Gulbenē gripas izplatība aizvien pārsniedz epidēmijas slieksni

Lai gan gripas intensitāte aizvadītajā nedēļā turpinājusi samazināties, Daugavpilī un Gulbenē saslimstība aizvien pārsniegusi epidēmijas slieksni, informē aģentūra "Leta".

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) gripas monitoringa dati liecina, ka aizvadītajā nedēļā gripas izplatības intensitāte salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu samazinājusies par 55,7%. Vidēji pie ģimenes ārstiem reģistrēti 63 gripas gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju.

Tomēr SPKC norāda, ka joprojām gripas izplatība ir vērtējama kā plaša. No monitoringā iekļautajām desmit pilsētām gripas gadījumi reģistrēti deviņās - septiņās no tām saslimstība samazinājusies, vienā pieaugusi un vienā palikusi nemainīga. Daugavpilī un Gulbenē saslimstība joprojām pārsniegusi epidēmijas slieksni jeb 100 gadījumus uz 100 000 iedzīvotāju.

Visbiežāk slimojuši bērni līdz četru gadu vecumam. Tomēr salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu visās vecuma grupās tika novērots gripas intensitātes samazinājums.

Slimnīcās stacionēti 94 pacienti ar gripas diagnozi un 69 ar gripas izraisītu pneimoniju. Kopš gripas monitoringa sākuma kopumā ziņots par 2795 ar šādām diagnozēm stacionētiem pacientiem.

Aizvadītajā nedēļā saņemti arī divi paziņojumi par nāves gadījumiem pacientiem ar gripu. Gripa šosezon kopumā prasījusi 51 cilvēka dzīvību. Gandrīz visiem mirušajiem bijušas viena vai vairākas hroniskas saslimšanas. Biežāk noteiktās hroniskās saslimšanas bija sirds asinsrites, centrālās nervu sistēmas un nieru saslimšanas, kā arī un cukura diabēts.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas