Gulbenē ir atvērts veikals, kurā zemnieki pa tiešo pārdod savu saražoto produkciju 22

Jau pāris dienas pilsētnieki var baudīt īstus lauku labumus, kurus piedāvā zemnieku saimniecības "Andzēni" jaunais veikals "Klimpa". Pašlaik pircēji var nopirkt piena produktus, teļa gaļu, dārzeņus, zaļumus, medu, zāļu tējas.

Produkciju iepērk arī no citām saimniecībām

 

Veikala īpašniece Lūcija Tilgase "Dzirkstelei" neslēpj, ka iesākumā veikalu domājuši saukt par bioloģiskās pārtikas veikalu, jo Tilgasu zemnieku saimniecība ir sertificēta kā bioloģiskā saimniecība, bet pašlaik to vēl nav iespējams izdarīt. "Nākotnē noteikti pārdosim tikai bioloģiski tīru produkciju, jo mums vēl ir jāpiestrādā pie dažām niansēm, piemēram, lauku siers vairs neskaitās bioloģisks, ja tam ir pievienotas veikalā pirktas ķimenes. Lai būtu tīri bioloģiska gaļa, lopus nevar vest vienalga uz kuru kautuvi, bet gan jāved uz bioloģisko kautuvi," stāsta L.Tilgase. Pašlaik veikalā tirgo ne tikai pašu saimniecībā saražoto piena produkciju, teļa gaļu, dažādus zaļumus, bet arī iepērk no citām bioloģiskajām saimniecībām labu, kvalitatīvu produkciju. "No Balvu rajona saimniecībām mēs vedam gurķus, kāpostus, burkānus, medu, no Alūksnes rajona - sīpollokus, dilles. Nākamnedēļ pārdošanā būs arī piens, sviests, iespējams, vēlāk - arī aitas un cūkas gaļa, kā arī dažādi dārzeņi. Pēterdienā tirgosim īpašu sieru, kas būs domāts tieši Pēteriem. Nākotnē veikala telpas labiekārtosim, ierīkosim papildus ventilatoru un paplašināsim, jo produkcija būs vēl daudzveidīgāka. Tā kā mums tagad ir veikals, tad domāsim arī par to, kā paplašināt siltumnīcas, lai vairāk varētu izaudzēt, piemēram, gurķus un tomātus, kurus pēc tam piedāvāt pircējiem. Gribu teikt arī to, ka mēs nebūsim tie, kas cenas cels ļoti augstas, piemēram, piena litrs būs nopērkams aptuveni par 40 santīmiem, un, ja pircējam nebūs līdzi paņemts savs trauks pienam, tad mums jau ir iegādātas sertificētas pudeles, kurās tas tiks arī ieliets," stāsta L.Tilgase.

 

Nepieļauj lejupslīdi

 

L.Tilgase stāsta, ka tas bija izmisuma solis - atvērt veikalu. "Gan mana, gan arī vīramātes Gaidas Tilgases vēlēšanās vienmēr ir bijusi, ka mūsu zemnieku saimniecībai ir jāpastāv, jādarbojas un jāražo. Nevar pieļaut nekādu lejupslīdi. Pašlaik piena cena iet uz leju, bet mums ir kredīti, kuri ir jāatdod. Bija neziņa un negulētas pārdomu naktis līdz brīdim, kamēr sapratām, ka ir jāatver savs veikals un pašiem jāpārdod sava saražotā produkcija," stāsta L.Tilgase. Viņa atzīst, ka līdz veikala atvēršanas brīdim ir gājis smagi. Grūtības sagādāja telpu atrašana, saldēšanas iekārtu transportēšana no Rīgas un, protams, nauda. "Paldies visiem, kas palīdzēja realizēt mūsu domu par veikalu," saka L.Tilgase. Viņa arī neslēpj sašutumu par to, ka pilsētā nav izveidots pārtikas tirgus, kur zemnieki, piemēram, varētu tirgot savu saražoto pienu.
Veikala nosaukums "Klimpa", kurš ir pašu izdomāts un nu jau arī iemīļots, L.Tilgasei atgādina bērnību, kad mamma viņai gatavojusi piena un kartupeļu klimpas, kuras bijušas neizsakāmi garšīgas.

Pievieno komentāru

Komentāri 22

Nav ko skaust,tā maizīte nav nemaz tik viegla.Tāpat nāks visādas komisijas.Spēj tik iztapt.Pircēji arī diezgan izlepuši.Un pareizi jau arī ir.Par savu naudu gribu pirkt labu preci.Bet kopumā,lai veicas.Lai pietiek izturības.

pirms 12 gadiem, 2008.07.03 12:03

JA LUCUJA IR AZBESTA VECENE,MEKLĒJA VISU DZĪVI IZDEVĪGU ROBU UN NU BEIDZOT UZ ZAĻA ZARA

pirms 12 gadiem, 2008.07.03 08:00

darma

Veikals jauks, bi ju iegājusi, bet...bija jūtama veca piena smaksa, nu nezinu varbūt sastāvējies gaiss rīta agrumā!?

pirms 12 gadiem, 2008.06.30 16:24

rasiņa

Piekrītu kastei un visiem pārējiem laba vēlētājiem!
Paldie par veikaliņu un laipno apkalpošanu! :)

pirms 12 gadiem, 2008.06.30 16:23

kaste

INESE TU MAN LIEKAS ESI MAZGADĪGA,VAI NU VISI NAV MĀJĀS:))))
Bet veikals labs,gaļa vizmaz ir ēdama un ļoti garšīga,visa ģimene šoreiz ēda un neteica fui,kā tad kad nopērku elvī vai citā veikalā.

pirms 12 gadiem, 2008.06.30 12:36

Inese?Varbūt Tu varētu tirgot rūgušpienu?Izskatās ,ka Tavā klātbūtnē viss labi sarūgst...Hi...

pirms 12 gadiem, 2008.06.30 10:41

Inese

Kur tad tāds izveidots ? Tikai nosaukāms gan mazliet smieklīgs !~Un siers bez ķimenēm nav Jāņu siers , lai nu tie Eiropas pārstāvji saka ,ko grib !Latviešiem būtu jāb/ut tikpat nepiekāpīgiem kā igauņiem ! vispār jau kolosāli , ja tikai viss izdosies, jā tiešām , tas jau nu gan Gulbenē pārtikas tirgus nav !!!Kur tas laiks!Vai tad latvieši klimpas tirgos !

pirms 12 gadiem, 2008.06.30 07:13

Malači, sen šādu veikaliņu jau vajadzēja atvērt.Lai preči pilni plaukti un pircēju pilns veikals!

pirms 12 gadiem, 2008.06.28 10:45

es

Forši, ka arī Gulbenē beidzot būs nopērkama NORMĀLA UN ĒDAMA pārtika. Lai veicas saimniekiem!!!!

pirms 12 gadiem, 2008.06.26 17:09

Vietējās ziņas