Gulbenē katru nakti deg 860 laternas

Kurā ielā izslēgt apgaismojumu?
Gulbenieši ievērojuši, ka, pošoties Latvijas Republikas proklamēšanas svētkiem, laternu rotājumi izvietoti arī Oskara Kalpaka ielā. Citviet pilsētā tādi jau bijuši. Rotājumi stāv pie laternām un netiek noņemti. Gaismiņa tajos tiek iedegta tikai svētkos. Taču reizē ar svētku prieku gulbeniešiem jāraizējas arī par to, vai ekonomiskās krīzes apstākļos neesam pārāk izšķērdīgi, svilinot ielu apgaismojumu pilsētā visu nakti. Labi vēl atceramies laiku, kad Gulbenē gaisma ielās jau pusnaktī bija nodzēsta, taupot līdzekļus.

Gulbenē patiesi šogad ir pārtērēti budžeta līdzekļi, kas paredzēti ielu apgaismojumam, jo pilsētā tagad ir vairāk laternu. Pašvaldībā apsver, kuros ielu posmos pilsētā ekonomijas nolūkā varētu naktī apgaismojumu neieslēgt vai arī nelietot to visu nakti, noteiktā stundā izslēdzot.

 

Gulbenes pilsētas domes izpilddirektors Gvido Stucka "Dzirkstelei" saka: "Ja nebūs naudas, tad tā arī būs."

 

Tērē uz puisi vairāk naudas

ielu apgaismojums Gulbenē deg aptuveni 860 laternās katru nakti. Ikgadu pašvaldība papildus ar jaunu vai uzlabotu apgaismojumu nodrošina vienu vai divas ielas pilsētā. Esot, protams, prieks, ja gaišas kļūst ielas, kur apgaismojuma naktīs nekad nav bijis kopš padomju gadiem vai arī tas iedzīvotājus nav apmierinājis. Daudzviet pilsētā modernāku apgaismojumu ieguvušas ielas, kur akciju sabiedrība "Latvenergo" demontē gaisvadu elektrolīnijas, vietā liekot kabeļus zemē. "

 

Tur mēs liekam modernus apgaismes ķermeņus, katra laterna maksā 1000 latu," skaidro G.Stucka. Šo procesu pašvaldība sadarbībā ar "Latvenergo" Gulbenē turpinās arī nākamgad.

 

G.Stucka stāsta, ka pašlaik ielu apgaismojuma nodrošināšanai nepieciešamais finanšu apjoms Gulbenē ir palielinājies teju uz pusi vai par 44,5 procentiem, salīdzinot ar pagājušo gadu.

 

"Bet budžets pilsētā nav palielinājies. Arī nākamgad tas lielāks kļūs tikai nedaudz. Ņemot vērā to, ka valstī palielināsies minimālās algas apjoms, faktiski pilsētas budžeta pieaugums par nesedz šo daļu. Mums ir jādomā, ko ekonomēt, ko atmest, ko nedarīt, ja var nedarīt," skaidro G.Stucka.

 

Viņš prāto, ka nav taisnīgi visu nakti turēt iedegtu ielu apgaismojumu, piemēram, pilsētas centrā, bet nomalēs to izslēgt. Ar ko iedzīvotāji nomalēs sliktāki par tiem, kas mīt centrā?

 

8 vietās pilsētā ieslēdz laternas

"Jā, mēs neesam tik bagāti, lai visā pilsētā visu nakti katrā laternā būtu gaisma. Būtu normāli, ja tehnoloģiskās iespējas mums ļautu izslēgt, piemēram, katru otro vai trešo laternu. Taču tehniski tas pagaidām nav iespējams. Lai būtu šāda tehniska iespēja, nepieciešams ļoti liels naudas ieguldījums," saka G.Stucka.

 

Viņš bilst, ka pašlaik ir iespējams taupīt naudu, rēķinoties ar šobrīdējo tehnisko situāciju. Pašlaik astoņās vietās pilsētā var ieslēgt un izslēgt ielu apgaismojumu. Ir iespējams to atvienot kādos no mikrorajoniem, bet citur atstāt. Otrs risinājums - ieslēgt visas laternas, taču tām izmantot tā saucamās taupības spuldzes, kas patērē mazāk elektrības.

 

"Vienvakar izbraucu pa pilsētu un pārliecinājos, ka tikai 12 laternās nav gaismas, tātad ir jālabo. Labošana notiek ne jau momentā. Neesam ugunsdzēsēji, kas dodas uz izsaukumu," saka G.Stucka.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas