Gulbenē par siltumu gādās SIA “Bioeninvest” 10

Paredzams, ka ar martu, ja viss noritēs, kā plānots, Gulbenē būs mainījies siltuma operatora nosaukums, “Dzirkstele” uzzināja uzņēmumā SIA “Vidzemes enerģija”.

Šis uzņēmums pārstās eksistēt, jo būs pabeigta tā pievienošana Gulbenes koģenerācijas stacijas īpašniecei - SIA “Bioeninvest”.
 Nosaukuma maiņa klientus neietekmēs
“Iedzīvotājiem tāpēc nekas nemainīsies. Siltuma centralizēta piegāde tiks nodrošināta tāpat kā līdz šim,” laikrakstam saka SIA “Vidzemes enerģija” valdes loceklis Artūrs Gulbis.
Pagājušā gada beigās “Latvijas Vēstnesī” oficiāli tika paziņots par SIA “Vidzemes enerģija” reorganizāciju, šo uzņēmumu pievienojot SIA “Bioeninvest”. Tātad iegūstošā savienība ir SIA “Bioeninvest”. Šim uzņēmumam (tāpat kā “Vidzemes enerģijai”) juridiskā adrese ir Gulbenē.
Kopš 4.janvāra SIA "Bioeninvest" valdes locekļa amatā ir iecelts gulbenietis Agris Libeks. Pirms A.Libeka SIA “Bioeninvest” valdes locekļa amatu tika pildījis gulbenietis Inārs Zeps.
Novada domes priekšsēdētājs Normunds Audzišs “Dzirkstelei” atgādina, ka pašvaldībai ar esošo siltuma operatoru ir parak-           stīts sadarbības līgums līdz 2024.gadam.
Jākļūst mazākam tarifam, bet cik ilgi?
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai jau pagājušā gada pavasarī ir iesniegts jauns Gulbenes siltuma tarifs. Saskaņā ar sākotnējiem aprēķiniem viena megavatstunda siltuma varētu maksāt 55,38 eiro bez PVN (līdzšinējo 55,71 eiro vietā). Cenas samazinājums tad būtu par 0,592 procentiem. Līdzšinējais siltuma tarifs Gulbenē nav mainījies kopš 2010.gada.
Jābūt skaidrībai, kāda būs nākotnē rīcība siltumapgādes nodrošināšanā Gulbenē, saka N.Audzišs. “Ir novērtētas siltumapgādes trases, īpašums, kas pieder pašvaldībai saistībā ar katliem, un zemi (Nākotnes ielā 7 – red.) un būvi. Tāpat novērtēti šīs kompānijas (siltuma operatora – red.) ieguldījumi,” viņš saka. 2025.gadā Gulbenē esot vajadzīga jauna katlumāja, jo “noteikumi būs pavisam citi saistībā uz vides piesārņošanu, ir jāuzstāda speciāli filtri”. Tas nozīmējot ieguldījumus vairākos simtos tūkstošu eiro. Iepriekš “Dzirkstele” rakstīja – nav izslēgts, ka SIA “Gulbenes nami” varētu pilsētā būvēt savu katlumāju.


Fakti

● SIA “Vidzemes enerģija” pieder SIA “Enerģija 1” (patiesā labuma guvējs jūrmalnieks Andris Kļaviņš), kura ir parādniece Tallinas “Luminor” bankā (kur nodrošināta prasījuma maksimālā summa ir 10,6 miljoni eiro), bet kā ieķīlātā manta sākumā bija norādītas SIA “Vidzemes enerģija” pamatkapitāla daļas, taču vēlāk jau SIA “Bioeninvest” pamatkapitāla daļas.

● SIA “Bioeninvest” pieder Rīgas SIA “Energo Uno”, kura savukārt pieder “Manrisa Enterprises Limited”, kas ir Kipras uzņēmums  (patiesā labuma guvēja ir Krievijas iedzīvotāja Natālija Sokolova).

● SIA “Vidzemes enerģija” apmaksātais pamatkapitāls ir 498 005 eiro, SIA “Enerģija 1” – 2845 eiro, SIA “Bioeninvest” – 331 995 eiro.

Avots: “Lursoft”

Pievieno komentāru

Komentāri 10

?

Kāpēc jātaisa kaut kāds cirks ja iedzīvotājiem tāpat nekas nemainīsies?

pirms 11 dienām, 2021.02.15 14:45

ticami

visticamāk tas ir priekšvēstnesis siltumenerģijas tarifu drastiskai paaugstināšanai

pirms 11 dienām, 2021.02.15 14:58

Jkkkkk

Ja būs jāmaksā par siltumu vairāk,lai beidzās tā corona tad jūs velnu redzēsiet.

pirms 11 dienām, 2021.02.16 10:47

!!!

Labumu gūst Krievijas iedzīvotāja - tātad jāslēdz tāpat kā Krievijas TV kanāli! :)

pirms 11 dienām, 2021.02.16 13:36

siltumnodeva

Siltumapgāde Gulbenē ir vājprāts. Tas nav pakalpojums. Tā ir nodeva un nodoklis oligarhu pakalpiņiem. Siltuma nav. Maksa kosmoss! Kam grib, stāvvadu noslēdz, kur domes "līdzvērtīgākie" dzīvo, tur stāvvadu atgriež uz pilnu klapi, tā ka viss smird pēc pārpūdētas zivs. Un tikai vāc klusos parakstus par kārtējo puvekļu siltināšanu, lai varētu pagrābt no ES naudas. Nelieši.

pirms 10 dienām, 2021.02.16 16:20

Z

Pa siltumu būs jāmaksā ļoti dārgi,es arī to dzirdēju.

pirms 10 dienām, 2021.02.17 07:23

Deputāc

Man po, ko jūs tur īdat, man vajag jaunu auģiku, dāmai zeķubikses un silokonu pupos... Jūs, ņišebrodi, vispar jēdzat, cik tas majsā? Bendža ar paliek dārgāka, bet uz rīgu tač jābrauc. Labāk turiet muti un skaitiet naudu, kas nemāk, lai iet bezdarbnieku kursos, mācīties datirprasmes!

pirms 10 dienām, 2021.02.17 08:52

js

ja Gulbenes nami uzcels katlumaju vot tad gan bus vakars

pirms 10 dienām, 2021.02.17 12:33

Jānoskaidro

Kāds no deputātiem pamatīgi uzbrieda privatizējot un tālāk pārdodot katlu māju. Tagad kāds pamatīgi uzvārīsies ceļot jaunu. Labi dzīvot mulļku zemē!

pirms 9 dienām, 2021.02.17 17:02

Vietējās ziņas