Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gulbenē notiks seminārs par pašvaldības iesaisti reemigrācijas jautājumos 3

Gulbenē 18.jūnijā notiks seminārs Gulbenes novada pašvaldības administrācijas darbiniekiem un pedagogiem par pašvaldības iesaisti reemigrācijas jautājumu risināšanā. Par to informē Vidzemes plānošanas reģiona pārstāve Kaiva Upleja.

“Ļoti svarīgi, lai pašvaldība apzinātos savu nozīmi reemigrējušo cilvēku un ģimeņu atbalstā, jo atbraukušie saskaras ar dažādiem izaicinājumiem. Pirmkārt, tie ir valodas jautājumi, jo daļa bērnu, kuri atgriežas uz dzīvi Latvijā, nerunā latviski, un, kā mēs zinām, Latvijā pamatā pieejama izglītība tikai latviešu valodā. Tāpat arī sociālie jautājumi – darbs, skolas, bērnudārzi, dzīvošana, transports, - viss, ar ko mēs pašvaldībā saskaramies arī tad, ja atgriežas tikai viena ģimene. Mums kā pašvaldībai ir viņiem jāsniedz atbalsts,” saka Gulbenes novada Izglītības pārvaldes projektu vadītājs, pasākuma organizators Lauris Šķenders.

Pasākums notiks divās daļās, kur pirmajā daļā Latvijas Universitātes Filozofijas un socioloģijas institūta pētniece Daina Gross prezentēs savu pētījumu “Labklājība un integrācija migrācijas kontekstā" un tajā gūtās atziņas – kā visefektīvāk iespējams atbalstīt reemigrējušās ģimenes, reemigrantus un sekmēt lokālpatriotismu, lai ne tikai atbalstītu tos, kas atgriežas uz dzīvi Latvijā, bet arī lai cilvēki nebrauktu prom. Savukārt otrajā daļā neformālās izglītības pārstāvis Vilis Brūveris vadīs diskusiju par tēmu “Kā mēs varam sekmēt reemigrāciju, atbalstīt atbraukušos un sekmēt pašvaldības iedzīvotāju lojalitāti?”. “V.Brūveris ir pieredzējis neformālās izglītības treneris un dažādos veidos darbojas arī citos projektos, kas vērsti gan uz lokālpatriotismu,” stāsta L.Šķenders. Diskusijas secinājumus plānots izmantot turpmākā pašvaldības darbā.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Vilnis

Kam vajadzīga tā reemigrācija? Pasaules blandoņas lai skrien apkārt, vispirms būtu nodrošinājuši palikušos ar darbu ar cilvēcīgu samaksu, nevis grūdīs tagad šitiem pa abi gali lai atvelkas atpakaļ, bet palikušie atkal būs muļķu lomā atstāti.

pirms mēneša, 2020.06.19 10:18

Nevienam latvietim

Pagriest muguru. Visi ir vajadzīgi

pirms 26 dienām, 2020.07.17 01:33

Vietējās ziņas