Gulbenē konstatē gāzes noplūdi mājas komunikācijās 7

Sīva gāzes smaka izbiedēja iedzīvotājus kādā daudzdzīvokļu namā Skolas ielā Gulbenē. Tas notika otrdienas, 22.oktobra, vakarā. Licies, ka noplūde nāk no kāda konkrēta dzīvokļa. Tā kā visa māja ir savienota vienā propāna gāzes padeves sistēmā, bijušas bažas, ka situācija, kas ir vienā dzīvoklī, apdraud visu māju kopumā.

“Tajā dzīvoklī ir izmitināta ārzemju jauniete. Tā kā viņa nesaprot latviski, bija sarežģīti pabrīdināt, lai neslēdz elektrību, jo tas var izrādīties bīstami. Nevarējām arī saprast, kuram dienestam jāzvana, kur varam saņemt palīdzību,” “Dzirkstelei” stāsta mājas iedzīvotāja, kura vēlējās palikt anonīma. Visbeidzot sapratuši, ka ir jāzvana pašvaldības policijai, kura savukārt sazinājās ar konkrētās mājas dzīvokļu īpašnieku pilnvaroto personu. Atrasts speciālists, kurš varēja salabot bāzes sistēmu, lai vairāk netiktu pieļauta gāzes noplūde. Ir noskaidrots konkrētā dzīvokļa īpašnieks, kuram no sava maka būs jāapmaksā veiktie labošanas darbi.

Pašvaldības policijas priekšnieks Mārtiņš Didrihsons-Linards “Dzirkstelei” saka – šajā gadījumā situācijas regulēšana iesaistījās pašvaldības policija, taču faktiski par šādām ārkārtas situācijām būtu jāzvana glābējiem uz 112, kuri tālāk koordinētu jautājuma risināšanu. Protams, svarīgi arī esot saprast, cik stipra ir gāzes noplūde, cik spēcīga ir smaka. M.Didrihsons-Linards saka, ka konkrētajā dzīvojamā mājā Skolas ielā atceras citu līdzīgu gadījumu ar gāzes noplūdi. Toreiz pieticis ar dzīvokļa izvēdināšanu, atverot logus. Arī “Dzirksteles” arhīvā ir raksts par gadījumu 2014.gadā, kad šajā pašā Skolas ielas namā gāzes noplūdi dzīvoklī konstatēja sieviete, kura mājās nebija bijusi astoņus mēnešus. Toreiz izrādījās, ka gāzes vadā ir bojājums. Tā novēršana notika gausi, tomēr beigās viss tika sakārtots.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Vidzemē Sandra Vējiņa “Dzirkstelei” skaidro – pie jebkura apdraudējuma cilvēki var zvanīt uz 112. Tur informācija tiks nodota tālāk citiem atbildīgajiem dienestiem, ja tas būs nepieciešams.


Pievieno komentāru

Komentāri 7

Nesen

Manuprāt LPG vajadzētu apsekot arī citas daudzdzīvokļu mājas. Nesen arī Nākotnes ielā bija noplūde no galvenās gāzes trubas.

pirms gada, 2019.10.25 13:50

andis

Būtu tā gāzes noplūde bijusi domē uzreiz zinātu kurš ir kāpostus ēdis.

pirms gada, 2019.10.25 19:48

diemžēl arī atbildīgie dienesti novirza

tika zvanīts gan uz 114, gan uz 112. novirzīja, atteica palīdzību. tad uz pašvaldības policiju, neatteica, apsekoja, novērtēja un nekavējoties sazinājās ar mājas vecāko, kura palīdzēja un tika izsaukts gāzes speciālists. šoreiz viss beidzās labi. īpašniekiem pašiem arī ir jāskatās, kas notiek viņu dzīvokļos.

pirms gada, 2019.10.25 21:20

redzēju

Bārdainie puiši malači, paldies viņiem.

pirms gada, 2019.10.27 19:59

Pļek

Chabuliņu vabuliņu, sastādi man tabuliņu, kad ir tādas mēness fāzes, kad bez skaņas noplūst gāzes...

pirms gada, 2019.10.27 08:48

Pēteris

Alūksnē līdzīgā gadijumā piecstāvu mājas vienas kāpņu telpas dzīvokļu īpašnieki zaudēja iespēju dzīvot savos dzīvokļos.

pirms gada, 2019.10.28 07:59

Vietējās ziņas