Gulbenē novēro bīstamu bērnu izklaidi 17

Bīstamu veidu, kā Gulbenē izklaidējas bērni, ir novērojusi ārste un vietējā deputāte Ieva Grīnšteine. “Dzirkstelei” viņa stāsta, ka nesen uz ielas sabārusi kādu puišeli, kurš speciāli nogaidījis, kad brauc mašīna, un tad skrējis pāri ielai mašīnai tieši priekšā. Tādā veidā zēns riskējis ar savu dzīvību. Kas par to ir atbildīgs no likuma viedokļa? Vai ir saņemtas reālas sūdzības par šādiem gadījumiem?

Policija šādu informāciju nav saņēmusi
Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Zane Vaskāne “Dzirkstelei” saka: “Šobrīd Gulbenes iecirknī šāda informācija nav saņemta, bet to noteikti nevarētu nosaukt par izklaidi un vecākiem ar bērniem vajadzētu pārrunāt ceļu satiksmes noteikumus. Ņemot vērā, ka daļa bērnu ikdienā dodas kājām vai brauc ar velosipēdu, Valsts policija atgādina par vienkāršām lietām, kas bērna gaitas padarīs drošākas. Tāpat vienmēr jāatceras, ka bērni mācās no vecākiem, tāpēc viņiem jārāda labs piemērs. Līdz 10 gadu vecumam pārvietoties ar velosipēdu bērns drīkst tikai
pieaugušo pavadībā. Pārrunājiet ar bērnu ceļa zīmes un to nozīmi, krustojuma šķērsošanas jautājumus, pamatpienākumus satiksmē un velosipēdu vadītāju atrašanos ceļu satiksmē.”

Aizrādīt var un vajag
Gulbenes novada pašvaldības policijas priekšnieks Mārtiņš Didrihsons-Linards “Dzirkstelei” saka: “Ir dzirdēts par tādiem gadījumiem. Pārsvarā tie, kas tā dara, ir vieni un tie paši. Visi tā nerīkojas. Cilvēki mums pastāstīja, kā izskatās šie bērni, mēs braucām, meklējām pēc ārējām pazīmēm. Viņi veikli reaģē. Pagaidām vienreiz izdevās satikt un parunāties. Pabārām. Tie bija mazi bērni. Viņu šādā rīcībā ir saskatāms sīkais huligānisms. Sākumā pietiek aizrādīt. Ja šādi gadījumi arī pēc tam atkārtojas, tad ir jāziņo vecākiem. Labi, ja vienaldzīgi nav arī nejaušie garāmgājēji, kuri runā, aizrāda bērniem. Raustīt aiz rokas gan nevienu nevajag! Mēs zinām, kā tas var beigties. Kā emocionāla trauma. Bet aizrādīt, protams, var un vajag. Var arī nodot informāciju par redzēto jebkurai policijai – gan pašvaldības, gan valsts. Tad aizbrauksim, apskatīsimies, kas notiek.” 
Gulbenes novada domes priekšsēdētājs Normunds Audzišs šajā sakarā saka: “Bērniem ir ļoti daudz enerģijas. Skola, pulciņi – viss tas, kas iepriekš bija pieejams, noteikti ikdienā noņēma bērniem vienu daļu enerģijas, un tā arī ļoti lietderīgi tika ieguldīta. Tagad šī enerģija noteikti daudzkārt paliek pāri. Bērnam izpausmes enerģijas izlikšanai var būt ne pārāk tradicionālas. Protams, vecākiem par to daudz ir jārunā ar saviem bērniem.”


 

Pievieno komentāru

Komentāri 17

#

Muti pievaldi, gudrīt!

pirms gada, 2020.04.07 17:59

!!!

Ej pasēdi ar radaru krūmos un nomierinies!

pirms gada, 2020.04.07 19:47

Puķe

Arī pie sparites parka brunas mājas trīs puiši izklaidējas ekstrēmi pārgāja pāri ceļam uz trotuāra ieskrēja ar skuteriti ātruma brauc lielam ceļam pāri un lec tramplīna kad aizrādīju tad viens smuki pateica ka savādāk nav asu izjutu vai tie mājas iedzīvotāji neredz un kur ir policija

pirms gada, 2020.04.07 18:11

Dadzis

Vajag noķert un kārtīgi sadod pa dibenu! Un tad, lai tik tēvi un mātes nāk skaidroties! Kad izgulēs dzērumu.

pirms gada, 2020.04.07 20:29

Sintija

Diemžēl ir piedzīvots arī Nākotnes ielā,braucot gar zaļo,renovēto māju.(tur ir tikai brauktuve un stāvvieta). Divi sīkie stāv pie kāpņutelpas(tas nekas,ka otrpus mājai ir spēļu laukums),viens ielīdis stāvvietās starp mašīnām un es dzirdu viens bļauj- paga,paga,vot tagad skrien!
Labi,ka tajā reizē noreaģēju,jo redzēju bērnus saskatoties un hihinot,un arī guļošais tur ir. Bet citās vietās nav un nebūs! Es saprotu,ka dzīvojamā zonā braucam uz 20/30km/h,bet ar to pilnīgi pietiek tādam sīkam ambālim,kurš ar pretīgu smīniņu sejā gaida,kurai mašīnai lai izlec priekšā. Atver logu,aizrādi un,protams,trīsstāvīgi klausies pretī.Par vecākiem tādiem bērniem vispār ir bezjēdzīgi runāt.
Nākošās reizes,cerams,nebūs. Bet ja būs,zvans policijai.Nav ko auklēties ar tādiem,kuriem vecāki nav iemācījuši,tad vismaz lai policija iemāca.

pirms gada, 2020.04.07 18:22

Pēteris

Abi sīkie noteikti bija tie paši, kuri klepodami skraida pa nāčas Topu. Vecākiem galīgi pie kājas, kur un kā viņu ražojumi pavada dienu.

pirms gada, 2020.04.07 20:06

...

Uz skolu neiet, caurām dienām slīpē asfaltu... un bariņos! Ja vecākiem uzliktu sodu, tad varbūt beidzot sāktu audzināt.

pirms gada, 2020.04.07 19:01

Indra

Jā,ar šo situāciju arī esmu saskārusies,un, tieši pie Spārītes parka. Tikai nezināju,ka tā bērniem ir izklaide. Man pašai acis izbīlī atvērās,ieraugot puiku,kurš zibenīgi aiztraucās pāri celam manai mašīnai bīstami pietuvojoties????

pirms gada, 2020.04.07 20:50

Navjāiespringst

Dabiskā atlase. Žël tikai to cilvēku, kam nepaveiksies. Tad atbrauks pogaiņi un terorizēs šoferi, lai gan vajadzētu nevis ņauņaudēt, bet vecākiem sadot pa mizu. Galu galā rinda stāv, kuri grib paņemt audzinåt da jebkādu bērneli. Jānodod audžuvecākiem, ja īstajiem nav laika audzināt, lai nodarbojas katrs, ar to, kas labāk sanāk - vieni taisa, citi audzina.

pirms gada, 2020.04.07 23:14

ES.

Tie mazie puišeļi skraida zagdami Topā saldumus,un paši to skaļi apspriež, turpat pie ieejas. Paši par to priecājās. Vecāki pieskatiet bērnus!!

pirms gada, 2020.04.08 00:06

Pēteris

Ko viņi var pieskatīt, ja pašus vajag pieskatīt. Sēd mājā un šmigo, par bērniem pie kājas.

pirms gada, 2020.04.08 14:08

kijo

Vecāki taču ar garīgu atpalicību.

pirms gada, 2020.04.08 16:55

Ttttt

Tiem sikiem jauzdod pa dullo. Tad vini sapratis nokosreiz.

pirms gada, 2020.04.09 07:01

Pārdomas

Tiem vecākiem, kuri nešmigo un iet netā. Lielākoties tas ir mīts, ka Jūsu bērns ir “balts un pūkains”, kad neredzat, ko viņš dara, īpaši ja ir starp citiem bērniem. Tādēļ lūdzu iegroziet uz mūžu viņa pelēkajās šūniņās izpratnes “skrūvīti”, ka šādas “rotaļas” vistiešākajā nozīmē ir par dzīvības vai kroplības cenu uz mūžu! Tās ir kā krievu rulete, kura veiksmi n e g a r a n t ē! Ja vien tiešām vēlat savam bērnam tikai labu !!!!!!!!!!!

pirms gada, 2020.04.09 14:00

Pārdomas

Tās ir kā krievu rulete, kura garantē asas izjūtas, b e t n e v e i k s m i! Un, ja šo nedarat, tad vēlāk, ja kas, nezūdieties un nevainojiet auto vadītāju!

pirms gada, 2020.04.09 14:06

Gulbeniesi

Kur skatas socialie,ja kautkas notiks tad tikai saks kautko darit.ta ir vienmer.jacauc bez tabu tad gan bus kartiba .un vecakus jasoda tos dzerajus. Un janospied ka blaktis nost.

pirms gada, 2020.04.10 08:07

Vietējās ziņas