Gulbenē notiks militārās mācības “Zobens 2019”

No 12. līdz 15.septembrim Vidzemē notiks Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes militārās mācības “Zobens 2019”, kurās tiks vērtēta 25.kājnieku bataljona karavīru un zemessargu spēja reaģēt uz hibrīdapdraudējumu. Par to informē Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes
Informācijas daļas priekšniece virsleitnante Ieva Karlsberga.

"Mācībās bataljona zemessargi Gulbenē patrulēs gan ar kājām, gan transporta līdzekļiem, apsargās bataljona bāzi un ap to ierīkos kontrolposteņus. Lai nodrošinātu uzdevumu izpildi, 13., 14. un 15.septembrī Gulbenē, O. Kalpaka, Lazdu, Blaumaņa un Skolas ielās iespējama īslaicīga satiksmes ierobežošana," atklāj I.Karlsberga.

Viņa stāsta, ka mācībās nosacītā pretinieka spēlētāji būs Latvijas un Igaunijas bruņoto spēku karavīri, kuri darbosies civilajā apģērbā ar mācībām noteiktu atšķirības zīmi.

"Izpildot mācību scenāriju, tiks lietota mācību munīcija un kaujas imitācijas līdzekļi, kas rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību. Aicinām iedzīvotājus neuztraukties, redzot karavīru un zemessargu pārvietošanos pa pilsētas ielām un apkārtējiem ceļiem. Lūdzam ar sapratni izturēties pret iespējamajiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem, kas var rasties sakarā ar militārās tehnikas pārvietošanos vai īslaicīgu kontrolpunktu un pārvietojamo šķēršļu izvietošanu. Šie šķēršļi nepiesārņo vidi un nebojā infrastruktūru. Teritorijas pēc mācībām tiks sakoptas," norāda virsleitnante.

Zemessardzes 2.Vidzemes brigāde pateicas tiem darba devējiem, kuri atbalsta savu darbinieku iesaistīšanos mācībās, tādējādi sekmējot Zemessardzes kaujas spēju paaugstināšanu un katra vietējā zemessarga profesionalitāti.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas