Gulbenē iedzīvotāji visvairāk maksā skaidrā naudā

Pagājušajā gadā Gulbenes novada pašvaldības kasē skaidras naudas darījumi ir veikti 626 622 eiro apmērā, bet bezskaidras naudas darījumi – 172 394 eiro apmērā.
Šādu informāciju ietver pašvaldības 2018.gada pārskats, kuru sagatavojusi Finanšu un ekonomikas nodaļas galvenā grāmatvede Aija Kļaviņa.
“Tas nozīmē, ka mums novadā skaidrā nauda figurē daudz vairāk nekā bezskaidrā,” sacīja deputāte Guna Pūcīte, piedaloties 27.maijā domes apvienotajā tautsaimniecības un finanšu komiteju sēdē. Viņa gribēja zināt, vai pašvaldībā tiek popularizēta norēķinu karšu izmantošana, veicot maksājumus kasē. A.Kļaviņa sacīja, ka gan pilsētā, gan arī pagastos var maksāt ar norēķinu kartēm. Esot arī izvietota informācija par šādu iespēju.
Novada domes priekšsēdētājs Normunds Audzišs sacīja, ka pašvaldībā nevajadzētu speciāli izcelt vienu vai otru norēķinu veidu – skaidrā vai bezskaidrā naudā. Viņš uzskata, ka nedrīkst diskriminēt ne skaidras naudas lietotājus, ne norēķinu karšu izmantotājus.
Arī pašvaldības Finanšu un ekonomikas nodaļas vadītāja Lienīte Reinsone akcentēja – bezskaidras naudas norēķini atvieglo pašvaldības darbu, taču jāņem vērā, ka iedzīvotāji un sevišķi vecākā gadagājuma cilvēki vēlas norēķināties skaidrā naudā. Tajā pašā laikā pašvaldībai problēmas sagādājot monētas, kuras bankas Gulbenē neņem pretim. Esot doma par sadarbību ar veikalu “Maxima”.
G.Pūcīte gribēja zināt, vai iedzīvotāji varēs “Maximā” veikt maksājumus pašvaldībai. Atbilde bija - tiekot kārtots, lai par SIA “Alba” sniegtajiem pakalpojumiem tuvākajā laikā būtu iespējams norēķināties “Maximā”. Tādā gadījumā komisijas maksa par šo pakalpojumu būs 50 centi. 
Vēl iedzīvotājus neapmierinot, ja ir jāstāv rindā, lai veiktu maksājumus, tāpēc atspaids ir novada bibliotēkas, kuras piedāvā iespēju izmantot internetu un, ja nepieciešams, konsultē, kā veikt norēķinus attālināti.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas