Gulbenē jaunie zemessargi dod svinīgo zvērestu

Gulbenē 24. jūlijā notika jauno zemessargu svinīgā zvēresta došanas ceremonija. Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes 25. kājnieku bataljona rindas papildināja deviņi zemessargi no Madonas un Gulbenes. Par to informē Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes sabiedrisko attiecību speciāliste Laima Ķevere.

Svinīgajā ceremonijā pie pieminekļa "Par Latvijas brīvību kritušajiem Gulbenes draudzes varoņiem” viņus sveica Zemessardzes 25. kājnieku bataljona komandiera pienākumu izpildītājs kapteinis Arnolds Mačs.

"Jaunie zemessargi mācību sāks Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes pamatmācību nometnē jau 5.augustā. Motivācija pievienoties Zemessardzes rindām bijusi dažāda," stāsta L.Ķevere.

Mārtiņš Ierags stāsta: “Daudzi mani draugi un paziņas jau darbojas Zemessardzē. Sapratu, ka, pievienojoties Zemessardzei, es apgūšu visus nepieciešamos pamatus, lai vēlāk iestātos Nacionālajā aizsardzības akadēmijā.”

Savukārt Alvīne Ivanova vēlas pilnveidot prasmes militārajā jomā: “Iepriekš darbojos Jaunsardzē, bet tagad vēlos attīstīt savas militārās prasmes. Zemessardzē iestājos, jo vēlējos darīt kaut ko labu priekš Latvijas, sava novada un galvenokārt arī pati priekš sevis.”

"Lai vienkāršotu pieteikšanos dienestam Zemessardzē un veicinātu atgriezenisko saiti ar iedzīvotājiem, darbu sācis arī Zemessardzes vienotais diennakts tālruņa numurs - 1811," norāda sabiedrisko attiecību speciāliste.

Piebilstams, ka Zemessardzes 25. kājnieku bataljons ir dibināts 1991.gada 17. oktobrī, bet 2002. gadā to apvienoja ar Madonas 26. kājnieku bataljonu.  Zemessardzes 25. kājnieku bataljons atrodas Gulbenē, tā komandieris kopš 2017.gada ir pulkvežleitnants Ģirts Pintāns. Bataljona atbildības teritorijā ietilpst Cesvaines, Gulbenes, Madonas un Lubānas novadi.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas