Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gulbenē - Novadu diena par valsts teritoriālo reformu

Piektdien, 12. aprīlī, plkst. 10 Gulbenes Kultūras centrā notiks kārtējā Latvijas Novadu apvienības Novadu diena, kas šoreiz būs veltīta pēdējā laika lielākajai aktualitātei – administratīvi teritoriālajai reformai, informē Latvijas Pašvaldību savienības Komunikācijas nodaļas vadītāja, padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Jana Bunkus.


J.Bunkus norāda, ka dalību Novadu dienā “Administratīvi teritoriālās reformas kritēriji un pašvaldību funkcijas” apstiprinājis arī vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce.


“Novadu diena ik reizi tiek rīkota ar mērķi pašvaldībām un dažādiem speciālistiem izdiskutēt aktuālākās tēmas un problēmas. Šoreiz Novadu diena būs veltīta reformai, un tajā mēs ceram ar VARAM pārrunāt jau pavisam konkrētus reformas virzienus. Mērķis nav tikai diskutēt, bet gan, pamatojoties uz skaitļiem, faktiem un pētījumiem, nonākt līdz konkrētiem risinājumiem, tāpēc šoreiz piedalīties ir uzaicināts arī Pūces kungs un dažādi nozares profesionāļi,” uzsver Novadu apvienības priekšsēdētājs Smiltenes novada domes priekšsēdētājs Gints Kukainis.

Darba kārtība:

  • Plkst. 10–10:20 Novadu dienas atklāšana

Gints Kukainis, Latvijas Novadu apvienības priekšsēdētājs, Gints Kaminskis, Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis, Normunds Audzišs, Gulbenes novada domes priekšsēdētājs

  • Plkst. 10:20–12:30 I DAĻA. ZIŅOJUMI

Moderators: Gints Kukainis, Latvijas Novadu apvienības priekšsēdētājs

  • Plkst. 10:20–10:45 “NAP2027 kodola priekšlikums 2.0”

Vladislavs Vesperis, Pārresoru koordinācijas centra vadītāja vietnieks

  • Plkst. 10:50–11:15 “Teritoriju pārvaldība sarukšanas apstākļos un Latvijas administratīvi teritoriālās reformas kārtējais posms”

Andris Miglavs un Armands Pužulis, pētnieki

  • Plkst. 11:20–11:50 “Administratīvi teritoriālās reformas kritēriji un pašvaldību funkcijas”

Juris Pūce, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs

  • Plkst. 12–12:30 “Administratīvi teritoriālās reformas kritēriji un pašvaldību funkcijas”

Māris Pūķis, Dr. oec., Latvijas Universitātes asociētais profesors

Plkst. 12:40–13:30 Pārtraukums

  • Plkst. 13:30–15:45 II DAĻA. PANEĻDISKUSIJA “Administratīvi teritoriālās reformas kritēriji un funkcijas”

Moderators: Gints Kukainis, Latvijas Novadu apvienības priekšsēdētājs

Piedalās: Gints Kaminskis, Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis; Sergejs Dolgopolovs, Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšsēdētājs; Viktors Valainis, Saeimas deputāts, Latvijas Lielo pilsētu asociācijas izpilddirektors; Juris Pūce, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs; Raivis Ragainis, Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs; Inga Bērziņa, Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja; Viktorija Baire, Ķekavas novada domes priekšsēdētāja; Dagnis Straubergs, Salacgrīvas novada domes priekšsēdētājs; Sarmīte Tabore, Baltinavas novada domes priekšsēdētāja; Aleksandrs Lielmežs, Mālpils novada domes deputāts.

  • Plkst. 15:45–16 Kopsavilkums

Plašāka informācija Latvijas Pašvaldību savienības vietnē www.lps.lv: https://www.lps.lv/lv/apvienibas/novadu-apvieniba/4636-novadu-diena-administrativi-teritorialas-reformas-kriteriji-un-pasvaldibu-funkcijas.

Informācija par Latvijas Novadu apvienību: https://www.lps.lv/lv/apvienibas/novadu-apvieniba/.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas