Gulbenē muzicē pustūkstotis jauniešu 2

Sestdien Gulbenē notika X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku pūtēju orķestru modelēšanas koncerts. Gulbeniešiem bija iespēja vērot 560 Vidzemes un Latgales jauniešu sniegumu.

Modelēšanas koncertā piedalījās orķestri no Alūksnes, Balvu, Cēsu, Daugavpils, Jēkabpils, Ludzas, Rēzeknes, Ogres, Valkas un Valmieras rajona. Savu sniegumu rādīja arī mūsu rajona jaunieši.


Gulbenes rajona padomes konsultants kultūras jautājumos un mūzikas skolas pūtēju orķestra diriģents Donāts Veikšāns stāsta, ka šādi modelēšanas svētki tika rīkoti gan Gulbenē, gan arī Talsos.

 

"Daugavas šajā krastā dzīvojošie orķestri sabrauca pagājušajās brīvdienās Gulbenē, savukārt 9.maijā šāds koncerts notika Talsos. Abi koncerti tika filmēti. Pēc tam horeogrāfi un režisori skatīsies ierakstus un mēģinās izdomāt, kā veidot Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku kopainu. Šobrīd ir tikai jācer, ka, neskatoties ne uz ko, šie svētki 2010.gadā tomēr notiks," saka D.Veikšāns.

 

Gan Latgales, gan Vidzemes novada pūtēju orķestru repertuārs ir skaists. Diriģents atzīst, ka jauniešiem to ir arī interesanti spēlēt. Arī cilvēki, kas skatījās koncertu, atzinīgi vērtēja orķestru sniegumu.

No pulksten 10.00 līdz 14.00 katrs orķestris spēlēja pilsētas centrālajā skvērā pie strūklakas, savukārt pēcpusdienā visi orķestri vienojās kopīgā priekšnesumā Gulbenes sporta centrā.

 

"Apbrīnas vērta ir jauniešu attieksme. Var just, ka gatavošanās tiešām notiek ar vēlmi, lai lielie svētki nākamgad notiktu. Jaunieši jau iejūtas svētkos. Lai arī viņiem bieži nenotiek šādi kopīgi koncerti, viņi spēj saņemties un parādīt labu sniegumu. Tagad tikai ir jāturpina gatavoties lielajiem svētkiem," saka diriģents.

 

D.Veikšāns saka lielu paldies visiem, kas palīdzēja šo svētku organizēšanā.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

margaite

žēl tikai ,ka šiem jauniešiem nebija skatītāju-vienmēr gaužamies ,ka Gulbenē nekas nenotiek,bet,kad ir iespēja par brīvu apmeklēt koncertu...5,3 PAT DIVI SKATīTAJI-kauns...Kāda jauniešiem var būt motivācija...
Bet es biju un man ļoooti patikās:)

pirms 11 gadiem, 2009.05.26 20:09

xxxx

Malači pūtēji!Koncerts bij izdevies ,vienīgi žēl ,ka gulbenieši tik maz apmeklē pasākumus.
Paldies Donātam Veikšānam par skaisto koncertu!

pirms 11 gadiem, 2009.05.25 20:44

Vietējās ziņas