Gulbenē fotografē klaiņojošos suņus 8

Gulbenē neviens privātmājas īpašnieks vairs trušus vairumā neaudzē, jo pēc tā arī nenotverto klaiņojošo suņu sirojumiem pagājušajā rudenī pilsētā diezin vai ir kāda piemājas saimniecība, kas netika cietusi.

Gulbenietis Edgars Baldonis, kuram toreiz suņi nokoda 17 trušus mājas pagalmā, Līkajā ielā, "Dzirkstelei" stāsta, ka nu vairs palicis tikai viens dzīvs trusis. Viņam zināmie citi saimnieki, kam ir vairāk garaušu, tos iesprostojot kā bruņutankā, lai tikai suņi dzīvniekiem netiktu klāt. E.Baldonis ir satraukts par to, ka klaiņojošo suņu problēma pilsētā joprojām netiek risināta. Par to viņš kārtējo reizi esot pārliecinājies naktī uz otrdienu. Aptuveni pulksten 23.00 mājas pagalmā sācis neganti riet pašmāju suns. Saimnieks gājis skatīties, kas tur notiek. Savā pagalmā ieraudzījis divus svešus suņus - baltu un melnu. Tieši tādu melnu suni arī citi trušu saimnieki savos pagalmos esot manījuši pagājušajā rudenī. Nelūgtie viesi E.Baldoņa pagalmā rosījušies pie katla, kurā zem vāka bija paslēpta saldēta gaļa. Saimnieks to tur bija nolicis, kamēr pa nakti no sasaluma atlaižas ledusskapis, lai to varētu iztīrīt. Suņi bija tikuši gaļai klāt un to izvandījuši pa pagalmu. Kad E.Baldonis uz svešajiem suņiem pacēlis balsi, tie žigli aizlaidušies.

Gulbenes sabiedriskās kārtības sargs Mārtiņš Didrihsons-Linards-Nuka "Dzirksteli" informē, ka pagaidām līdzekļu trūkuma dēļ Gulbenē netiek veikta klaiņojošo suņu un kaķu izķeršana. Taču kārtības sargs sācis apzināt saimniekus, kas neievēro suņu turēšanas noteikumus. Viņš pilsētā fotografē suņus, kas klaiņo, un noskaidro, kam šie dzīvnieki pieder. Pēc tam suņu saimnieki tiek brīdināti, lai tur savus suņus atbilstoši noteikumiem un neļauj viņiem brīvi skraidīt pilsētā.

"Protams, var gadīties arī nelaime, ka suns noraujas no ķēdes un aizskrien. Tomēr saimnieki ir atbildīgi par saviem dzīvniekiem. Ja pēc brīdināšanas saimnieks pārkāps suņu turēšanas noteikumus atkārtoti, tad tiks lemts par administratīvo sodu," saka kārtības sargs.

Gulbenieši var ziņot kārtības sargam par klaiņojošiem suņiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

nika

Smiekli nāk-kada jēga no administratīvā soda, ja tiem "saimniekiem" tas būs pilnīgi vienalga!Tie suņi jāvede uz patversmi, citādi nav jēgas te par kaut kādiem sodiem runāt!

pirms 11 gadiem, 2009.03.14 19:33

df

Daudz sliktāk par klaiņojošiem suņiem ir bezmēŗķiģi klaiņojoši jaunieši, kuri nemācās un netrādā, bieži vien jau ar apsārtušām actiņam, vot tādi pabiras reāli riebjas....

pirms 11 gadiem, 2009.03.12 13:09

df

Daudz sliktāk par klaiņojošiem suņiem ir bezmēŗķiģi klaiņojoši jaunieši, kuri nemācās un netrādā, bieži vien jau ar apsārtušām actiņam, vot tādi pabiras reāli riebjas....

pirms 11 gadiem, 2009.03.12 13:08

Svetlana

Nu ja, suni nav vainigi,ir vainigi saimnieki?

pirms 11 gadiem, 2009.03.12 09:39

Mārtiņš

daudz safočēšu .Tad atklāšu izstādi kultūras namā

pirms 11 gadiem, 2009.03.11 22:27

nja

Tie klaiņojošie suņi tak nav vairs izturami.

pirms 11 gadiem, 2009.03.11 22:14

Vietējās ziņas