvedību 4

Par atvērtu alus pudeli sabiedriskā vietā - 50 latu naudas sods
Gulbenes pilsētas domē 27.novembrī deputāti nobalsoja par grozījumiem saistošajos noteikumos, kuros formulētas prasības sabiedriskās kārtības ievērošanai pilsētā.

Gulbenes pilsētas domes priekšsēdētājs Nikolajs Stepanovs uzsver, ka šos saistošo noteikumu grozījumus sūtīs uz Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministriju pārbaudei un apstiprināšanai. Tikai pēc tam, visticamāk, nākamajā gadā šie grozījumi stāsies spēkā.

 

Noteiktas soda maksimālās robežas

Tagad saistošie noteikumi arī paredzēs "griestus" naudas sodu noteikšanā par administratīvajiem pārkāpumiem, kurus definējusi pašvaldība. Fiziskajām personām varēs noteikt naudas sodu līdz 250 latiem, juridiskajām personām - līdz 1000 latiem.

 

Vairākos pārkāpumos nosakāmā naudas soda apmērs ir pieckāršojies. Tā, piemēram, par atrašanos sabiedriskā vietā ar vaļēju alus vai cita alkoholiskā dzēriena iepakojumu, izņemot vietas, kur tas atļauts, varēs noteikt naudas sodu līdz 50 latiem. Līdz šim par alkohola (tajā skaitā alus) lietošanu dzīvojamo ēku koplietošanas telpās (bēniņos, kāpņu telpās un pagrabos) un sabiedrisko iestāžu teritorijā bija paredzēts naudas sods līdz 10 latiem.

 

Vēršas pret ekstrēmistiem

Uz pusi lielāks naudas sods - 50 lati līdzšinējo 25 latu vietā - būs paredzēts skeiteriem, skrituļotājiem un "BMX" velosipēdu vadītājiem, kas savām sportiskajām nodarbēm izmantos ceļus, ietves un laukumus, ja tas traucē gājēju un transporta satiksmi vai bojā pilsētas vides elementus.

 

Tiesa, šo sporta aktivitāšu piekritēji gan tūlīt "Dzirkstelei" iebilst, ka pašvaldība tā arī nav izpildījusi līdz galam solīto - nav izveidojusi drošām un mūsdienīgām prasībām atbilstošu skeitparku ar kvalitatīvu asfaltsegumu.

 

Jaunums ir naudas sods līdz 100 latiem par braukšanu ar motorizētu transporta līdzekli pa parkiem, skvēriem, ietvēm un zaļo zonu.

Par jaunumu uzskatāms arī naudas sods līdz 50 latiem par sēdēšanu sabiedriskās vietās uz atpūtas soliņu atzveltnēm, stāvēšanu uz soliņiem vai gulēšanu uz tiem.

 

Pret trokšņiem, lūžņiem un smakām

Turpmāk Gulbenē pašvaldība fiziskās un juridiskās personas varēs sodīt arī par remontdarbu veikšanu un dažādu mehānismu darbināšanu, nevis tikai skaļu uzvedību, ja šie trokšņi iedzīvotājiem naktsmieru traucēs no pulksten 23.00 līdz 7.00 un ja šīs darbības nav saskaņotas ar pašvaldību. Naudas sodu līdz 50 latiem varēs sodīt arī par ielu un citu sabiedrisko vietu, kā arī daudzdzīvokļu ēku koplietošanas telpu piegružošanu.

 

Noteikumi arī papildināti ar jauninājumiem. Par lielgabarīta priekšmetu ilgstošu turēšanu uz ielām, pagalmos, pie ēkām, varēs noteikt naudas sodu līdz 50 latiem. Par bojātu visa veida mehānisko transporta līdzekļu, tajā skaitā vraku novietošanu un turēšanu sabiedriskās vietās vai pilsētas zaļajā zonā būs paredzēts sods līdz 100 latiem.

 

Jaunums ir arī paredzētais 100 latu sods personām, ja tās savā īpašumā nenodrošina fekālās kanalizācijas izvešanu ne retāk kā divas reizes gadā un nav parakstījušas līgumu par šīs kanalizācijas nosēdaku izvešanu uz Gulbenes pilsētas notekūdeņu attīrīšanas iekārtām.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Es

Cik būtu jāmaksā tādiem indivīdiem sods,kas vispār savu vienas ēkas kanalizāciju izvada otra zemē,par notekūdeņiem nedomā,tik uz savu galvu pievienojas visām iespējamām aciņam,rok kur grib un kā grib!!!Kas risina šada veida problēmu normālu virzību?

pirms 12 gadiem, 2008.12.06 21:26

???

Interesanti, vai pēdējais punkts atkal ir kādai konkrētai personai par labu? Ir ko vest vai nav ko vest, vienalga 2 reiz gadā maksā:(

pirms 12 gadiem, 2008.12.04 08:30

oga

beidzot kaut kas virzās uz priekšu,bet vai ir kāds likums kas soda mūzikas cienītājus ari dienā kas traucē,kā lai ar to cīnās var kāds ieteikt lūdzu??????

pirms 12 gadiem, 2008.12.03 18:04

secinajums

Galigi sagajusi sviesta!
Uz to Gulbeni nebrauksu, tur tacu viss aizliegts!

pirms 12 gadiem, 2008.12.03 08:11

Vietējās ziņas