Gulbenē kredītmaksājumus nekavē

Inflācijas dēļ vērojama tendence, ka kredītmaksājumu kavētāju skaits Latvijā kopš gada sākuma pieaug. "Dzirkstele" centās noskaidrot, vai pēdējā laikā gulbeniešiem ir grūtības atdod paņemtos kredītus bankām.

Cilvēki kredītus ņem mazāk "Swedbank" Gulbenes filiāles vadītājs Andris Vējiņš "Dzirkstelei" norāda, ka kavētāji jau ir bijuši vienmēr, bet šī brīža situācija ir tāda, ka klienti vairāk interesējas un domā, kā pareizāk sastrukturēt savus aizdevumus.

 

"Kavētāju skaits, protams, ir kļuvis nedaudz lielāks, bet normāli klienti, ja viņiem ir problēmas, nāk uz banku, un tad mēs meklējam kopīgu izeju," stāsta A.Vējiņš.

 

Viņš arī atzīst, ka pašlaik cilvēki kredītus ņem mazāk.

 

"Pirmkārt, tagad nekustamā īpašuma tirgus aktivitātes ir kļuvušas krietni mazākas, otrkārt, kredīti tiek izsniegti mazāk tā apsvēruma pēc, ka klientam ir izvirzītas daudz stingrākas prasības. Tās saistās gan ar viņa ikmēneša ienākumiem, gan ar ķīlu, un tamlīdzīgām lietām," skaidro A.Vējiņš.


Arī Parex bankas Gulbenes filiāles vadītāja Indra Lāma norāda, ka šobrīd mazliet vairāk tiek kavēti kredītmaksājumi, bet tas neesot tik izteikti. "Bet noteikti jāpiebilst, ka kredītus uz šo brīdi ņem mazāk nekā agrāk," saka I.Lāma.

 

Parādnieku skaits nav savairojies

Savukārt Krājbankas Gulbenes filiāles vadītāja Ilze Nogobode atzīst, ka tāpat kā iepriekš, ir atsevišķi cilvēki, kuriem ir problēmas ar kredītmaksājumu termiņiem.

 

"Protams, šādos gadījumos banka nāk pretī un aicina klientus uz sarunām. Nopietni pieaudzis parādnieku skaits nav.

 

"Šobrīd klienti vairāk izvērtē savas iespējas ņemt kredītu un pārdomā savu spēju to atmaksāt," saka I.Nogobode.


Gan Hipotēku bankas Gulbenes filiāles vadītājs Valtis Krauklis, gan arī SEB bankas Gulbenes filiāles vadītājs Andris Apinītis norāda, ka situācija ar kredītņēmējiem šajās bankās nav mainījusies un kredītmaksājumi bankās netiek kavēti.

 

"Šī "slimība" kavēt kredītmaksājumus līdz Gulbenei vēl nav nonākusi," piebilst A.Apinītis.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas