Gulbenē ierodas ceļojošā izstāde

Veikalā "Elvi" Gulbenē divas nedēļas būs apskatāma ceļojošā izstāde "Pasaule klikšķa attālumā". Tās mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību publiskajās bibliotēkās pieejamajiem bezmaksas interneta pakalpojumiem.

Uz izstādes atklāšanu, kura notika ceturtdien, pulcējās neliels skaits interesentu. Tās laikā klātesošajiem stāstīja par labumiem, ko piedāvā bibliotēkas. Pasākumā ieradās arī kazu Frīda, kura norādīja, ka ar interneta starpniecību var atrast arī savu otro pusīti, savukārt "Latgales dāmu pops" klātesošos uzmundrināja ar jautrām dziesmām.


Izstādes apmeklētāja gulbeniete Anna norāda, ka uz izstādes atklāšanu nav nākusi speciāli, vienkārši, esot tās tuvumā, vēlējusies dzirdēt, kas notiek un ko runā.

 

"Uz bibliotēku eju diezgan bieži, lai paņemtu grāmatas, bet internetu un tā iespējas izmantoju nevis bibliotēkā, bet gan darbā, jo tur man ir pieejams internets," saka Anna.

 

Projekta "Trešais tēva dēls" direktors Edžus Vējiņš norāda, ka tagad bibliotēkās ir milzīgas iespējas un ka labi apmācīti bibliotekāri palīdzēs ikvienam interesentiem izmantot interneta resursus.

 

 

Izstāde tapusi, lai šajā pārmaiņu laikā cilvēki zina par labumiem, kurus piedāvā bibliotēka, proti, laika un naudas taupīšana izmantojot e - risinājumus, e - katalogi, iespējas cilvēkiem ar redzes traucējumiem, Skype, domubiedru saziņa un citi pakalpojumi, kurus šobrīd piedāvā publiskās bibliotēkas.


Izstādes organizatori vēlas rosināt pārvarēt aizspriedumus un pievērsties interneta lietošanai tos cilvēkus, kuri šīs iespējas bibliotēkās vēl nav izmantojuši.

 

Izstādi organizē Valsts aģentūra "Kultūras informācijas sistēmas" projektā "Trešais tēva dēls".

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas