Gulbenē deg dzīvojamā māja (papildināts) 13

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests informē, ka Vidzemes reģiona brigāde 5.martā pulksten 5.55 saņēma izsaukumu uz Līko ielu Gulbenē, kur dega divstāvu dzīvojamā māja 70 kvadrātmetru platībā. Pulksten 7.28 ugunsgrēks tika lokalizēts un turpinājās dzēšanas darbi. Notikuma vietā strādāja Gulbenes un Balvu ugunsdzēsēji glābēji. Pulksten 11.02 ugunsgrēks tika likvidēts.

Iedzīvotāji jau sen ir ievērojuši, ka šī ēka Līkajā ielā ir kļuvusi par graustu. Saskaņā ar publiski pieejamajiem datiem vietnē “www.kadastrs.lv” dzīvojamā māja Gulbenē, Līkajā ielā 13, ir fiziskas personas īpašums. 2017.gadā “Dzirkstele” ir rakstījusi, ka novada dome 30.marta sēdē lēmusi nojaukt divas pussabrukušas būves pilsētā – šķūni un pagrabu, kas atrodas Līkajā ielā 13 blakus dzīvojamajai mājai. Palīgēkas bija bīstamā stāvoklī, neestētiskas un bojāja ainavu. Tās tika nojauktas. Par dzīvojamās mājas nojaukšanu  toreiz lemts netika.

Gulbenes novada domes priekšsēdētāja vietnieks Andis Caunītis “Dzirkstelei” saka – pagaidām pašvaldība nav praktizējusi nojaukt tādas dzīvojamās mājas, kas nav pašvaldības īpašums. “Aizskart cita īpašnieka mantu - tas ir diezgan sarežģīti,” viņš atzīst. Grūti būti, pirmkārt, piedzīt izdevumus par nojaukšanu, otrkārt, īpašniekam var pēc tam būt pretenzijas un viņš var vērsties ar materiālām pretenzijām pret pašvaldību. Tāpēc šie jautājumi tiekot risināti, atrodot un uzrunājot graustu īpašniekus gan pilsētā, gan novada lauku teritorijā. Notiek ilgstoša sarakste. Pašvaldībā ne reizi vien ir bijuši pieņemti domes lēmumi, nosakot termiņu, kādā vairs nelietojamas dzīvojamās mājas īpašniekam ēka ir jānojauc.

Pievieno komentāru

Komentāri 13

Dzirkstelei!

Tā nebūt nav dzīvojamā māja! Māja ilgstoši jau gadiem bija neapdzīvota. Labojiet virsrakstu!
31.03.2017 D. Odumiņa Dzirkstelē raksta,ka šajā adresē ar 30.03.17 domes lēmumu nolemts nojaukt pagrabu un šķūni,kas bojā kopējo ainavu šajā vietā.

pirms gada, 2020.03.05 10:09

"Dzirkstele"

Tas nav šķūnis, nav garāža, tā ir dzīvojamā māja. Cits jautājums, vai tā ir apdzīvota vai neapdzīvota.

pirms gada, 2020.03.05 10:50

Kaimiņmājas iedzīvotāja

Vai tiešām šo ēku beidzot nevar nojaukt? Pietiek bomžiem'dzērājiem tur stsigāt! Vai tiešām vajag kādu letālu iznākumu šajā ēkā?
Plkst ir 10.30un ugunsdzēsēji vēljoprojām strādā pie šīs èkas.
Sadūmojums bija diezgan specīgs.

pirms gada, 2020.03.05 10:31

Nu nevar!

Nav laika un naudas! Jābrauc Itālīja,Moldāvīja. Vēl tak Druvienas kultūras nams traucē! Uztraukumam nav pamata,uzliks zīmi Bīstami! Kā tas ir uz Brīvības ielas,kur lielās bedres. Brīdināts esi,pietiek! Un ja būtu redzējuši,kādivīpašumi iet izsolēs-piemēram ,Mezīši,Stradu pagastā-Kosmosa cena-un,šīs mājas stāvoklis...... Plus lai jauktu,šeit-nebūs ko sadalīt-Summa maza. Bija ieteikts-atdodiet par ,vienu eiro,plus pieci gadi-bez NIN-nodokļa-Sakārtosim-atvērs tirgusvietu-vai arī citu-par samērīgu cenu. Nē- tas tak pašvaldības-viņi tā nevarot utt. Bet,kas tad IR TĀ PAŠVALDĪBA? Uz to atbilde neseko-tikai vilka skatiens un Šņākšana! Super!

pirms gada, 2020.03.05 11:53

Pupsiks.

Tur tak dzīvoja kāda sieviete, bieži redzēju, ka drēbes ārā karina.

pirms gada, 2020.03.05 14:06

Guntars

Kur tā māja atrodas.Līkā iela ie līka un gara, kāds mājas nr. vai tuvākās šķērsielas.
Pārsla atbildi.

pirms gada, 2020.03.05 14:53

nnn

zeme pašvaldības, bet ēka pieder fiziskai personai.
mani fascinē, uz Brīvības ielas grausts gadiem stāvēja un tad pāris mēnešu laikā sakārtoja dokumentus un nojauca, te pilsētas centrā šī ēka reāls grausts un miskase, plus otrs grausts blakus Gulbju aptiekai, vai tiešām nevar sakārtot šo ēku nojaukšanu.

pirms gada, 2020.03.05 15:15

Janka

Kāds deputātiņš redzēja ka var uzvārīties! Pa lēto nopirka un pa dārgo pārdeva pilsētai.

pirms gada, 2020.03.05 15:34

aaa

diemžēl pilsētā ir dažās vietās ir pa graustiem ,netālu no robežu ielas uz līkās ielas ir māja ar izlaustiem logiem .arī netālu no 2 vidusskolas stāv divas mājas tukšas mēģināja pārdod īpašnieki nepirka ,jo jāremontē un dārgi prasa .vienu rudeni jaunieši tur gāja šķūnī smēķēt un dzert brīnums ka vēl stāv nav nodedzis.te būtu jāmaina likums ja īpašnieki neko nedara tad ēkas nojaukt un lai vismaz zemes gabals zāle aug.,nevis stāv dažas ar aizsistiem dēļiem vai plāksnēm .tas pats ar veco viesnīcu cik ilgi stāvēs kamēr pienāks tāts pats liktenis un nodegs līdz pamatiem.

pirms gada, 2020.03.05 18:15

Anda

Kapitāls grausts, vidi un pilsētu degradējošs, ir Dzelzceļa un Gaitnieku ielas stūrī. Kādreiz bija slavena spēļu zāle pirms nodega... Cik ilgi vēl šīs statnes būs jāskata?

pirms gada, 2020.03.05 20:22

Graustu miljonārs

Un kādi grausti ir Dzelzceļa ielā pirms Emzes parka? Kāda ir pašvaldības (bez)darbība to sakārtošanā. Diezgan baiss paskats.

pirms gada, 2020.03.06 11:09

Vietējās ziņas