Gulbenē labiekārto parkus 13

Kopš pērnā gada notiek darbi projektā “Parki bez robežām”, kurā tiek veikta Gulbenes Spārītes parka labiekārtošana. Tikko tajā uzstādītas lielformāta ligzdas un jūnija sākumā plānots ierīkot soliņus, atkritumu urnas, kā arī baļķu takas, kas būs papildinājums atpūtas zonā. 
Savukārt, projektā “Dārza pērles” Sarkanās pils teritorijā tiks uzstādīti trīs īpaši podesti. Uz viena no tiem atradīsies Amora skulptūra, pārējos divus apmeklētāji varēs izmantot fotografēšanās aktivitātei “Kļūsti par skulptūru!”. Skulptūras un podestus plānots uzstādīt vasaras vidū – jūlijā.

Bērniem būs interesanti Spārītes parkā
Gulbenes novada pašvaldības vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Kalmane atzīst, ka Spārītes parkā projektā “Parki bez robežām” ir izdevies īstenot visu iecerēto, kas attiecas uz būvniecību un labiekārtošanu. “Šobrīd plānotās aktivitātes saistībā ar partneru sanāksmēm un parku, dārzu speciālistu mācībām, pieredzes apmaiņu COVID-19 dēļ ir apturētas, bet atsāksies, tiklīdz tas būs iespējams. Projektā tika plānoti parku festivāli, bet pašlaik to norise tuvākajā laikā nav skaidra. Tiklīdz tas būs iespējams, aktivitātes notiks,” sola G.Kalmane. Lielformāta ligzdas parkā izveidoja un uzstādīja vides dizainere un floriste Inga Nagle. “Ligzdas papildinās kopējo parka tēlu, ko ikviens varēs izmantot, piemēram, fotografējoties. Tāpat bērniem būs interesantāk – varēs kāpelēt, ielīst, spēlēties,” stāsta G.Kalmane.


Iedzīvinās Gulbenes leģendāro mīlasstāstu
Kopš 2018. gada 1. maija Gulbenes novada pašvaldība īsteno arī projektu “Dārza pērles”. Projekta vadošais partneris ir Vidzemes Tūrisma asociācija, bet Gulbenes novada pašvaldība kā partneris iesaistās gan kopīgās starptautiskajās aktivitātēs, gan veicina dārzu tūrisma attīstību reģionālā līmenī.
Rankas muižas parks un pašvaldībai piederošā Vecgulbenes muižas parka daļa šobrīd ir iekļauti  starptautiskā tūrisma maršrutā un ir atrodami mājaslapā “gardenpearls.eu”.  Projektā “Dārza pērles” jau pērn tika labiekārtota Vecgulbenes muižas parka teritorija, izveidoti betona bruģa un grants seguma gājēju celiņi pie Sarkanās pils un izveidoti koku, krūmu un puķu stādījumi.  Šajā vasarā plānots uzstādīt īpašu Amora skulptūru. “Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejā bija šī te 20.gadsimta sākumā uzņemtā fotogrāfija, kas kalpoja par iedvesmu projekta “Dārza pērles” aktivitāšu papildināšanai. Tā kā finanšu resursi ir ierobežoti, tad pašlaik tiks izveidota tikai  Amora skulptūra, bet podestus apmeklētāji varēs izmantot, lai fotografētos. Šie vides objekti papildinās Sarkanās pils teritoriju, kā arī turpinās mīlestības tēmu un vienu no skaistākajām Gulbenes leģendām – barona Heinriha fon Volfa un viņa sievas baroneses Marisas mīlasstāstu,” stāsta G.Kalmane. Amora figūra top sadarbībā ar mākslinieci Andu Poikāni un fotografēšanās podesti būs aptuveni 70 centimetrus augsti.
Projekta “Dārza pērles” mājaslapā “Gardenpearls.eu” tiek publicēta jaunākā informācija par aktivitātēm un pasākumiem parkos un dārzos. “Ja kādam parka vai dārza saimniekam ir interese tikt iekļautam šajā projektā, vēl joprojām var pieteikties, sazinoties ar Gulbenes novada pašvaldības Attīstības un projektu nodaļas projektu vadīju Elīnu Strodi (telefons 64473249, e-pasts: elina.strode@gulbene.lv),” uzsver G.Kalmane.

Pievieno komentāru

Komentāri 13

...

Kāpēc neviena strūklaka pilsētā vel nedarbojas?

pirms gada, 2020.05.26 13:28

Iedzīvotāja

Varētu arī parkā strūklaku uzstādīt.Būtu skaisti!!!

pirms gada, 2020.05.26 13:54

nm

Alūksnē visas strūklakas darbojas jau Mātes dienā-tātad pirms 2 nedēļām. Kāpēc te nekā nav?

pirms gada, 2020.05.26 14:02

w ww

te neko nevajag

pirms gada, 2020.05.26 16:35

skaisti

Paldies par parka labiekārtošanu, patiešām liels prieks par to! Bieži izmantojam iepsēju tajā pabūt un skaisti vērot garām braucot, ka tur notiek rosība!

pirms gada, 2020.05.26 14:41

Ornitologs

bet dzegūzēm tādas ligzdas neder, parāk lielas , lūdzu pārtaisiet!

pirms gada, 2020.05.26 16:46

māmiņa

Lūgums ir uzstādīt sabiedriskās tualetes arī parkā

pirms gada, 2020.05.26 17:39

Ekonomists

tās pērno žagaru dekorācijas izskatās dikti dārgas, vai gulbene atkal ir ņēmusi aizņēmumu valsts kasē uz 20 gadiem

pirms gada, 2020.05.26 19:01

muldoņa

Nezinu, kam tas parks domāts. Invalīds ratiņos tur nevar iebraukt. Tie ar kvadricikliem gan var.

pirms gada, 2020.05.27 11:27

Gulbene

Tāpēc ka Gulbenē ir liela bedre visās jomās katrā pilsētā katru gadu top sakārtotas vietas un te ir Gulbenē bedre kur nekas netop kāda ir aizaugusi un nesakopta un ir vēl viena skaista vieta Nākotnes top veikals kara laika veikals un kā var pilsēta pieļaut ka tik drausmīgs veikals aplupis apdrupis drausmas????

pirms gada, 2020.05.27 22:08

Abba

Un kad sāks Gulbīšu parku renovēt rudenī vai atkal nav naudas vispār nav kur Gulbenē aizvest kādu ciemiņu jauniešiem nav nekādu izklaižu cik tas ir bēdīgi ?

pirms gada, 2020.05.27 22:14

R

Labiekārtotāji! Atvēruši labāk tualetes būtu parkā . Kur tad lai cilvēki pamiž! Idiotu bars domē.

pirms gada, 2020.05.28 08:01

Vietējās ziņas