Gulbenē notika novada basketbola attīstības programmas un metodiskā līdzekļa prezentācija 3

6.augustā Gulbenes sporta centrā tika prezentēti divi apjomīgi materiāli – “Basketbola attīstības programma Gulbenes novadā” un “Jauno basketbola spēlētāju attīstības vadlīnijas”, ko Gulbenes novada pašvaldības uzdevumā izstrādāja pieredzes bagātais basketbola treneris Mārtiņš Zībarts, piedaloties Gulbenes novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas basketbola trenerim Oskaram Vīksnam. Par to informē Gulbenes novada Gulbenes novada pašvaldības vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Krevica.

“Basketbola attīstības programma Gulbenes novadā” ietver sevī Gulbenes novada basketbola sistēmas (Gulbenes novada bērnu un jaunatnes sporta skolas, basketbola komandas "Gulbenes Buki") izvērtējumu, mērķus tuvākajiem gadiem un rīcības plānu noteikto uzdevumu sasniegšanai. Savukārt “Jauno basketbola spēlētāju attīstības vadlīnijas” ir paredzētas sporta skolas treneriem, lai palīdzētu plānot mācību treniņu darbu sporta skolas dažāda vecuma basketbolistiem. Vairāk nekā 100 lappušu apjomīgajā metodiskajā līdzeklī ir iekļauta basketbola uzbrukuma un aizsardzības taktika, tās mācīšana sporta skolā, kā arī treniņu darba plānojums dažādām vecuma grupām.

“Man bija ļoti interesanti pētīt Gulbenes novada situāciju un darboties pašvaldības sporta skolā, iepazīt tās darbības modeli, jo līdz šim esmu strādājis tikai privātos klubos. Diezgan īsā laikā bija jāsaprot, kā uzlabot basketbola treneru darbu un sadarbību ar basketbola komandu “Gulbenes Buki”, lai pieejamie resursi tiku izmantoti efektīvi, un Gulbenes basketbolam, kam ir spēcīgas tradīcijas, iedotu jaunu elpu. Tik apjomīgs metodiskais materiāls latviešu valodā līdz šim nav bijis pieejams. Šī ir gatava rokasgrāmata treneriem, kurā varēs smelties idejas darbam, piemēram, kāda taktika jāpielieto, tehnika vai metodes – tagad nebūs jādomā, ko darīt, jo viss ir pateikts priekšā,” stāsta basketbola eksperts M.Zībarts.

“Jauno basketbola spēlētāju attīstības vadlīniju” izstrādē savu ieguldījumu deva arī Gulbenes novada bērnu un jaunatnes sporta skolas basketbola treneris O.Vīksna.

“Vingrinājumi, kurus četru gadu laikā biju devis audzēkņiem, tagad no manas pierakstu klades un melnrakstiem, sadarbojoties ar Mārtiņu Zībartu, ir apkopoti šādā nopietnā materiālā, kas mums palīdzēs efektīvāk plānot treniņu procesu. Es zināju, ko vēlos iemācīties priekšdienām, tāpēc ļoti novērtēju šo iespēju strādāt kopā ar tik pieredzējušu speciālistu, kāds ir Mārtiņš,” atklāj O.Vīksna.

Abi izstrādātie materiāli pašlaik būs pieejami tikai Gulbenes novada basketbola treneriem, bet, iespējams, nākotnē tie tiks izmantoti vienotas Latvijas basketbola sistēmas izveidē.

Prezentācijas pasākumā piedalījās Gulbenes novada bērnu un jaunatnes sporta skolas basketbola treneri, basketbola kluba “Gulbenes Buki” un Gulbenes novada pašvaldības pārstāvji.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Loti pozitivi!

Super, caur strategiju uz rezultatiem!

pirms mēneša, 2021.08.09 15:24

!

Kārtējā bezjēdzīgā prezentācija lai imitētu darbu un saņemtu naudu, bērnu piedzimst tik maz un tuvākajos 10 gados būs vēl mazāk, sportot grib vēl mazāks skaits, no kuriem kaut cik derīgs materiāls ir niecīgs, bet talantu vispār var nebūt.Viss pārsvarā ir vērsts lai būtu darbs šiem sporta
slaistiņiem.

pirms mēneša, 2021.08.09 16:27

vecim

Guli dīvānā,audzē taukus un raksti stulbus komentus.

pirms mēneša, 2021.08.09 16:40

Vietējās ziņas