Gulbenē ieradīsies Arnis Cimdars 6

Vēlēšanu novērotāji uzzinās visu par savām tiesībām

Gulbenē trešdien Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Arnis Cimdars tiksies ar 17 vēlēšanu iecirkņu pārstāvjiem un vēlēšanu procesa potenciālajiem novērotājiem. Gulbenes novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Vita Kravale “Dzirksteli” informē, ka tikšanās ar A.Cimdaru notiks pulksten 9.00 Gulbenes rajona padomes telpās.

V.Kravale norāda, ka saruna būs par balsu skaitīšanu vēlēšanās, par pieteikumu pieņemšanu un citām aktualitātēm Eiropas Parlamenta un Gulbenes novada domes vēlēšanu gaitā.

"Faktiski vēlēšanu iecirkņiem darbs sāksies tikai desmit dienas pirms vēlēšanām, kas būs 6.jūnijā. Trešdien saskaņosim vēlēšanu iecirkņu darba laikus," saka V.Kravale. Gulbenē un vairumā pagastu ir pa vienam vēlēšanu iecirknim, bet Beļavā, Stāmerienā un Strados – pa diviem.

Gulbenes novada domes vēlēšanās startē septiņi partiju saraksti ar 115 deputātu kandidātiem uz paredzētajām 17 vietām novada domē. Pa 20 deputātu kandidātiem pieteikusi Zaļo un Zemnieku savienība, Tautas partija, "Latvijas Pirmā partija/Latvijas Ceļš", "Jaunais laiks" kopā ar Pilsonisko savienību. 18 deputātu kandidātu saraksts ir partijai "Sabiedrība citai politikai",  deviņi deputātu kandidāti - "Par cilvēktiesībām vienotā Latvijā", astoņi deputātu kandidāti - partijai "Latvijas Atmoda". Lai kādas partijas saraksts iekļūtu novada domē, vēlēšanās ir jāpārvar tā saucamā 5 procentu robeža no balsojuma kopskaita.

Gulbenes novada dome tiks veidota tagadējā Gulbenes rajona robežās ar tajā esošajām 14 pašvaldībām - Gulbeni, Beļavu, Druvienu, Daukstēm, Galgausku, Jaungulbeni, Liteni, Līgo, Lizumu, Lejascienu, Ranku, Stāmerienu, Stradiem un Tirzu.

Gulbenes novada vēlēšanās ir iespēja piedalīties 19 614 balsstiesīgajiem iedzīvotājiem. Cik procentu no viņiem piedalīsies vēlēšanās, iepriekš ir grūti prognozēt. V.Kravale cer, ka aktivitāte būs pietiekama. “Cik vēlētāju atnāks un nobalsos, tik lielā mērā arī vēlēšanas būs notikušas,” viņa saka.    

Eiropas Parlamenta vēlēšanās ir iespēja izvēlēties un balsot par kādu no 17 deputātu kandidātu sarakstiem. Kopumā ir pieteikti 186 deputātu kandidāti. Eiropas Parlamentā no Latvijas jāievēl astoņi deputāti.


Pievieno komentāru

Komentāri 6

Ko tad šitais zēns vēl grib uzstāties, tak pāris nedēļas atpakaļ lasīju, ka čoms dienesta pilnvaras pārsniedzis un KNAB rosina saukt pie kriminālatbildības..

pirms 11 gadiem, 2009.05.13 13:56

zigis

Varu tikai pabrīnīties par raksta autores kompetenci......

pirms 11 gadiem, 2009.05.12 22:47

Vietējās ziņas