Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gulbenē – nedienas ar suņiem un kaķiem 16

Gulbenes sabiedriskās kārtības sargs Mārtiņš Didrihsons - Linards - Nuka palaikam saņem informāciju no iedzīvotājiem par pilsētā klaiņojošie suņiem un citām ar dzīvnieku aprūpi saistītām problēmām. Tā iedzīvotāji stāstījuši par Rīgas ielas apkaimē klīstošu melnu bezšķirnes suņuku, kas līdzi sev vilcis ķēdi kaklā. Suns ne reizi vien manīts diedelējam ēdienu, cilvēki, žēlojot dzīvnieku, baro viņu.

Savukārt "Dzirkstelei" iedzīvotāji ziņojuši par kādu dramatisku bezsaimnieka kaķa stāstu Gulbenē. Dzīvnieks bija pasācis piestaigāt uz veikalu, no kurienes tika padzīts. Viena iedzīvotāja kaķim sala laikā ļāva patverties daudzdzīvokļu mājas pagrabā, kas savukārt sakaitināja kādu citu mājas iemītnieci. Pēc iedzīvotājus stāstītā sieviete it kā esot ar metāla kūju pamatīgi noslānījusi runčuku, kas no gūtajiem ievainojumiem knapi izdzīvojis. Iedzīvotājiem jāzina, ka par to var krimināli sodīt. Tagad runčuku pie sevis paņēmusi un aprūpē kāda iedzīvotāja.  

M.Didrihsons - Linards - Nuka atgādina, ka nav nekā nelikumīga, ja daudzdzīvokļu māju masīvā uzturas bezsaimnieka kaķi, ja vien tie tiek sterilizēti pie veterinārārsta. "Arī veikalā kaķis uzrodas tad, ja viņu tur baro. Ja sterilizēts kaķis uzturas telpās, nav nekā slikta. Galu galā viņš ķer peles," saka Gulbenes sabiedriskās kārtības sargs.

 

Gulbeniešus satrauc arī suņu un kaķu labturība aukstajā ziemas dienās. Gulbeniete Inese Abakoka "Dzirkstelei" stāsta par Gulbenes slimnīcas tuvumā iedzīvotāju turētajiem suņiem, kuriem salā neklājas viegli. Kādas mājas pagalmā sunītim esot gaužām īsa ķēde, bet kāds cits guļot burtiski sniegā. "Ir bail, ka tas sunītis paliks bez kājām," saka I.Abakoka.

 

Viņa par saviem vērojumiem ne tikai ziņojusi Pārtikas un veterinārajam dienestam, bet arī pati ikdienā cenšas palīdzēt dzīvniekiem, par kuriem, viņasprāt, pietiekami labi nerūpējas īstie saimnieki. Vienam no sunīšiem I.Abakoka pat sarūpējusi būdu un siena pakaišus.

Pievieno komentāru

Komentāri 16

bezatbildiba

pa Blaumana ielu un Litenes ielas apkartni REGULAARI klist suni, kuru saimniekiem tas pilnigi vienalga.Piemēram-Litenes ielas nr 11 ruds šunelis vazājas jau gadiem pa visu pilsētu

pirms 9 gadiem, 2011.02.25 14:41

kakis

kapēc tas kārtības sargs nedara savu darāmo??Cilvēki šo informē, bet nekas nemainā!!!?visus klaiņojošos suņus prom suņķērāju būdā,reizēm bail pa ielu staigāt.

pirms 9 gadiem, 2011.02.25 14:39

....

Viens liels gaišs un agresīvs suns ar kakla siksnu regulāri staigā pa Rēzeknes ielu un dusmīgi aprej garāmgājējus un velosipēdistus.... kaut kā nepatīkmi, ka tādi suņi pa ielām vazājas!

pirms 9 gadiem, 2011.02.22 19:28

Zini lapsiņa, būtu šaujamais...
Ja sunim nedod ēst, viņš meklē pats. Tā ka, pirms sarosies kādiu šaut, pameklē īsto mērķi, šajā gadījumā suņa saimnieku, vai arī neplāties ar savām šāvējas idejām. KĀPĒC CILVĒKU DĒĻ JĀCIEŠ MĀJAS DZĪVNIEKIEM?

pirms 9 gadiem, 2011.02.22 12:22

Ine

Jāsāk ir ar cilvēkveidīgo lopu sodīšanu! Paņēmi dzīvnieku! Rūpējies, ja nevari vai negribi, tad sameklē citu saimnieku, aizved uz patversmi vai iemidzini! Kā var izmest SAVU suni vai kaķi?! Ja dzīvnieks noraujas vai sadomā doties brīvsolī saimniekam tas ir jāmeklē un pilsētā ir jānodrošina vieta, kur šādu pieklīdušu dzīvnieku var nogādāt, lai tas neaizklīstu tālāk un pēc iespējas drīzāk atgrieztos mājās.
Vēl atsevišķa suga ir saimnieki-brīvdomātāji, kuri uzskata, ka tas, ka viņu suns visu dienu skraida pa pilsētu gar skolām un bērnudārziem ir pilnīgi normāli, jo viņš pārnāk mājās un ir mierīgs ar to nav jānodarbojas!
Cilvēkiem ir jāsaprot, ka izlemjot paņemt mājās dzīvu radību, viņi uzņemas pienākumu par to rūpēties!

pirms 9 gadiem, 2011.02.22 11:13

Lapsiņa

Viendien braucu uz Gulbeni, un pirms asfalta rūpnīcas uz Madonas pusi divi suņi, ļoti līdzīgi attēlā redzamajiem, trenca stirniņu. Būtu šaujamais nudie nepažēlotu. Izklausās skarbi, bet kāpēc nepieskatītu suņu dēļ jācieš meža dzīvniekiem, jau tā tiem šoziem klājas ļoti grūti.

pirms 9 gadiem, 2011.02.22 08:14

suns

Lai Kārtības sargs atpelna savu labo algu!!!!!!!!!

pirms 9 gadiem, 2011.02.20 14:02

fabulous

hmm... naudas nav, lai uzbūvētu patversmi. kā tad! ir gan! varbūt vāksim parakstus, lai tomēr uzbūvētu patversmi? tas jau ir par traku! tiešām tie deputāti un pati galvenā ir auni ?

pirms 9 gadiem, 2011.02.19 18:55

???

Ko var darīt, ja saimnieks nemāk pieskatīt savu mīluli ? Suns nav vainīgs, ja saimnieks viņu nepieskata, tādēļ ir jānošauj nost ? Es gan tā neuzskatu . . .

pirms 9 gadiem, 2011.02.19 18:41

Aivis

Izmantošu sadaļu, varbūt kāds var palīdzēt. No vecāku mājas šodien pazudis mels suņuks - takšu jauktenītis (augumā lielāks kā taksis) ar brūnu ādas kakla siksniņu, lūdzu dot ziņu, ja kāds redzējis - t. 26181950.

pirms 9 gadiem, 2011.02.19 18:02

Ak vai...

Lai taču meklē, kam jāmeklē, bet lai vienreiz sameklē un soda tos necilvēkus, kuru dzīvnieki klīst apkārt neēduši, nepieskatīti. Suņi taču neuzrodas no zila gaisa. Suns grib ēst, un meklē sav ēdamo, kaut vai tā būtu stirna. Cilvēks gan biežāk nogalina savas izklaides pēc.

pirms 9 gadiem, 2011.02.19 17:26

:(

Ne jau policistiem suņa saimnieki jāmeklē, lai kārtības sargs arī meklē!!!

pirms 9 gadiem, 2011.02.19 17:18

Jā! Kārtība būtu jāievieš.
Un ja jau jālikvidē kā te izsakās 'neradījumi', tad jālikvidē arī šoferīši, kuri nobrauc stirnas, un mednieki kuri viņas medī?

pirms 9 gadiem, 2011.02.19 16:01

Ja vēl kāds saprastu, ka aiz katra klejojoša lopiņa (īpaši jau suņa) atrodas bezatbildīgs cilvēks... Policija sēž un vaktē, kurš būs tas, kas neievēros nevienam nevajadzīgo sarkano gaismu. Daudz sakarīgāk būtu atrast tos, kuru suņi klejo apkārt. Šādu "saimnieku" sodīšana būtu ļoti, ļoti nepieciešama.

pirms 9 gadiem, 2011.02.19 14:54

...

jā, kārtība būtu gan jāievieš suņu jautājumā, jo atkal netālu no Gulbenes ceļa Gulbene-Madona malā guļ beigta stirna un izskatās pēc suņu darba.... vai tiešām nav neviena, kas varētu to lopiņu savākt un arī tos klejojošos neradījumus nolikvidētu?

pirms 9 gadiem, 2011.02.19 14:33

Vietējās ziņas