Gulbenē ienāk “Nordeka” 9

"Gulbenes autobusam" paliek tikai rajona maršruti
Kļuvis skaidrs, ka SIA "Gulbenes autobuss" zaudējis iespēju pelnīt ar starppilsētu pasažieru pārvadātājiem. Administratīvā rajona tiesa ir noraidījusi lūgumu līdz galīgam tiesas spriedumam apturēt Autotransporta direkcijas lēmumu konkursā par tiesībām sniegt sabiedriskā transporta pakalpojumus ar autobusiem Latvijas austrumu reģionā. Cik ātri strādās tiesa, tas nav prognozējams. Līdz ar to nav būtiski, kāds būs tiesas galīgais lēmums.

"Diezin vai tiesa atcels Autotransporta direkcijas lēmumu," "Dzirkstelei" atzīst Gulbenes rajona padomes pašvaldību un reģionālās attīstības nodaļas vadītāja Marta Mikolaja.

 

Kāds šīs situācijas vērotājs no malas, kas gribēja būt anonīms, "Dzirkstelei" pauda šādu komentāru: "Visas firmas cīnās tikai par valsts dotāciju pasažieru pārvadājumiem, nevis par darba vietām cilvēkiem."

 

Filiālei štati jau noformēti

Ar 1.janvāri Gulbenē darbu sāks pasažieru autopārvadājumu akciju sabiedrības "Nordeka" filiāle, kas nodarbosies ar starppilsētu pasažieru pārvadājumiem Latvijā. Filiāles bāzes vieta būs Stradu pagasta Šķieneros.

 

"Nordekas" pasažieru pārvadājumu nodrošināšanas daļas vadītājs Vernons Kiesners "Dzirkstelei" saka, ka pagaidām nekādu plašo informāciju par šo faktu presei nesniegs. Taču viņš apstiprināja, ka Gulbenē patiešām būs "Nordekas" filiāle. Tajā strādās lielākoties šoferi, kas ir gulbenieši, bet darba meklējumi viņus bija atveduši uz "Nordeku" Rīgā. "Ar 1.janvāri sāksim braukt. Kur ir problēma?" viņš vaicā.

 

Tie šoferi, kas vēlas strādāt filiālē, sen jau esot uzmeklējuši "Nordeku" kā darba devēju. "Viss jau ir noticis," saka V.Kiesners un piebilst, ka filiālē strādāšot 10 vai varbūt 11 gulbeniešu.

 

"Gulbenes autobusā" samazinās štatus

Visticamāk, nākamgad SIA "Gulbenes autobuss" notiks štatu samazināšana - ne nu gluži uz pusi, bet gana daudz.

 

"Redzēs, ko uzņēmumā domās darīt turpmāk. Varbūt plānos kādu attīstību," "Dzirkstelei" saka uzņēmuma arodorganizācijas vadītājs Jānis Jarusovs , taču piebilst, ka optimisma ir maz.

 

""Nordekas" Gulbenes filiāles izveide darba piedāvājuma ziņā ir labs risinājums cilvēkiem no Gulbenes, kas līdz šim strādāja Rīgā. Mums, "Gulbenes autobusa" cilvēkiem, nav cita risinājuma, kā vien doties darba meklējumos uz Rīgu," prāto J.Jarusovs.

 

M.Mikolaja bilst, ka tikai uzņēmuma direktors būs tas, kas lems par iespējamo štatu samazināšanu.

 

Jau vēstīts, ka ar 1.janvāri "Gulbenes autobusa" direktora pienākumus no Jura Lapsas, kas dodas pensijā, pārņems Aloizs Priedeslaipa. Viņš "Dzirkstelei" pauž, ka pagaidām vēl strādā līdzšinējā darba vietā Rīgā.

 

A.Priedeslaipa solīja savus komentārus par situāciju pasažieru pārvadājumos Gulbenē sniegt vēl šogad, līdzko būs pārņēmis lietas "Gulbenes autobusā".

Pievieno komentāru

Komentāri 9

arī braucēja

Par laimi, ne vienmēr šoferi ir tādi, kā minēts iepriekš. Braucu ar NORDEKAS reisu, šoferi bija brīnišķīgi: pieklājīgi, laipni, salonā lieliska mūzika. Arī autobuss tīrs, patīkams, deg apgaismojumi, tādējādi var izmantot laiku un lasīt. Ceru, ka tieši tādu autobusu un tieši tādu šoferu būs vairāk.

pirms 12 gadiem, 2008.12.21 20:43

braucēja

skumji..Nordeka šoferi iedomīgi, augstprātīgi.. nepatīkams fakts.

pirms 12 gadiem, 2008.12.20 23:11

Tādi Jāņi tos salonus tādus arī pierukšo...:))Atzīsties,kur ielipināji kižu?

pirms 12 gadiem, 2008.12.17 21:50

Jānis

Aloizs jau ir pats izbijis autobusa šoferītis AK-11, pārzin to virtuvīti. Kādi ir itie autobusi Gulbenes autobusam, vai saloni ir tīri??? :(
Vismaz Nordeka ienāks ar jaunām Setra-m nullītēm, pasažieriem būs konforts un tīrība salonā. Gulbenes autobuss varēs nobālēt!!!

pirms 12 gadiem, 2008.12.17 21:18

grāmatvede

Gulbene-bedre,viss ir uz nulli,pat busi nav konkurētspējīgi.
Drīz pēc A.P.ienākšanas amatā likvidēs pašu "Gulbenes autobuss" parku.
Visus busus uz lūžņiem.Laba peļņa.Arī mēram savs procents.

pirms 12 gadiem, 2008.12.17 16:30

Lai tik NORDEKA nāk iekšā. Cerams, ka rajonu arī ar laiku sāks apkalpot:))

pirms 12 gadiem, 2008.12.17 12:31

šoferis

Kā Koļa teiks, tā Aloizs darīs. Viņš tak Koļas sešinieks.

pirms 12 gadiem, 2008.12.17 12:29

Vietējās ziņas