Gulbenē pāriet uz taupības ugunīm

Gulbenes ielu apgaismojumā turpmāk priekšroka būs ekonomiskajām spuldzēm. Gulbenes pilsētas domes izpilddirektors Gvido Stucka "Dzirksteli" informē, ka pāreja uz ekonomiskajām spuldzēm Gulbenes laternās notiek pakāpeniski. Plānots, ka ar laiku viss Gulbenes ielu apgaismojums degs taupības ugunīs.

Pirmā Gulbenē bija Rīgas iela, kur jau pirms pieciem gadiem laternās visas vecās spuldzes nomainītas pret tādām, kas ekonomē elektroenerģiju, tās ir 100 un 70 vatu spuldzes.
"Spuldzes šajā ielā piecu gadu laikā nav bijis jānomaina. Tātad tās kalpo ilgāk par parastajām. Rīgas ielā ir vairāk nekā 20 laternu," "Dzirkstelei" saka SIA "Gulbenes nami" elektriķis Vjačeslavs Avdejevs. Iepriekš Rīgas ielas apgaismojumā tāpat kā visā pilsētā izmantotas 250 vatu spuldzes, kurām derīguma termiņš nepārsniedza pāris mēnešus.


Ekonomoniskās spuldzes tagad deg arī pilsētas centrālajā skvērā un Jaunatnes parkā, kā arī alejā, kas ved uz Otrā pasaules kara upuru masu kapiem, un Skolas ielas dzīvojamo māju masīva iekšpagalmā pie bērnu rotaļlaukuma. Turpmāk ekonomiskās spuldzes degšot arī laternās Raiņa, Ābeļu un Krasta ielā, kur pašlaik sakārto laternas.


V.Avdejevs noraidīja apgalvojumu, ka taupības spuldžu apgaismojums nav pietiekams. Tādu sūdzību no iedzīvotājiem neesot bijis.

 

 "Vienīgais, par ko mums mēdz sūdzēties iedzīvotāji, ka apgaismojums ir par spēcīgu, vai arī zvana tad, kad izdegusi kāda lampa laternā," "Dzirkstelei" saka SIA "Gulbenes nami" inženiere Zinaīda Šķendere.


Ielu apgaismojums Gulbenē darbojas visu gadu, tas ieslēdzas un izslēdzas automātiski. Apgaismojuma izmantošanu pielāgo gadalaikiem. Oktobrī Gulbenē laternas iedegas pulksten 7.30 un izslēdzas 6.30, tātad tās deg visu nakti.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas