Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gulbenē ir idejas par e-talonu ieviešanu 10

Iespējams, jau ar nākamā gada 1.septembri skolēni Gulbenē, kuri ēd valsts vai pašvaldības apmaksātās brīvpusdienas, ēdnīcā reģistrēsies ar e-talona palīdzību. Iecerēts arī, ka elektroniskā karte varētu kalpot skolēna norēķiniem autobusā, lai nokļūtu no mājām uz skolu un pēc tam atpakaļ.

Pirmā publiski par šādu vīziju ierunājās novada domes izpilddirektore Guna Švika, bet novada domes priekšsēdētāja vietnieks Andis Caunītis “Dzirkstelei” pauda, ka iecere vēl ir tikai idejas līmenī un tā nevarētu tikt realizēta ātrāk par nākamo mācību gadu.

A.Caunītis arī konkretizēja, ka vispirms jauninājums varētu tikt aprobēts tikai Gulbenē. “Latvijā ir vairākas pašvaldības, kas jau ir ieviesušas e-talonu sistēmu. Vai arī Gulbenes novadā tas būtu noderīgi, amatpersonas vēl domā. Tā kā darbs pie šī projekta vēl tikai sāksies, tad diemžēl nevaram pateikt neko sīkāk - kā tas darbosies pie mums, cik tas izmaksās,” “Dzirkstelei” saka novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Krevica.

Ir skaidrs, ka jaunā sistēma nebūtu lēta, jo tai jādarbojas līdzīgi kā e-taloniem Rīgas sabiedriskajā transportā, kurus izmanto visi pasažieri.

A.Caunītis stāsta, ka Rīgā skolās šāda e-talonu sistēma ir un tā ir efektīva. Rezultātā ir reāli redzams, vai bērni patiešām izmanto iespēju baudīt brīvpusdienas. Gulbenē un novadā valsts un pašvaldības nodrošinātās brīvpusdienas ir tiesīgi saņemt visi pamatskolas vecuma skolēni, kā arī trūcīgo un daudzbērnu ģimeņu bērni, kas mācās vidusskolā.

E-taloni ļauj kontrolēt situāciju un, piemēram, laikus uzrunāt tos bērnus, kuri kaut kādu iemeslu dēļ brīvpusdienas neēd. Var arī rosināt vecākus, lai apsver iespēju atteikties no brīvpusdienām, ja viņu bērnu tās neapmierina. Prakse liecinot, ka pēc šādām sarunām parasti bērni apdomājas un tomēr izvēlas ēst par brīvu piedāvātās pusdienas skolā.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

talons

piedomājiet realizējot šo ideju -
par iespēju pabarot vairākas klase vienlaicīgi pie klātiem galdiem;
par rīcību nozaudēšanas, nozagšanas, aizmiršanas gadījumā;
par izmaksu segšanu uzstādot nepieciešamo karšu lasīšanai;
Salīdzinājāt Rīgu ar Gulbeni.!!! :)

pirms 4 gadiem, 2016.02.08 12:47

Gulbis

Es gan labāk izvēlētos Jelgavas modeli, kurā visiem, kam pienākas jebkādas atlaides, ir bankas izdota karte ar kuru iespējams veikt visas minētās funkcijas.

pirms 4 gadiem, 2016.02.08 16:03

Ricx

Šo ideju reiz aizsūtīju direktoram A.Mednim . Nekāda veida atbildi nesagaidīju. Tas ir dīvaini, ka šāda ideja deputātiem rodas tik vēlu. Mēs taču dzīvojam 21. gadsimtā. Par šādu privilēģiju domāju katrs skolēns klusi pie sevis ir domājis, bet tikai retais savu ideju izpauž un padod tālāk.

pirms 4 gadiem, 2016.02.08 18:11

figņa

kad sakārtos apgaismojumu skolas ielas kr un nākotnes kr atkal visiem pofig bēri no rītiem iet uz skolu vajag laikam kādu nelaimi, tad sāks domāt?????????????

pirms 4 gadiem, 2016.02.08 20:10

Rīdze

Rīgas skolās nav efektīvas e-talonu sistēmas. A Caunītis ir apgādāts ar meliem. Ar šodienas skatījumu e-talons jau ir novecojusi, dārga, neefektīva sistēma. Aizvakardiena, tā teikt... :)

pirms 4 gadiem, 2016.02.09 14:08

ko?

Viens jautājums. Vai ieguldītie izdevumi sistēmas ieviešanā un regulārie maksājumi tās uzturēšanā atsvērs ieguvumus? Kādi šie ieguvumi vispār ir? Kur šai pasākumā slēpjas nodokļu maksātāju naudas ietaupīšana?

pirms 4 gadiem, 2016.02.10 08:29

ko?

Sanāca mazliet vairāk jautājumu:)

pirms 4 gadiem, 2016.02.10 08:31

20procenti

Es gan nezinu cik tāda e-sistēma maksā mēnesī, un cik izmaksā viena brīvpusdienu porcija, bet... pašvaldība patreiz apmaksā pusdienas 1-9.klašu visiem skolēniem, neatkarīgi bērns ēd vai nē. Klasē 2 no 10 neēd skolas pusdienas (no personīgās pieredzes). Ja saliktu zināmus skaitļus, varbūt tomēr ir ieguvums? Bet nu tas jāprasa pašvaldībai.

pirms 4 gadiem, 2016.02.11 12:47

Vietējās ziņas