Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gulbenē lūdz nozāģēt kokus, kas apdraud mājas 10

Gulbenē, Rīgas ielā, pie ēkas, kur atrodas veikals “Laima”, ir koks kritiskā stāvoklī. “Dzirkstelei” ir informācija, ka ēkas īpašnieks ir vērsies pašvaldībā, lai atļauj to nozāģēt.

Ir pagājis laiks, tāpēc cilvēki, kas strādā šajā ēkā ikdienā, interesējas, vai šis koks un arī citi tiks nozāģēti. Viņus uztrauc, ka koks, kurš ir kritiskā stāvoklī, stiprākā negaisā var lūzt. Vides aizsardzības jautājumu komisijas vadītājs Gunārs Ciglis “Dzirkstelei” apliecina, ka šis gadījums ir ieguvis plašāku rezonansi. Tur patiešām ir dzīvības koki, “kas uzauguši mājai uz jumta”.

Gulbenes novada pašvaldības vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Kalmane “Dzirksteli” informē, ka Gulbenes novada domes vides aizsardzības jautājumu komisija 8.maijā veica apsekošanu. Komisija ir ļāvusi cirst trīs kokus - rietumu tūjas (dzīvības kokus), kas atrodas pie šīs ēkas, taču cirst varēs tikai pēc 30.jūnija, kad beigsies putnu ligzdošanas laiks.

G.Ciglis “Dzirkstelei” stāsta, ka komisija iesniegumus ar lūgumu atļaut nozāģēt kokus no iedzīvotājiem saņem diezgan bieži. To, kāda ir kārtība par koku nozāģēšanu, nosaka ne tikai pašvaldības saistošie noteikumi, bet arī Ministru kabineta noteikumi. Ne vienmēr vides komisija ir tā, kas novērtē, vai ļaut nozāģēt konkrētu koku. Ja koks atbilst dižkoka kategorijai, tad jau iesaistās Dabas pārvalde. Vai ir jāsaskaņo arī ābeles nozāģēšana pie savas mājas?

G.Ciglis domā, ka nav, kaut gan esot arī tādi, kas saskaņojot arī ābeles nogriešanu, bet pārsvarā iedzīvotāji lūdz atļauju nozāģēt bērzus, ozolus, liepas, kā arī samērā daudz papeles.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

!!!

Ir arī tādi, kuri pilsētā zāģē visu pēc kārtas bez kādām atļaujām!

pirms 6 mēnešiem, 2018.06.18 10:42

celmu komisija

Ja koks aug uz mana privātīpašuma un bojā ēkas pamatus,tad cērtu nost ,bez jebkādām komisijām un atļaujām.

pirms 6 mēnešiem, 2018.06.18 11:15

ABC

Pareizi!Kurš labos ēku ,ja krītošs koks sabojās?No valdības puse būs simts argumenti savai aizstāvībai!

pirms 6 mēnešiem, 2018.06.18 12:04

!!!

Nu nenokritīs rokas ja uzrakstīsi iesniegumu. Būs koks bīstams - neviens neliegs zāğēt!

pirms 6 mēnešiem, 2018.06.18 12:56

???

Sūkā ledu iesniegumu rakstniek! Uz iesniegumiem tik ateakstās un neko neatļauj. Ir reāli piemēri.

pirms 6 mēnešiem, 2018.06.18 17:27

njā

Kad sauks pie atbildības tos, kuri iestāda kokus un aizmirst tos kop ?

pirms 6 mēnešiem, 2018.06.18 17:52

Zz

Kokiem jaaug meža...bet ja traucé,jazáģe nost!!!Gaujas ainavas ari nav redzamas,jo koki visu aizsedz,Latvijas laikos izzağeja lai ir skaistas ainavas un Krievu laikos ari...bet tagad 20 gadi Tumsonibas!!...piedodiet!!!100 gadi Latvijai...

pirms 6 mēnešiem, 2018.06.18 23:11

urbis

Vai putna dzīvība ir samērojama ar cilvēka dzīvību?

pirms 6 mēnešiem, 2018.06.19 14:03

Labais

Smieklīgi, ja nebūtu skumji.............. Nu kā var Vides aizsardzības jautājumu komisijas vadītājs uz jautājumu: vai ir jāsaskaņo arī ābeles nozāģēšana pie savas mājas?, atbildēt: domā, ka nav, kaut gan esot arī tādi, kas saskaņojot arī ābeles nogriešanu!!!! Ir Ministru kabineta noteikumu Nr.309 punkts 5.1, kur konkrēti pateikts -nevajag nekādu atļauju. Kā to var Vides aizsardzības jautājumu komisijas vadītājs nezināt!!!

pirms 6 mēnešiem, 2018.06.20 09:41

Labais

Un ja jau Vides aizsardzības jautājumu komisijā "ir bijuši arī tādi, kuri saskaņoja ābeles nogriešanu", rodas pamatots jautājums, ko tad atļaujā rakstīja? Uz kāda normatīvā akta pamata deva/nedeva saskaņojumu? Vnk sviests un nekompetence :D

pirms 6 mēnešiem, 2018.06.20 11:04

Vietējās ziņas