Gulbenē “frizē” liepas 6

Gulbenē pašvaldības Labiekārtošanas iestādes darbinieki "frizē" liepu alejas Rīgas un Dzelzceļa ielā. Pienākusi kārta arī šīm ielām. Citviet pilsētā liepu alejas "frizētas" jau pērn. Rīgas un Dzelzceļa ielā iepriekšējo reizi tas darīts aptuveni pirms trim gadiem. "Frizieru", kā novēroja "Dzirkstele", instruments ir parasts rokas zāģis.

"Kad iela ir "nofrizēta", tad sevišķi skaisti ir uz smukām zaļām bumbiņām Rīgas ielas malās palūkoties no krustojuma ar Dzelzceļa ielu," "Dzirkstelei" saka Gulbenes pilsētas domes Labiekārtošanas iestādes vadītāja Ligita Miezīte.


Viņa bilst, ka Gulbenē šajās ielās liepas kuplo jau kopš padomju laikiem.

 

"Tās liepas šo divu ielu malās es atceros kopš savas bērnības," saka L.Miezīte.


Kokiem lielākiem izaugt traucē iela un trotuārs, kas nospiež sakņu sistēmu, kā arī kaitē piesārņojums no automašīnām un sāls, kuru ziemā izmanto ielu un ietvju kaisīšanai.


"Gulbenē ielas ir šauras, kokiem nav, kur izvērsties. Zaļā zona ielas malā ir tikai metru plata. Kur lai koka zari paliek? Ir jāseko, lai zari neliektos pāri zaļajai zonai. Daudzi koki gadu garumā aug stalti. Grūtāk ir "nofrizēt" un glītu vainagu izveidot tām liepām, kas cietušas satiksmes negadījumos. Samērā daudz ir šādu šķību liepu, kurā savu reizi iestūrējusi kāda automašīna," saka L.Mezīte.


Viņa arī uzsver, ka ideālu lapu vainagu var izveidot tikai jauniem kokiem. Vecās liepas grūtāk padodas frizēšanai. Vai Gulbenē vecās liepu alejas varētu nomainīt pret jaunām un kad tas varētu notikt, L.Miezīte neprognozē.


Šopavasar Gulbenē vēl esot plānots "frizēt" zemākos zarus Jaunatnes parkā.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Demaemiainuuivd

LiampNonLop xaikalitag Pefsbeest http://usillumaror.com - iziananatt TheoffviefFed http://gussannghor.com esticleStaize

pirms 7 gadiem, 2013.06.18 16:26

...

Manuprāt šīs vecās liepiņas vajadzēja vispār izraut ar visām saknēm. Šie vecie koki vēl vairāk kropļo kopējo skatu, pilsēta ir zaļa, mums ziedus vajag vairāk arī zālīti pēc tam vieglāk nopļaut. Patreiz nabaga večiņas izstiepušas savus stumbrus debesīs dieviņu lūgdamas...

pirms 11 gadiem, 2009.03.25 12:52

Pēteris

Jeega no koka, ka atstaaj tik stumbru un.. un.. nezinu ko!? :|
kur taads veel redzeets? cirkaa!?
taa jau nav zaljuma pilseetaa, truukst skaabeklis, ozona caurums, globaalaa sasilshana, pluudi!!!
ja nav ko dariit, tad lai labaak "meistari" staav pie bedreem un visu laiku ber ciet kaut ar smiltiim peec katras mashiinas..
tas nav skaisti!!! un veel tik cildinoshi uzrakstiits - "frizee"! phe.

pirms 11 gadiem, 2009.03.24 23:55

M.K.

Man tikai rodas jautājums - kāpēc nogriežot zarus, netiek sakopts - visa Rīgas iela šovakar zaru un skaidu pilna....kauns.

pirms 11 gadiem, 2009.03.24 20:07

Vija

Laba doma - stādīsim ievas, lai neredz mūsu izgāztos atkritumus.....

pirms 11 gadiem, 2009.03.24 19:14

Aigars

Gribas raudāt,redzot šo ārprātu ,ko liepiņu nīdēji izdarījuši!Vai vienkāršāk izķēmoto koku vietā nebija ierakt vecos elektrības stabus?Izskatītos tāpat.Muļķības , ka veido koku vainagu u.t.t. Gluži vienkārši kokam tā gaužām īsajā mūžā neļauj mūs iepriecināt ar savu zaļo vainagu un smaržīgajiem liepziediem.Visiem koki trasucē, jo jārok kabeļi ,jāvelk trases, jāpaplašina auto stāvvietas,pret stumbru jāpārbauda dzelžu izturība.Katru dienu darbojas zāģi, nesateraucoties, ka no jauna iestādītie tiek nolauzti un veco paliek mazāk.Pat kapos nav miera.Izcirstas visas ap kapiem augošās ievas, kuras apslēpa kapos izgāztos gružus un priecēja ar saviem baltajiem ziediem.Nu tur balts no izmestajiem atkritumu maisiņiem.Lai tikai nenākas dārgi samaksāt, jo kad nebūs lielo koku , vējam būs kur ieskrieties un varam vētrās palikt bez ēku jumtiem.

pirms 11 gadiem, 2009.03.24 18:26

Vietējās ziņas