Gulbenē jaunie zemessargi dod svinīgo zvērestu

Gulbenē 18.decembrī septiņi jauni zemessargi papildināja Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes 25. kājnieku bataljona rindas. Svinīgajā zvēresta došanas ceremonijā Gulbenē, pie pieminekļa "Par Latvijas brīvību kritušajiem Gulbenes draudzes varoņiem”, viņus sveica 25. kājnieku bataljona komandieris pulkvežleitnants Ģirts Pintāns. Par to informē  Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes sabiedrisko attiecību speciāliste Laima Ķevere.

"Dodot zvērestu jaunieši solījās būt uzticīgi Latvijas Republikai, tās Satversmei un likumīgajai valdībai un sargāt savu valsti, tās neatkarību, kā arī veikt zemessarga pienākumus. Jaunie zemessargi šajā dienā saņēma formas tērpus, bet pirms zvēresta došanas apguva ierindas mācību un ieskatu militārajā likumdošanā," stāsta L.Ķevere.

Kopumā 2018.gadā dienestu Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes bataljonos uzsākuši vairāk nekā 200 zemessargu.

"Savukārt, vairāk nekā 100 zemessargu kandidāti vēl iziet atlases procesu, lai jau šogad vai nākamā gada sākumā pievienotos Vidzemes brigādes zemessargiem. Visvairāk jauno zemessargu dienestu šogad sākuši Zemessardzes 27. kājnieku bataljonā Cēsīs un 31. kājnieku bataljonā Alūksnē," norāda sabiedrisko attiecību speciāliste.

Zemessardzē uzņem 18-55 gadus vecus Latvijas pilsoņus. Lai uzzinātu, kā iestāties Zemessardzē, jāzvana uz tālruni 1811 vai jāsazinās ar dzīvesvietai tuvāko Zemessardzes bataljonu.

Informācija par uzņemšanas prasībām ir pieejama www.zs.mil.lv sadaļā “Prasības uzņemšanai.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas