Gulbenē deguši atkritumi un piededzis ēdiens, Litenē nolauzti koki

23.oktobrī pulksten 2.23 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā tika saņemts izsaukums uz Vidus ielu Gulbenē, kur atklātā teritorijā dega atkritumi viena kvadrātmetra platībā. Pulksten 2.45 darbi notikuma vietā tika pabeigti.

24.oktobrī pulksten 19.16 tika saņemts izsaukums uz Nākotnes ielu Gulbenē, ka daudzdzīvokļu ēkā no kāda dzīvokļa logiem nāk dūmi. Ierodoties notikuma vietā, kāpņutelpā bija jūtama piedeguša ēdiena smaka. Mājoklī uz plīts bija piededzis ēdiens 0,1 kvadrātmetra platībā. Dūmu detektora brīdinošo skaņu ugunsdzēsēji glābēji notikuma vietā nesaklausīja. Ugunsgrēks tika likvidēts pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās.

Ugunsdzēsēji glābēji katru dienu saņem izsaukumus, kuros iedzīvotāji ziņo par sadūmojumu kāpņutelpā vai dūmiem dzīvojamās ēkas logā. Visbiežāk, pārmeklējot ēku, ugunsdzēsēji glābēji konstatē, ka mājokļa virtuvē uz plīts ir piededzis ēdiens, bet mājās neviena nav vai arī mājinieki ir iemiguši. Dienests atgādina, ka, gatavojot ēdienu, nedrīkst kaut uz īsu brīdi atstāt mājokli vai aiziet atpūsties, jo, piedegot ēdienam, rodas spēcīgs sadūmojums, kas apdraud apkārtējo veselību, un karstums, kā rezultātā var aizdegties apkārt plītij esošie priekšmeti! Lai novērstu iespējamās traģiskās sekas ugunsgrēkiem, kas izceļas virtuvē, piedegot ēdienam, dienests aicina iedzīvotājus savus mājokļus aprīkot ar dūmu detektoru, kas savlaicīgi brīdinās par sadūmojumu, un virtuvē novietot ugunsdzēsības pārklāju, ar kuru ātri un viegli var nosegt degošo trauku, tādējādi noslēdzot skābekļa piekļuvi un apslāpējot degšanu. Ja saprotat, ka ugunsgrēku neizdosies nodzēst paša spēkiem, zvaniet ugunsdzēsējiem glābējiem uz tālruņa numuru 112!

Piektdien ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu saistīti ar stiprā vēja radīto postījumu novēršanu Litenes pagastā. Ugunsdzēsēji glābēji kokus sazāģēja un ceļa braucamo daļu atbrīvoja.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas