Gulbenē jau domā par bānīša svētkiem 2

Gulbenes novada pašvaldība ir uzsākusi sadarbību ar Latvijas Kultūras akadēmijas Skatuves mākslas katedru, lai īstenotu meistarklases, performances bānīša svētkiem, kas paredzēti 4.septembrī – ziņoja novada pašvaldības izpilddirektores vietnieks Sandis Sīmanis, piedaloties maija pēdējā novada domes sēdē.

Šie būs jau 22. bānīša svētki, kas norit par godu Gulbenes-Alūksnes šaursliežu dzelzceļa atklāšanai 1903.gada 15.augustā.
“Dzirkstele” jau rakstīja, ka Gulbenes-Alūksnes bānītim kopš 1.jūnija ir jauns kustības saraksts. Tas ir saskaņots ar Rīgas-Gulbenes vilciena kursēšanas atsākšanu nedēļas nogalēs, sākot ar 4.jūniju. Ar bānīša kustības sarakstu var iepazīties uzņēmuma mājaslapā, kur norādīts arī, ka uz laiku ir pārtraukti bānīša reisi ar tvaika lokomotīvi.

Gulbenes-Alūksnes bānīša posms ir vienīgais vispārējās lietošanas šaursliežu dzelzceļš Baltijā. Tā sliežu platums ir 750 milimetri. 33 kilometru garais posms ir saglabājies no šaursliežu dzelzceļa līnijas Stukmaņi-Valka. Gulbenes-Alūksnes bānītis ir vienīgais dzelzceļš Latvijā, kurš atzīts par valsts nozīmes kultūras pieminekli.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Es

Kādi bānīša svētki.pandēmija nav beigusies.

pirms 3 mēnešiem, 2021.06.11 16:36

Vietējās ziņas