Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gulbenē joprojām veic koronavīrusa analīzes 10

Aktuālā informācija liecina, ka Gulbenes novadā viens cilvēks pašlaik iziet pašizolāciju. Iedzīvotāji šo pandēmijas laiku pārlaiž mierīgi, policijai cits par citu nesūdzas.
“Viss ir mierīgi,” “Dzirkstelei” saka Valsts policijas Gulbenes iecirkņa Kārtības policijas nodaļas priekšniece Lāsma Kazjukoviča.
Tajā pašā laikā interese par iespēju nodot analīzes pārbaudei uz COVID-19 joprojām ir. Gulbenē ir trīs vietas, kur var nodot analīzes.
“Centrālās laboratorijas” mārketinga vadītāja Dace Buža “Dzirkstelei” saka – cilvēki pierakstās uz izmeklējumiem un izmanto iespēju pārbaudīties, sevišķi tie, kuri atbrauc no ārzemēm. Viņa akcentē – Latvijas valstspiederīgajiem analīzes pašlaik (līdz 30.jūlijam) ir bez maksas. Ir pieejams antivielu tests “Anti-SARS-CoV-2 IgM/IgG”.
Tiek noteiktas abu klašu (IgM/IgG) antivielas vienā izmeklējumā, liecina “Centrālās laboratorijas” mājaslapas informācija. Tiek piedāvāts analīžu rezultātus tulkot krieviski un angliski.
“Mēs skatāmies pēc simptomātikas. Ir izstrādāts Slimību profilakses un kontroles centra algoritms, kas jāņem vērā. Mediķi ir tie, kuri izvērtē katru pacientu un analīžu veikšanas nepieciešamību. Ja ir nepieciešams, analīzes tiek veiktas. Runa ir par pacientiem, kuri vēršas Gulbenē steidzamās medicīniskās palīdzības punktā vai Balvos slimnīcas uzņemšanas nodaļā,” “Dzirkstelei” stāsta SIA “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība” izpilddirektores pienākumu izpildītāja Lana Upīte. Viņa piebilst, ka simptomi, kas līdzīgi koronavīrusa infekcijai, var būt arī citām saslimšanām. Ja ir aizdomas un jātiek skaidrībā, analīzes tiek veiktas. Tālākā mediķu rīcība seko atkarībā no analīžu rezultātiem. “Ir dienas, kad tiek noņemtas kādas četras analīzes, ir dienas, kad šādu pacientu skaits ir lielāks,” stāsta L.Upīte.
Atverot internetā “E.Gulbja laboratorijas” mājaslapu, redzams ar sarkanu krāsu iezīmēts aicinājums pacientiem pieteikties
COVID-19 testam. Tālāk ir jāautorizējas caur savu internetbanku un tiek piedāvāts attālināti (mobilā tālruņa aplikācijā) saņemt numuriņu laboratorijas apmeklējumam. COVID-19 analīžu veikšanai var pieteikties arī telefoniski. Bez iepriekšējas pieteikšanās klientus uz COVID-19 analīzēm laboratorijā nepieņem.

Uzziņai
◆ Gulbenē trīs adresēs joprojām ir iespēja veikt valsts apmaksātu COVID-19 testu. Bez ārsta nosūtījuma izmeklē: personas ar akūtas elpceļu infekcijas pazīmēm, ja persona 14 dienu laikā uzturējusies ārvalstīs; Latvijas valstspiederīgos bez akūtas elpceļu infekcijas pazīmēm, kuriem ir aizdomas par inficēšanos ar COVID-19.

◆ Lai veiktu analīzes, “Centrālajā laboratorijā” vai “E.Gulbja laboratorijā”, iepriekš ir jāpiesakās. Pacienti, kuriem jāievēro pašizolācija vai kuri atrodas karantīnā, analīzes drīkst nodot “Centrālajai laboratorijai”, iepriekš piesakot mājas vizīti (par atsevišķu samaksu) vai pēc karantīnas vai pašizolācijas termiņa beigām pieņemšanas punktā.

◆ Ja vienkārši vēlas pārbaudīties, tad jāzvana pa tālruni 8303 un jāpiesakās analīžu veikšanai.

◆ Ja ir slimībai raksturīgā simptomātika vai aizdomas par inficēšanos/zināms kontakts, tad jāsazinās ar savu ģimenes ārstu, kurš izsniegs nosūtījumu analīžu veikšanai, un, sazinoties pa tālruni 8303, tiks noteikts laiks un vieta analīžu nodošanai.

◆ Var vērsties pēc palīdzības Gulbenes steidzamās medicīniskās palīdzības punktā vai Balvos uzņemšanas nodaļā, kur ārsts pēc apskates lems par analīžu veikšanas nepieciešamību. Ja tās būs nepieciešamas, tad analīzes ņem uz vietas slimnīcā.

◆ Ja saslimšana ir smaga (ļoti augsta temperatūra, elpas trūkums), jāzvana uz 113.
Saskaņā ar Veselības ministrijas, SIA “E.Gulbja laboratorija”, SIA “Centrālā laboratorija”, SIA “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība” informāciju

Pievieno komentāru

Komentāri 10

+

Policijai gan vajadzētu uzraudzīt veikalos pircēju rindas pie kasēm. Cilvēkiem laikam liekas, ka tad, ja viņi stāvēs cieši tuvu priekšējam pircējam, tiks uz priekšu ātrāk. Vienā no tādām reizēm vīrietis mani apšķaudīja, citā reizē cits vīrietis uzklepoja. Pagaidām nekas, bet viss jau ir līdz reizei.

pirms 20 dienām, 2020.07.17 21:47

!!!

Tad jau tu baigi patīc vīriešiem!

pirms 19 dienām, 2020.07.18 08:16

...

Man arī šitas tracina. Tik grūti to distanci ievērot. Tāda sajūta it kā prasītu darīt kaut ko šausmīgi grūtu, piemēram, akmeņus cilāt.

pirms 19 dienām, 2020.07.18 12:04

to !!!

Kāda tur patkšana, sievietes arī neievēro, tikai viņas ir apzinīgākas, tādēļ mazākumā.

pirms 19 dienām, 2020.07.18 13:39

Gulbeniesi

Ko jus varat nemties ar to virusu tas ir blevs.Mulku bari.

pirms 19 dienām, 2020.07.19 06:40

to gulbenieši

Kārtējais speciālists, kurš pat elementāru gramatiku nepārzina.
Pilns internets šo "augsti izglītoto" personāžu.

pirms 18 dienām, 2020.07.19 12:17

to Gulbenieši

Kad noķersi “blefu”, tad piesargāties jau būs par vēlu

pirms 18 dienām, 2020.07.19 10:01

Aiga

+ Es pilnīgi piekrītu , tracina. Lai arī nebūtu Covid 19 un nekad nebūtu bijis , bet tas ka grūžas virsū un distanci neievēro - kaitina. Vińiem visiem liekas ka aizskries laikam pa priekšu.

pirms 18 dienām, 2020.07.19 17:51

:)

Jā , tas ir interesants fenomens:D Tam ,kurš stāv aiz muguras un gandrīz jau guļ uz pleca , laikam ir pārliecība , ka pārdevēja viņu noteikti apkalpos ātrāk.

pirms 17 dienām, 2020.07.20 18:01

Vietējās ziņas