Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gulbene gripas slimnieku skaita ziņā ir pirmajā vietā

Gripas epidēmijas slieksnis ir pārsniegts 15 reizes
Pašlaik visvairāk ar gripu slimo Gulbenes novadā. Par to "Dzirksteli" informē Latvijas Infektoloģijas centra sabiedrisko attiecību speciāliste Inese Skrastiņa.

Vairāk slimo bērni I.Skrastiņa norāda, ka Gulbenes novadā gripas epidēmijas slieksnis ir pārsniegts 15 reizes un ar gripu slimo krietni vairāk iedzīvotāju nekā janvāra beigās. Epidēmija tiek pasludināta, ja uz 100 000 iedzīvotājiem ir 100 saslimšanas gadījumi. Infektoloģijas centra dati liecina, ka Gulbenes novadā pašlaik ir 1560 saslimšanas gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju (proti, reģistrēti vairāk nekā 300 gripas slimnieki).

 

"Reizi nedēļa ziņas par gripu Latvijas Infektoloģijas centram iesniedz desmit Latvijas pilsētu ģimenes ārsti, tajā skaitā arī Gulbenes. Pēc pašreizējiem datiem Gulbene gripas slimnieku skaita ziņā ir pirmajā vietā," saka I.Skrastiņa un piebilst, ka arī saslimstība ar akūto augšējo elpceļu infekcijām mūsu novadā ir ļoti augsta.


Viņa stāsta, ka Latvijā kopumā vairāk ar gripu tomēr slimo bērni līdz 14 gadiem, kā arī augsta saslimstība vērojama vecuma grupā no 15 līdz 64 gadiem.

 

Mācības nav pārtrauktas

Gulbenes novada domes Izglītības, kultūras un sporta nodaļas vadītājs Arnis Šķēls "Dzirkstelei" stāsta, ka gripas dēļ novada skolās mācību process nav pārtraukts.

 

"Ir saslimšanas gadījumi, bet nav tā, ka klasē nebūtu ieradusies lielākā daļa skolēnu vai tamlīdzīgi, līdz ar to nav tāda situācija, lai lemtu par mācību procesa pārtraukšanu. Šobrīd nav signālu, ka mums būtu precedenti kādā mācību iestādē un ka būtu jāpārtrauc mācības. Esam vienojušies, ja tiešām ir ekstrēmas situācijas, tad iestāžu vadītāji ziņo izglītības nodaļai," skaidro A.Šķēls.


Līdz 8.februārim Latvijā laboratoriski apstiprināti 1183 gripas saslimšanas gadījumi un reģistrēti 15 nāves gadījumi pacientiem ar laboratoriski apstiprinātu gripas diagnozi. Latvijas Infektoloģijas centra epidemiologi prognozē, ka šonedēļ saslimstības līmenis ar gripu varētu saglabāties iepriekšējā līmenī un turpmāk pakāpeniski samazināties.

 

"Ātros" sauc augstas temperatūras dēļ

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Vidzemes reģionālā centra vadītāja vietniece Sniedze Bračka "Dzirksteli" informē, ka nedēļas nogalē Gulbenes "ātro" brigādēm nācies cīnīties ar sniegu. "Stāmerienas pagastā mediķi kājām brida 500 metrus pie kāda pusaudža, kuram bija akūta elpceļu infekcija, arī Rankas pagastā mediķi briduši 100 metrus pie kāda slimnieka," stāsta S.Bračka.

Viņa norāda, ka "ātrajiem" izsaukumu ir nedaudz vairāk vakaros un brīvdienās.

 

"Cilvēki slimo ar vīrusinfekcijām. Parasti vakaros ir augstas temperatūras, par to ir liels uztraukums, tāpēc palīdzību meklē, zvanot "ātrajiem". Jautājot, kāpēc nemeklējāt ģimenes ārsta palīdzību, iedzīvotāji parasti atbild, ka domājuši, ka kļūs labāk un temperatūra pāries, bet tā nav noticis," stāsta S.Bračka un piebilst, ka izsaukumu pie gripas slimniekiem nav daudz, jo saslimušie vēršas pie saviem ģimenes ārstiem.


S.Bračka stāsta, ka kāds vīrietis no Gulbenes novada nedēļas nogalē guvis nopietnas traumas, zāģējot malku mājās. Viņš ir pārvests tālākai aprūpei uz mikroķirurģijas centru Rīgā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas